Zálohování na myheritage.cz

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

Zálohování na myheritage.cz

Příspěvekod Karmína » pon úno 12, 2018 19:36

Dobrý den, chci se zeptat, zda někdo zde využívá zálohování dat na myheritage.cz. Je to zpoplatněné, takže uvažuji, zda se to vyplatí či ne.
Děkuji za reakci.
Karmína
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát črc 28, 2017 8:52
Bydliště: Říčany u Prahy
Oblast pátrání: Praha-Nusle, Vinohrady, Letná; Benešov; Rakovník; Doubek (okres Praha-východ); Holušice, Boješice, Věšín (okres Příbram); Valašské Meziříčí a Kroměříž

Re: Zálohování na myheritage.cz

Příspěvekod kolsi » pon úno 12, 2018 21:02

Dobrý den, já ho tenkrát dostal zdarma k předplatnému jako bonus. Nevím, kolik normálně stojí, ale dle mého se nevyplatí.

Záleží, co se stromem děláte, resp. jak často ho aktualizujete. Záloha totiž probíhá pouze jedenkrát měsíčně a pokud budete potřebovat data obnovit z poslední zálohy, tak přijdete o všechny změny za poslední měsíc.
Asi lepší bude mít nainstalovaný FTB a pravidelně si zálohovat složku "Dokumenty\MyHeritage" s aktuálním stavem rodokmenu.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Zálohování na myheritage.cz

Příspěvekod ozana » úte úno 13, 2018 8:44

FTB dělá automaticky zálohy do složky
c:\Users\jmeno_uzivatele\Documents\MyHeritage\NAZEV_RODOKMENU\Backup
(starší Windows do C:\Dokumment adn Settings\jmeno_uzivatele\....)
jen je potřeba je kopírovat i někam jinam, kdyby odešel disk v PC nebo došlo k podobné katastrofě(ramsonware)
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Zálohování na myheritage.cz

Příspěvekod kolsi » úte úno 13, 2018 8:55

To jsem měl na mysli :-)

Já když tenkrát zkoušel upgradovat na FTB 8, tak to automaticky udělalo konverzi stávajícího formátu rodokmenu na nový a když jsem pak zjistil, že při tom zmizela polovina stromu a do další poloviny do naházelo blbosti, tak jsem se chtěl vrátit zpátky. Jenže ta konverze vymazala i všechny zálohy ze složky Backup a online záloha MH byla měsíc stará, takže vlastně k ničemu. Proto je dobré tu složku kopírovat ještě někam jinam, aby byla jistota.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Zálohování na myheritage.cz

Příspěvekod pasou » úte úno 13, 2018 19:40

Dobrý den, já mám podobný problém. Také jsem přešel na FTB 8. Z getcomu jsem si importoval svůj rodokmen, osoby se mi importovaly v pořádku (aspoň podle počtu), ale místo fotek se objevily jenom ikony foťáků. U nich jsou popisky, jako byly u fotek, ale nic s tím nedokážu udělat. Když na ně najedu myší, je tam napsáno, to samé jako u fotky, ale velikost 0.0 KB. Tak nevím, co s tím.
Zdraví Pavel. S. :(
pasou
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte říj 09, 2012 17:16
Bydliště: Městec Králové
Oblast pátrání: V podstatě celé střední Čechy, Praha Východ, západní část Hradeckého kraje - nejvíce: Nymbursko (farnost Kostomlaty nad Labem), Toušeň a okolí, Městec Králové a okolí, NovoBydžovsko, Horní Počernice a okolí, Kutnohorsko, Jičínsko (jižní část).

Re: Zálohování na myheritage.cz

Příspěvekod ozana » stř úno 14, 2018 10:05

pasou píše:Dobrý den, já mám podobný problém. Také jsem přešel na FTB 8. Z getcomu jsem si importoval svůj rodokmen, osoby se mi importovaly v pořádku (aspoň podle počtu), ale místo fotek se objevily jenom ikony foťáků. U nich jsou popisky, jako byly u fotek, ale nic s tím nedokážu udělat. Když na ně najedu myší, je tam napsáno, to samé jako u fotky, ale velikost 0.0 KB. Tak nevím, co s tím.
Zdraví Pavel. S. :(

Odkazy na fotky nejsou v GEDCOMu standardizovány, takže je to vždy problém je přenést do jiné aplikace.

Předtím jste to měl v čem? FTB 7, web MyHeritage nebo jiná genealogická aplikace?
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Zálohování na myheritage.cz

Příspěvekod pasou » stř úno 14, 2018 13:59

ozana píše:
pasou píše:Dobrý den, já mám podobný problém. Také jsem přešel na FTB 8. Z getcomu jsem si importoval svůj rodokmen, osoby se mi importovaly v pořádku (aspoň podle počtu), ale místo fotek se objevily jenom ikony foťáků. U nich jsou popisky, jako byly u fotek, ale nic s tím nedokážu udělat. Když na ně najedu myší, je tam napsáno, to samé jako u fotky, ale velikost 0.0 KB. Tak nevím, co s tím.
Zdraví Pavel. S. :(

Odkazy na fotky nejsou v GEDCOMu standardizovány, takže je to vždy problém je přenést do jiné aplikace.

Předtím jste to měl v čem? FTB 7, web MyHeritage nebo jiná genealogická aplikace?


Dobrý den,
před tím jsem měl FTB 7 a exportoval a importoval jsem do GEDCOMu a žádný problém jsem neměl. Mám web MyHeritage – Premium Plus.
Nedávno jsem přešel na FTB 8, exportoval a importoval jsem také, ale na fotky jsem se podíval až dýl a tak, že je to importuje v uvedeném stavu, jsem přišel později. Ve stromu jsem přišel i o portréty, kde byly.
Na webu se mi zase všechny nabízené shody přeházely na úplné nesmysly. Nevím, jestli to má také souvislost s přechodem na FTB 8.
Zdravím a díky za zájem, Pavel S. :oops:
P.S. pokusil jsem se dát sem přílohu, jak to vypadá.
Přílohy
Fotky FTB.png
pasou
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte říj 09, 2012 17:16
Bydliště: Městec Králové
Oblast pátrání: V podstatě celé střední Čechy, Praha Východ, západní část Hradeckého kraje - nejvíce: Nymbursko (farnost Kostomlaty nad Labem), Toušeň a okolí, Městec Králové a okolí, NovoBydžovsko, Horní Počernice a okolí, Kutnohorsko, Jičínsko (jižní část).

Re: Zálohování na myheritage.cz

Příspěvekod ozana » stř úno 14, 2018 15:34

FTB 8 by si měl otevřít soubor z verze 7 a upgradovat ho, bez zbytečného mezikroku přes GEDCOM.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Zálohování na myheritage.cz

Příspěvekod Gasper Hertel » ned dub 01, 2018 14:17

Dobrý den, řeším používání ftb na svém notebooku. Je to služební notebook, takže na něj nemohu instalovat. Používám tedy portable verze programů. Pokud není, tak často funguje zkopírování složky s programem z jiného počítače. Tato metoda u FTB zkrachuje při spuštění, kdy si FTB chce vytvořit složku v dokumentech. To mi napíše že nelze a zavře se. Poradí mi někdo jak dostat FTB do mého notebooku?
Díky
Gasper Hertel
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob bře 31, 2018 15:35
Oblast pátrání: Česko


Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků