NEVYŘEŠENO, ALE VÍM, NA ČEM JSEM: Limit předků na MH

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

Re: NEVYŘEŠENO, ALE VÍM, NA ČEM JSEM: Limit předků na MH

Příspěvekod Ladislav Bátora » pát říj 27, 2017 20:23

Burča píše:Vy MH vážně nepotřebujete, rodokmen máte zpracovaný perfektně :-D Mimochodem, u Márie Hentz vidím jen jednoho manžela a tím je Gábor Galambos.


P.S.: Tak né, mám i na MH správně, že Gábor si vzal Nagy Évu. To jste mě vylekala.
Tady je ta svatba jedněch jeho možnejch rodičů. Ta, kterou preferuju, to jest s místním děvčetem Márií, dcerou neokolonisty Jánose zemana Hentze.
A jen krátce na vysvětlenou k těm „dvojitým“ křtům: i před tolerančním patentem se sice smělo křtít v naší skromný evangelický kapličce v Kiskunlaczháze, ale do tejdne se to muselo běžet nameldovat do katolickýho kostela i s dítětem a kmotrama. A katolíci s tím zacházeli jako s novým křtem, což je dokonce proti jejich vlastnímu CIC. A trvali na tom meldování i po tolerančnám patentu.

A v Áporce jsme až do roku mám dojem 1784 neměli ani tu kapličku. Právě moji Hentzovi a (samosebou též repatriant a neokolonista) prapraprapraprapradědeček zeman Cserna na její stavbu přispěli nejvíce. Galambosovi asi ne, nejsou v téhle věci v análech zmíněni. No jo, je to kolikrát jak detektivka. Naštěstí o tom našem návratu do Áporky po víc než 100 letech je i na internetu pár článků, včetně kdo přesně a odkud. Ale není tam rozepsáno kdy přesně, jen souhrnnej stav k roku 1764.
Přílohy
GalambosHentze.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: NEVYŘEŠENO, ALE VÍM, NA ČEM JSEM: Limit předků na MH

Příspěvekod Viola » sob říj 28, 2017 9:14

Pane Ladislave, od Vás bych si chtěla nechat napsat kroniku mého rodu. A to myslím vážně, bez ironie. Vaše příspěvky se mi nádherně čtou, Váš sloh a slovní zásoba jsou úžasné.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: NEVYŘEŠENO, ALE VÍM, NA ČEM JSEM: Limit předků na MH

Příspěvekod Ladislav Bátora » sob říj 28, 2017 9:58

Viola píše:Pane Ladislave, od Vás bych si chtěla nechat napsat kroniku mého rodu. A to myslím vážně, bez ironie. Vaše příspěvky se mi nádherně čtou, Váš sloh a slovní zásoba jsou úžasné.


No jo, je to takovej líbivej kýč.
Jenže kdo mi moje předky pochválí, když né já sám.
Snad z toho časem nějakou knížečku sesmolím. Ale ještě moc předků chybí, hlavně v těch matčiných Uhrách, budu muset zajet do archivů a možná ani to nepomůže.

Tak si ještě jeden barvotiskovej příběh přečtěte, jestli máte zájem, tentokrát od Staré Boleslavi, kde naši za ty stovky let mnoha dávným císařům pánům osobně sloužili, jako forštmistři, zahradníci, vinaři a podobně:
Prapraprapraprapraprapraprapraděda Martin Novák nejspíš lítal po vinici ještě v osmdesáti letech. Navíc de facto po cizí, ale on to tak asi nebral.
Ovšem kdybych měl o 35 let mladší (aspoň teda podle SPPV) manželku, asi bych taky lítal. Musel bych...
Přílohy
Novákovi.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Předchozí

Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků