Předplatné stránek nebo datové předplatné?

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

Předplatné stránek nebo datové předplatné?

Příspěvekod Gabriel » čtv čer 28, 2018 20:24

Zdravím vespolek, prosímvás, tak nevím, jestli si sedím na vedení, nebo co, ale už hodinu a půl se snažím vykoumat, jaký je mezi tím rozdíl... Nakopnul by mě prosím někdo? (začínájící kamarád na mě začal dělat machra, jakej je to úžasnej software, tak to chci taky zkusit... :D )
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou

Re: Předplatné stránek nebo datové předplatné?

Příspěvekod Gabriel » čtv čer 28, 2018 20:30

Nehledě na to, že v záložce objevy mi to píše "zatím jsme pro vás nenalezli žádné objevy", Tak má to vůbec pro mě cenu?... :D
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou

Re: Předplatné stránek nebo datové předplatné?

Příspěvekod Zora » čtv čer 28, 2018 21:44

Gabriel píše:Zdravím vespolek, prosímvás, tak nevím, jestli si sedím na vedení, nebo co, ale už hodinu a půl se snažím vykoumat, jaký je mezi tím rozdíl... Nakopnul by mě prosím někdo? (začínájící kamarád na mě začal dělat machra, jakej je to úžasnej software, tak to chci taky zkusit... :D )

Mně nějak nedochází, o jakém SW hovoříte...Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Předplatné stránek nebo datové předplatné?

Příspěvekod Gabriel » pát čer 29, 2018 5:53

No kamarád mi ukazoval, jak v MyHeritage udělal rodokmen snad o desíti lidech a teď mu to už "hledá samo" (nakonec jsem zjistil, že špatně, ale to už bych si já pohlídal...)... Takže mi de o to, že ta verze zadarmo mi nenabízí žádné shody (k tomu ta moje poznámka, že "zatím jsme pro vás nenalezli žádné objevy"). Hádám ale, že je to tím "zadarmo". Takže moje otázka zní. Co nejlevnějšího potřebuju zaplatit?... :-)
Přílohy
01.jpg
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou

Re: Předplatné stránek nebo datové předplatné?

Příspěvekod Gabriel » pát čer 29, 2018 5:59

aaaha. tak vyhledávací roboti asi jenom potřebovali čas.. už mi to nějaké shody i ukazuje.. stejně ale zůstává otázka... co koupit? :-)
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou

Re: Předplatné stránek nebo datové předplatné?

Příspěvekod kolsi » pát čer 29, 2018 8:08

Záleží co potřebujete :-)

"Datové předplatné" vám dá plný přístup k datům v jejich databázi.
"Předplatné stránek" rozšíří možnosti vašich stránek.
"Kompletní" je pak vše dohromady.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Předplatné stránek nebo datové předplatné?

Příspěvekod Gabriel » pát čer 29, 2018 9:30

ajajaj... :D takové odpovědi jsem se bál... :D no ale tři tácy jim za to nedám... Stejně to ale úplně nechápu... aby mě sprostředkovali přístup do veřejně přístupných matrik, to nepotřebuju. Sliboval jsem si od toho, že mi to přes spojení s jinými rodokmeny napráská příbuzné třeba d osmnáctého století, ukáže kdy a kde se narodili, sezdali... prostě propojení s "cizími" rodokmeny... Tak trochu doufám, že když to prodávají odděleně, tak by mi mohlo stačit i jenom jedno z toho...
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou

Re: Předplatné stránek nebo datové předplatné?

Příspěvekod ductrix » pát čer 29, 2018 15:55

Aby vám to napráskalo příbuzné do 18. století, tak je někdo musí do rodokmenu dát a zpřístupnit na netu, jinak to nefunguje.
Ty Marcela
ductrix
 
Příspěvky: 413
Registrován: pon led 12, 2015 18:05
Bydliště: Liberec
Oblast pátrání: Boží Dar, Krásná Lípa, Kutná Hora, Semilsko, střední Čechy

Re: Předplatné stránek nebo datové předplatné?

Příspěvekod Gabriel » pát čer 29, 2018 16:57

no tomu rozumím... no, stejně to ale asi řešit nebudu, žena mě přesvědčila, že už jsem v životě vyhodil prachy za větší blbosti, tak asi zprubnu obě ty verze... chmmmm ale teda takto se točí prachy...:-(
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou

Re: Předplatné stránek nebo datové předplatné?

Příspěvekod vixiv » pát čer 29, 2018 17:08

každého věc jakým způsobem si bude dělat rodokmen, mě by asi nebavili, aby mi to nějaký stroj "napráskal do 18. stol." navíc dá se na takové údaje spolehnout?
určitě nedá, jediné na co se člověk mlže spolehnout je vlastní bádání s pomocí zde na fóru, když něco nepřečte
jasně chce to čas a nadšení, ale o to je pak vlastní poznání sladší.

někdo tu kdysi tvrdil, že sestavování rodokmenu je běh na dlouhou trať, moc jsem mu nevěřil, ale sám poznávám, že už jen nahlížení do matrik mi nestačí.

přeji pevné nervy při sestavování rodokmenu
vixiv
vixiv
 
Příspěvky: 218
Registrován: ned zář 03, 2017 12:25

Re: Předplatné stránek nebo datové předplatné?

Příspěvekod Zora » pát čer 29, 2018 17:14

vixiv píše:každého věc jakým způsobem si bude dělat rodokmen, mě by asi nebavili, aby mi to nějaký stroj "napráskal do 18. stol." navíc dá se na takové údaje spolehnout?
určitě nedá, jediné na co se člověk mlže spolehnout je vlastní bádání s pomocí zde na fóru, když něco nepřečte
jasně chce to čas a nadšení, ale o to je pak vlastní poznání sladší.

někdo tu kdysi tvrdil, že sestavování rodokmenu je běh na dlouhou trať, moc jsem mu nevěřil, ale sám poznávám, že už jen nahlížení do matrik mi nestačí.

přeji pevné nervy při sestavování rodokmenu
vixiv


Musím se Gabriela trochu zastat, rodokmeny má vypracované velice pečlivě, viděla jsem je, jen je třeba problém s lesníky, kteří se mu opravdu stěhovali, kde se dalo. Na tyhle profese a další podobné by mohlo asi z části MH fungovat. V jeho případě nejde o lenost, zjednodušení práce, nebo snad využívání práce jiných, ale o nutnost. Naopak, své výsledky poskytuje naprosto samozřejmě. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Předplatné stránek nebo datové předplatné?

Příspěvekod vixiv » pát čer 29, 2018 18:08

proto jsem ani nejmenoval, bylo to mysleno obecne jako povzdech.
vixiv
vixiv
 
Příspěvky: 218
Registrován: ned zář 03, 2017 12:25

Re: Předplatné stránek nebo datové předplatné?

Příspěvekod kolsi » pát čer 29, 2018 18:23

Gabriel píše:ajajaj... :D takové odpovědi jsem se bál... :D no ale tři tácy jim za to nedám... Stejně to ale úplně nechápu... aby mě sprostředkovali přístup do veřejně přístupných matrik, to nepotřebuju. Sliboval jsem si od toho, že mi to přes spojení s jinými rodokmeny napráská příbuzné třeba d osmnáctého století, ukáže kdy a kde se narodili, sezdali... prostě propojení s "cizími" rodokmeny... Tak trochu doufám, že když to prodávají odděleně, tak by mi mohlo stačit i jenom jedno z toho...


Tak pokud vám stačí, že to nalezne shody s jinými rodokmeny (smart matches), vy se na ně můžete podívat a prozkoumat, co tam mají dalšího (sourozence, jejich potomky atd.), tak na to stačí "předplatné stránek" (dotyčný však musí mít povolen veřejný přístup na své stránky). "Datové předplatné" je pak vyloženě na to, aby jste se mohl podívat na záznamy, record matches atd., které ručně hledáte pomocí zadaných kritérií (https://www.myheritage.cz/research).
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko


Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků