Únik emailů a hesel z MyHeritage

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

Únik emailů a hesel z MyHeritage

Příspěvekod pentagun » stř čer 06, 2018 13:01

https://www.cnews.cz/myheritage-hack-92-milionu-uctu
Narazil jsem na to náhodou, čekal bych že pošlou email s upozorněním aby si uživatelé změnili hesla.
Vyjádření v AJ: https://blog.myheritage.com/2018/06/cyb ... -6-update/
TY Tomáš
Uživatelský avatar
pentagun
 
Příspěvky: 350
Registrován: úte dub 01, 2014 8:04
Bydliště: Mořinka
Oblast pátrání: okres: Benešov, Beroun, Hořovice, Chrudim, Karlovy Vary, Most, Písek, Plzeň-jih, Praha, Praha-západ, Příbram, Rokycany, Ústí nad Orlicí, Vídeň

Re: Únik emailů a hesel z MyHeritage

Příspěvekod royt » čtv čer 14, 2018 5:25

Včera 13.6. jsem od nich dostal email.
royt
 
Příspěvky: 787
Registrován: sob kvě 12, 2012 13:08
Bydliště: Neratovice
Oblast pátrání: Sedlčansko,Boleslavsko,Podřipsko,

Re: Únik emailů a hesel z MyHeritage

Příspěvekod Slim » čtv čer 14, 2018 6:10

Nejedná se o žádnou tragédii, heslo není z uniknutých údajů snadné zjistit a k podobným incidentům dochází každou chvíli. Ostatně každý si může snadno ověřit, zda již někde jeho mail či další údaje unikly. Jsou servery, které se to snaží mapovat. Kupříkladu na stránkách https://haveibeenpwned.com/ nebo také https://hacked-emails.com (zde jsem kupříkladu nalezl, že můj mail byl i v uniklých datech z genomac.cz)
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Únik emailů a hesel z MyHeritage

Příspěvekod Zora » čtv čer 14, 2018 9:01

dostala jsem také upozornění, ale bohužel, na MH jsem se přihlásila kdysi dávno a mám podezření, že přihlašovací mejl. adresu jsem dávno zrušila, změnit heslo nejde, přihlásit se pod jiným nickem z jiné adresy nejde (zřejmě kontrolují IP adresu), nepotřebuju žádná data (ty tam nemám), ale potřebovala bych mít možnost se do MH jen přihlásit. No, asi se budu muset obejít bez MH.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Únik emailů a hesel z MyHeritage

Příspěvekod Slim » čtv čer 14, 2018 9:23

Zora píše:dostala jsem také upozornění, ale bohužel, na MH jsem se přihlásila kdysi dávno a mám podezření, že přihlašovací mejl. adresu jsem dávno zrušila, změnit heslo nejde, přihlásit se pod jiným nickem z jiné adresy nejde (zřejmě kontrolují IP adresu), nepotřebuju žádná data (ty tam nemám), ale potřebovala bych mít možnost se do MH jen přihlásit. No, asi se budu muset obejít bez MH.

Z


No pak by Tě asi to, že by se na MH pod Tebou přihlásil, asi nemrzelo. Neměl by asi být problém zrušenou přihlašovací emailovou adresu znovu vytvořit. Když však dorazilo upozornění od MH, tak je tam pravděpodobně zavedena ta adresa, ne kterou dorazilo ono upozornění.
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Únik emailů a hesel z MyHeritage

Příspěvekod Zora » čtv čer 14, 2018 9:51

Slim píše:
Když však dorazilo upozornění od MH, tak je tam pravděpodobně zavedena ta adresa, ne kterou dorazilo ono upozornění.


Logiku to má, ale ani to nefunguje..... mejly mám totiž přesměrované z těch starých adres na tu, co používám... Asi chyba někde ve mně (zapomenuté heslo a pod.). Zatím neřeším, třeba to nějak dopadne... Pořád si myslím, že si mohu založit nový účet z jiné IP adresy.
Je zajímavé, že upozornění přišlo , ale když jsem snažila cokoliv udělat, obdržela jsem info, že postup, jak heslo obnovit, byl odeslán, nedorazilo ale nic...

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Únik emailů a hesel z MyHeritage

Příspěvekod Slim » čtv čer 14, 2018 9:54

Zkoušela jsi kouknout do spamu?
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Únik emailů a hesel z MyHeritage

Příspěvekod Zora » čtv čer 14, 2018 10:00

Bohužel nic, ani teď... moc díky, ale není to důležité... o nic jsem nepřišla...

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Únik emailů a hesel z MyHeritage

Příspěvekod dominikmatus » čtv čer 14, 2018 12:42

Kdyby něco, asi bych psal na podporu.
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....


Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků