Vpravdě epochální výsledky!

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

Vpravdě epochální výsledky!

Příspěvekod Ladislav Bátora » pát led 26, 2018 20:55

Tak se vám, přátelé, musím hnedka za tepla pochlubiti. Dal jsem na vás a přece jen jsem si před dvěma měsíci objednal analysu DNA i u My Heritage, když teda výsledky odjinud nahrát na MH nelze.

A řeknu vám rovnou, že za celých bezmála 66 let mě tak dobře ještě nikdo nepobavil. Zejména za pouhých 59 dolarů, co to dneska je, že...

Protože Naši Heritážové za těch 59 doláčů usoudili, že:
a) Lázně Toušeň prapraprapraprapraprababičky Jelínkové leží v Nigeru nedaleko reservace D'Ansongo-Menake.
b) Brod u Stříbra mých Rißů a Krippnerů je Slavonský Brod v Chorvatsku
c) a že Vellana (jinak Kbelany a též kousek od Stříbra) mého prapraprapraprapradědy Bartholoměje Flachse leží u nějakého norského fjordu,

tak jsem z 62 procent původem Balkánec, skoro ze 17 Skandinávec a hodně přes jedno procento Nigerijec.

Jo, takhle se v civilisovaným světě vydělávaj prašulky, a né u pásu, jako tady u nás doma! Ono se lehce řekne: Pro českýho starobního důchodce přece 59 dolarů nejsou žádný prachy a švanda je to převeliká.
Nejsou a je, ale vynásobte si to třeba milionkrát. Neřkuli 10milionkrát. To už pěkný prašulky jsou. Za nic.
A k tomu ta šaškárna s dvojím vytřením huby, stovkou za poštovné a dvouměsíčním stařecky napjatým čekáním na (jakoby) výsledek.
Tak tohle budu dávat všude k dobru, když se mě lidi ptaj, jak mi jde to genealogování. Zejména tu prapraprapraprapraprababičku Jelínkovou z reservace D'Ansongo-Menake.

Samosebou je to jen moje domněnka, že Naši Heritážové dospěli k Odhadu mé etnicity (beta) prostým zprůměrováním (domnělých) narozenišť mých předků, ale jiné vysvětlení pro tu óbrkravinu zatím nenacházím. Navíc jsem naivně čekal, že se dozvím něco nového o té své DNA.
lb.
Přílohy
DNAMixZa59.jpg
Naposledy upravil Ladislav Bátora dne ned led 28, 2018 14:44, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Vpravdě epochální výsledky!

Příspěvekod Ladislav Bátora » sob led 27, 2018 0:56

Monika píše:Díky, že jste popsal svou zkušenost. Jen mi to potvrdilo názor, že tudy cesta opravdu nevede.

Zase ale když se podíváte na mapku... Že to ale žijeme v obrovské republice, která se rozprostírá dokonce na dvou kontinentech! :lol:


Víte, Moniko, nejprve jsem samosebou velmi radostně a s nezměrným nadšením skočil na to, že mám v sobě i tu tolik kýženou kapku černé krve, vždyť jakou silnější meducínu proti dědičné degeneraci by by si člověk zejména v mém případě (nezapomínejte na ty mé čtyři zemanské rody kumánské v jedné jediné vesničce na Dunaji a po jednom vladyckém a vojvodském...) člověk mohl přát. Jenže...
Jenže na dalším obrázku jsem si všimnul, že stran toho Nigeru se jedná o tu nebohou mou prapraprapraprapraprababičku Annu Jelínkovou, katolicky pokřtěnou (!!!) 14. října 1680 v Toušni; a dokonce i tamtéž narozenou. A sen o nigerijské přírodní šamance se rozplynul jako dým. A čeká teda na mě zase jen to úmorný listování středoevropskejma matrikama a gruntovnicema a registrama a otravná četba knížek o český, německý a uherský raně novověký historii.

Totéž platí pro to mně hochy a děvčaty z MH přisouzené Norsko a Chorvatsko. Kdežto s tím Estonskem a Finskem si rady zatím opravdu nevím. Možné vysvětlení je jedno, a to že hoši a děvčata z MH si řekli: Finština a estonština je némlich to samý jako maďarština, to nám ten česko-maďarskej blbeček dočista sežere. Jenže nesežral, páč ten česko-maďarskej blbeček byl už na první VŠ důrazně poučen, že „společná“ je jen ta řeč, kdežto původ Maďarů a Finů je naprosto odlišný. Jak nedávno znova prokázaly dovopravdické analysy DNA těchto dvou sice tzv. ugrofinských národů, leč čistě jen co se jazyka dotejče. Leda, že hoši a děvčata z MH odhalili, že ve skutečnosti nejsem po mámě původem Maďar, nýbrž Kumán. Jenže to odhalit nemohli, páč jsem to do těch vokýnek na MH neměl kam napsat.

Na závěr přikládám pro potěšení každého skeptika (ohledně MH) tu reservaci Anny Jelínkové. Včetně té spousty strejčků a tetiček v sousední Burkině Faso...
Jenom mi řekněte (odhadem) jednu věc: To si z nás zúmyslně za naše prachy dělaj šprťouchlata?
Nebo je to ještě horší? Jako že jakmile dostanou naše těžce vydřený prachy, jsme jim hned u... Však víte u čeho, tady se to nesmí, a tak to má byt.
A tak jediné, co mě těší, že jsem do té jejich ždímačky peněz vlezl až v době té vánoční slevy. To jsem je panečku vokradl, jen co je pravda!!!
lb.
Přílohy
AAAToušeň.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Vpravdě epochální výsledky!

Příspěvekod kimes » sob led 27, 2018 8:41

[quote="Ladislav Bátora"][quote="Monika"]Díky, že jste popsal svou zkušenost. Jen mi to potvrdilo názor, že tudy cesta opravdu nevede.

Pane Bátoro, děkuji Vám za přesný a výstižný popis Vašich zkušeností - snad pomůžou prozřít oněm zastáncům genetické genealogie, jejíž "vědečtí" agenti zde nedávno naháněli nové ovečky na testy DNA. Já, když jsem si dovolil zapochybovat o serioznosti jejich výsledků - viz příspěvky v tematu "genetická genealogie, všeobecně" - tak jsem byl jimi nejen napaden dehonestujícími výpasy na adresu mého vzdělání a inteligence, ale vysloužil jsem si i varování jednoho z administrátorů, cože si dovoluji nazývat věci pravými jmény.
kimes
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte bře 05, 2013 10:00

Re: Vpravdě epochální výsledky!

Příspěvekod kolsi » sob led 27, 2018 10:24

S FamilyMap na MyHeritage mám tu zkušenost, že pokud tam člověk nezadá název obce se 100% přesností (např. uvedu obec bez jejího okresu/kraje, země apod.), tak to kolikrát určí naprostou kravinu. A tak česká obec je pak na mapě uvedena třeba jako nějaká podobně znějící ulice v úplně nesmyslné zemi. To bych dokázal akceptovat; jejich algoritmy přece jenom musí pracovat pro celý svět a určit obec bez jejího přesnějšího umístění může být těžké. Ale že výsledek testu DNA pak bude odpovídat těmto špatně uvedeným obcím, to mi přijde trochu ujeté.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Vpravdě epochální výsledky!

Příspěvekod Ladislav Bátora » sob led 27, 2018 12:39

kolsi píše: ... Ale že výsledek testu DNA pak bude odpovídat těmto špatně uvedeným obcím, to mi přijde trochu ujeté.


Ano, přesně to jsem měl na mysli: vůbec mi zde nejde o zpochybnění genetické genealogie jako takové – od p. Kotačky z Brna i z pražského Genomac jsem loni obdržel výsledky naprosto shodné, odmyslím-li počet zkoumaných markerů, a plně jim věřím –, nýbrž o poukaz na pravdě velmi podobné podvodné jednání společnosti My Heritage.
Přece i kdybych do těch boxíků ve Family Tree napsal z negramotnosti či zúmyslně lautr samé geografické hovadiny, nemůže to mít na mou zděděnou šroubovici pražádný dopad. Jinak bych přestal genealogickou genetiku chápat...

A tak jsem si musel v noci na dnešek hned spravit náladu tradiční pracnou methodou. :D :D :D Na ty naše Dolany jsem se beztak chystal už pomalu rok a práce tam mám jako na kostele. Vlastně na dvou: na sv. Jakubovi a sv. Mikulášovi.
lb.

A ještě P.S.:
Jinak pro mě nadbytečnou (když už mám z loňska to shodné Brno a Genomac) nabídku My Heritage ohledně analysy DNA jsem akceptoval jen proto, že do jejich Family Tree nejde nahrát výsledky odjinud. Teď již zcela chápu, proč to ani jít nemůže: I podvodný business je holt business. Ale teď už teda prosím beze mě...
Přílohy
AAAAA.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Vpravdě epochální výsledky!

Příspěvekod kolsi » sob led 27, 2018 17:26

Ještě je tu jedna možnost... já si celou dobu (možná naivně) myslel, že tyto odhady podle DNA jsou založeny na dlouhodobém globálním vyhodnocování DNA nejenom žijících lidí, ale hlavně třeba při zkoumání různých nalezených ostatků/fosílií. Zjištěná data jsou pak vložena do nějaké globální databáze, která je použita při odhadech. Takhle to ale vypadá, že do algoritmu vstupují pouze data aktivních členů MH, kteří si nechali DNA otestovat. Když pak budete mít nějakou jedinečnou DNA, pro kterou nemá MH žádnou shodu, tak vám tam vyběhne odhad založený na vašich vlastních datech (takže pokud u předka zadáte nesmysl, tak tento nesmysl vyjde i v tom odhadu).

Ještě by bylo zajímavé vidět, jestli vám to nalezlo nějaké blízké DNA shody, a jak se shodují s běžnými Smart Matches.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Vpravdě epochální výsledky!

Příspěvekod Ladislav Bátora » sob led 27, 2018 18:18

kolsi píše: ... Ještě by bylo zajímavé vidět, jestli vám to nalezlo nějaké blízké DNA shody, a jak se shodují s běžnými Smart Matches.


To bude těžká věc: jednak se mi ukazuje bezmála 600 osob, v příloze viz dvě úplně poslední, jednak bych musel každou z nich požádat o zpřístupnění jeji Family Tree, jinak se nedozvím nic víc, než vidíte i Vy sám v té příloze.
A jak známo, jen zhruba 10 procent adresovaných takové žádosti vyhoví. Aspoň u mě je to tak, po té půlroční zkušenosti...
lb.
Přílohy
AAAShody.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Vpravdě epochální výsledky!

Příspěvekod dominikmatus » ned led 28, 2018 12:22

Pardon, ale furt nechápu co Vám u MH přijde jako podvodné? Extrakci genu dělá společnost Gene by Gene v Houstonu, tatáž co má vlastní firmu FamilyTreeDNA. Cenově jsou dost podobné, a s daty si můžete dělat co chcete. Můžete je nahrát do několika nezávislých databází a výsledky budete mít dost podobné. A to oboustranně, z FTDNA do MH a naopak. Testy mě a mé babičky jsou toho příkladem. Čekám ještě na další prarodiče. U babičky jsem rovněž získal u MH mírně odlišný výsledek, ukázalo ji to nějaké to procento v severní Africe a půl procenta v Nigerii. Nic takového v rodokmenu nemám, takže pochybuji, že to je nějaká dedukce z toho. O způsobu analýzy se můžete dočíst v jejich nápovědě, je to v podstatě stejné jako u všech ostatních společností. Prostě z DNA lidí v určité oblasti, které považují za dlouhodobě domorodé, vyčlení určité typické části DNA jež jsou pouze v těchto oblastech a nebo převažují a ty pak používají jako identifikátor určitého etnika. Nic složitého na pochopení. Pochopitelně tenhle etnický odhad není nic světoborného a moc Vám to neřekne, ale pro mě je to pořád zajímavá informace, můžu třeba počítat s nějakým švédským vojákem, když mi to ukazuje skandinávii. Shody s dalšími lidmi jsou však to nejpraktičtější, už pár lidí z USA jsem propojil matričně.
Dále jsem využil surová data a kouknul jsem se jak to je s tou mojí intolerancí na laktózu, zjistil jsem že jsem něco mezi, takže to není jasné pro nebo proti, ale za tento text na alergologii bych dal více než u MH.

A připomínám že projekt Genebáze měří pouze několik markerů Y-DNA (mužský chromosom), z toho žádné etnikum nevyčtete, jde pouze o mužskou linii. FTDNA a MH měří autozomální DNA (všechny chromosomy kromě Y a mtDNA), takže k nim tyto a podobná data z malých společností (která mají nekompatibilní data) nenahrajete.
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....

Re: Vpravdě epochální výsledky!

Příspěvekod Ladislav Bátora » ned led 28, 2018 12:44

dominikmatus píše:Pardon, ale furt nechápu co Vám u MH přijde jako podvodné? Extrakci genu dělá společnost Gene by Gene v Houstonu...


Pro mě je irrelevantní, kdo ve skutečnosti dělá pro MH ty extrakce: objednávku jsem zaslal MH, zaplatil jsem MH a výsledky mi poslala MH.
lb.
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Vpravdě epochální výsledky!

Příspěvekod dominikmatus » ned led 28, 2018 13:40

To chápu, ale i tak jste mi neodpověděl na otázku. Nijak teď nestraním MH, ale pořád nevidím nic co by MH skrývalo před koupí testu, dá přesně to co nabízí a upozorňuje, že to je pouze "orientační".

P.S. FamilyMap a jeho "nepoužitelnost" jsem již diskutoval a hodlají v něm dělat změny. Jaké, to uvidíme.
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....

Re: Vpravdě epochální výsledky!

Příspěvekod Ladislav Bátora » ned led 28, 2018 14:23

dominikmatus píše:To chápu, ale i tak jste mi neodpověděl na otázku. Nijak teď nestraním MH, ale pořád nevidím nic co by MH skrývalo před koupí testu, dá přesně to co nabízí a upozorňuje, že to je pouze "orientační".


Já v té nabídce ale nějaké výrazné upozornění, že se jedná jen o záležitost ryze orientační, nevidím.
Na druhou stranu ovšem uznávám, že jsem tenkrát hrubě podcenil to výrazné upozonění, že užasnu.
Což se převčírem naplnilo měrou vrchovatou, ale takovej úžas je na moje důchodcovský poměry už moc drahej.

Navíc jsem netušil, že ten etnický mix MH vypočítává z (domnělých) rodišť předků. To bych možná zvládnul sám.
Ovšem neměl bych v tom započten ten norskej fjord praprapraprapraprapradědy Flachse z Vellany a nigerijsjkou přírodní reservaci prapraprapraprapraprababičky Jelínkové z Toušně...
lb.
Přílohy
MHNabídka.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Vpravdě epochální výsledky!

Příspěvekod dominikmatus » ned led 28, 2018 14:45

Tak to, že je to orientační jsem asi někde četl, už nevím kde, ale to snad vychází z logiky věci jak je to zpracováno. Nemůže to být 100% přesné. Existuje zatím nepřeložená nápověda. Odhad etnicity je vysvětlen pro laika dostatečně, a vysvětlení jak to analyzují taky (tzv. zakladatelské populace).
To, že nejste ohromen je logické když už jste nějaký test podstoupil. I když, jak jsem pochopil, tak pouze jednoduchý test Y-DNA, který s tímto nemá moc společného. Ta reklama je cílena na lidi, kteří to nikdy nedělali a hlavně na američany, kteří nemají leckdy o svých předcích žádnou představu.

Ladislav Bátora píše:Navíc jsem netušil, že ten etnický mix MH vypočítává z (domnělých) rodišť předků. To bych možná zvládnul sám.

Kde furt berete tohle tvrzení? Nic z domnělých předků nevypočítává a to byste určitě nezvládl sám, když nemáte celou databázi DNA milionů lidí.
Vysvětlím to ještě jednou, představte si, že pouze mongolové mají na určitých pozicích v genu nějaké sekvence písmen, ale ostatní to mají jinak. Pokud to máte i Vy, tak je velká pravděpodobnost, že jste to zdědil od mongola. Nic složitého, je to jen spojení porovnávání, statistiky a genetiky. Každá z těch společností včetně MH si to udělala sama, proto mají trochu odlišné výsledky. Pochopitelně to zní jednoduše, ale jsou do toho zapracovány i předešlé vědecké studie atp.
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....

Re: Vpravdě epochální výsledky!

Příspěvekod Kiara » ned led 28, 2018 15:04

Já jsem s výsledky svých testů DNA na MyHeritage naprosto spokojena, i když jsem na celou záležitost zpočátku jako laik pohlížela poměrně nedůvěřivě. Ukázalo se, že s některými shodami DNA jsem propojena zároveň i matričně, takže za mě ano, výsledky DNA naprosto splnily mé očekávání :D
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Vpravdě epochální výsledky!

Příspěvekod Ladislav Bátora » ned led 28, 2018 15:16

dominikmatus píše:Tak to, že je to orientační jsem asi někde četl, už nevím kde, ale to snad vychází z logiky věci jak je to zpracováno. Nemůže to být 100% přesné. Existuje zatím nepřeložená nápověda. Odhad etnicity je vysvětlen pro laika dostatečně, a vysvětlení jak to analyzují taky (tzv. zakladatelské populace).
To, že nejste ohromen je logické když už jste nějaký test podstoupil. I když, jak jsem pochopil, tak pouze jednoduchý test Y-DNA, který s tímto nemá moc společného. Ta reklama je cílena na lidi, kteří to nikdy nedělali a hlavně na američany, kteří nemají leckdy o svých předcích žádnou představu.

Ladislav Bátora píše:Navíc jsem netušil, že ten etnický mix MH vypočítává z (domnělých) rodišť předků. To bych možná zvládnul sám.

Kde furt berete tohle tvrzení? Nic z domnělých předků nevypočítává a to byste určitě nezvládl sám, když nemáte celou databázi DNA milionů lidí.
Vysvětlím to ještě jednou, představte si, že pouze mongolové mají na určitých pozicích v genu nějaké sekvence písmen, ale ostatní to mají jinak. Pokud to máte i Vy, tak je velká pravděpodobnost, že jste to zdědil od mongola. Nic složitého, je to jen spojení porovnávání, statistiky a genetiky. Každá z těch společností včetně MH si to udělala sama, proto mají trochu odlišné výsledky. Pochopitelně to zní jednoduše, ale jsou do toho zapracovány i předešlé vědecké studie atp.


Tomu všemu samozřejmě rozumím, zvláštěpak té poznámce o Mongolech, protože jsem po matce původem Kumán.
Jen mi nikdo nenamluví, že ta moje skandinávská etnicita (dle MH) a narození Bartoloměje Flachse v norském fjordu (dle MH) je pouhá shoda náhod.
Stejně jako moje etnicita nigerijská a narození Anny Jelínkové v nigerijské reservaci...

A uvádíte, že je logické, že jsem nebyl ohromen. Ale já přece napsal pravý opak: že inserovaný úžas se v mém případě naplnil měrou vrchovatou. Akorát že to stálo nad moje poměry.
A ještě k té vaší poznámce o jednoduchém testu Y-DNA: Postoupil jsem i test Mt DNA. ale zda byl složitý, to už posuďte sám, já se v téhle hantýrce moc nevyznám:
lb.
Přílohy
AAAMtDNA.jpg
Naposledy upravil Ladislav Bátora dne ned led 28, 2018 15:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Vpravdě epochální výsledky!

Příspěvekod dominikmatus » ned led 28, 2018 15:26

Dobře chápu.
Shoda náhod není vyloučena, ale jelikož má babička má dost podobný výsledek a ten nemůže být založen na mém rodokmenu, tak to je náhoda. Podle jmen usuzuji, že paní Jelínková není Nigerijec. Nicméně pokud je to Vás vzdálený předek a někdo z jejich rodičů se mísil s Nigerijci, tak důvod k takovému výsledku je. Totéž s Bartolomějem Flachsem, pokud se tam jen a pouze nenarodil, ale měl severské předky, tak je to logický výsledek. Severské národy má v Odhadu etnicity skoro každý středoevropan jehož výsledky jsem mohl vidět. Z historie víme, že se tu pohybovalo dost Švédů a dalších. U FTDNA a MH se mi to liší jen tím, že jedna společnost mi uvedla pouze Británii, druhá to rozdělila na GB a Skandinávii. Prostě nějaký seveřan.
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....

Další

Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník