NEVYŘEŠENO, ALE VÍM, NA ČEM JSEM: Limit předků na MH

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

NEVYŘEŠENO, ALE VÍM, NA ČEM JSEM: Limit předků na MH

Příspěvekod Ladislav Bátora » stř říj 25, 2017 21:08

A měl bych teda ještě jeden dotaz:
Letos v srpnu jsem si na nátlak rodopisných přátel konečně pořídil tu placenou verzi MH, stálo mě to na jeden rok !!! nějak kolem 120 dolarů, což pro důchodce není úplně zanedbatelná částka.
A teď mi z MH už třetí den pořád píšou, že počet mých předků v mých dvou !!! rodokmenech je 243, čímž se už blížím k limitu.

Nechme stranou, že jako každej normální člověk mám zaplaťpámbu jen jeden rodokmen (a i tak toho mám kolikrát plný ruce pazourů: zejména u ovčáků vždy a kdekoli a v Uhrách v prvních desetiletích po skončení okupace), čili to je asi nějaký renonc z překladu. Ale jestli si do něj na MH mohu za 120 dolarů na rok nacpat jen nějakejch 250 předků, tak je MH pro mě opravdu drahý i zadarmo: Když jich už teď mám nalezených – přes palec – kolem 1500. Na MH je samosebou nahrávám postupně.

Dojedu ten zaplacenej rok a už do MH v životě nevrazím teda ani cent, pokud je tomu opravdu tak. Na co by mi asi tak bylo, moci dát na MH jen 250 předků??? Zřejmě bych musel pro ně uspořádat slosovací soutěž, kdo půjde na MH a kdo už ne... Nebo se vrátit do pracovního procesu a začít vydělávat na předky.
Nebo myslíte, že je to nějaký omyl ze strany papalášů z MH? Opravdu mi z té zprávy jde hlava kolem. Takhle vyhodit skoro tři tisíce korun. Dva roky jsem vzdoroval a pak mě holt zlomili. A vidím teď, že jsem intuitivně vzdoroval důvodně.
Díky předem za vysvětlení, co se to teda kolem mého účtu děje.
lb.
Přílohy
AAAHMLimit.png
Naposledy upravil Ladislav Bátora dne pát říj 27, 2017 10:52, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Limit předků na MH

Příspěvekod Peters » čtv říj 26, 2017 0:45

Když kliknete na zobáček u svého jména v horní liště a vyberete Nastavení stránek, tak je tam vidět, jaký máte plán předlatného a kolik čeho zbývá.
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: Limit předků na MH

Příspěvekod Ladislav Bátora » čtv říj 26, 2017 1:02

Peters píše:Když kliknete na zobáček u svého jména v horní liště a vyberete Nastavení stránek, tak je tam vidět, jaký máte plán předlatného a kolik čeho zbývá.


Tak tam mám zase úplně jiný hausnumera než v tom upozornění, co mi na MH teď furt vyskakuje.
Ale příští srpen už to naštěstí končí, ono je to MH prakticky stejně k ničemu:
DNA si tam nahrát nemůžu a na moje žádosti o zpřístupnění jiných rodokmenů mi skoro nikdo neodpovídá.
A svůj znám. No, stalo se... Už se to víckrát nestane.
lb.
Přílohy
AAAčísla.png
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Limit předků na MH

Příspěvekod ozana » čtv říj 26, 2017 12:27

Nezobrazuje se Vám to na stránkách nějakého MyHeritage webu jehož jste jen členem?
Když máte PremiumPlus tak nemůžou psát něco o planu Basic a limitu 250 osob!
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Limit předků na MH

Příspěvekod Ladislav Bátora » čtv říj 26, 2017 12:49

ozana píše:Nezobrazuje se Vám to na stránkách nějakého MyHeritage webu jehož jste jen členem.
Když máte PremiumPlus tak nemůžou psát něco o planu Basic a limitu 250 osob!


No, taky mi to bylo nejdřív divný, jenže už si přesně nepamatuju, co jsem vlastně za ty 3 tisíce pořídil, jsou to už tři měsíce. Ale jak vidno, asi to nejvyšší, ne?
Pustím ten banner z hlavy. Lépe řečeno: budu ho automaticky odklikávat.
Zásadnější problém samozřejmě je, že se mi nehlásej ty mnou oslovený lidi se (snad) stejnými předky. Dokud mě nepustěj na svůj rodokmen, tak nevím nic jistýho a ani nemůžu odpovědně odkliknout shodu. Ze začátku jsem to zbrkle dvakrát odkliknul a dvakrát dva dni jsem pak musel kompletně opravovat svůj rodokmen na MH.
lb.
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Limit předků na MH

Příspěvekod Dagmar8 » čtv říj 26, 2017 15:16

no ale když máte Premium Plus měl byste se v takových 80% bez problémů dostat na rodokmen těch lidí se kterými máte shodu a tam si najdete co potřebujete,
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Limit předků na MH

Příspěvekod Burča » čtv říj 26, 2017 17:30

Dobrý den,
dívám se na Váš profil na MyHeritage a ukazuje se mi, že máte zaplacené komplet všechno na webu Batora Family Corner. Ten limit, který jste ale výše zmínil, se týká webu Rodokmen Web Site. Jste u něj schváleným členem. Ale majitelem a správcem je nějaký p. Lukas Litera, který za něj neplatí a proto má limit jen 250 osob. Abyste viděl přehled stránek, kterých jste členem nebo správcem, klikněte vpravo nahoře na své jméno a vyberte "Moje stránky".

Pro vyhledávání informací nemusíte žádat o zpřístupnění jiných rodokmenů. Leda, že hledáte informace o žijících osobách, na to nemá placení vliv.
Burča
 
Příspěvky: 96
Registrován: sob črc 02, 2016 18:19
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: lounsko a litoměřicko

Re: Limit předků na MH

Příspěvekod Peters » čtv říj 26, 2017 18:48

Burča píše:Pro vyhledávání informací nemusíte žádat o zpřístupnění jiných rodokmenů. Leda, že hledáte informace o žijících osobách, na to nemá placení vliv.


Hodně rodokmenů je soukromých, kde se musí požádat o zpřístupnění, jinak není vidět nic.
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: Limit předků na MH

Příspěvekod Ladislav Bátora » čtv říj 26, 2017 19:18

Peters píše:
Burča píše:Pro vyhledávání informací nemusíte žádat o zpřístupnění jiných rodokmenů. Leda, že hledáte informace o žijících osobách, na to nemá placení vliv.


Hodně rodokmenů je soukromých, kde se musí požádat o zpřístupnění, jinak není vidět nic.


Pro Dagmar8 a Burču:
O živé se už naštěstí nezajímám, to je nedocenitelný vklad stáří... :D Ale vážně, i když i to předchozí bylo myšleno zcela vážně:

Zřejmě to bude tak, jak tady říká Peters. A já teda zrovna narážím NA JEN TAKOVÉ.
Ovšem tím pádem je mi My Heritage skutečně lautr k ničemu, protože až na tři výjimky mi nikdo příslušnou mou žádost (vždy řádně zdůvodněnou kvalifikovaným podezřením na příbuzenství) o zpřístupnění rodokmenu za ty tři měsíce neschválil. A jak jsem už psal minule: rodokmen svůj znám poměrně dobře a mám ho na těch svých cca 70 stromečkách, které už asi znáte a jež mi náramně vyhovují. Takže pro sebe samotnýho MH nepotřebuju vůbec...

Takže poslední měsíc už ani nežádám a žádat už asi víckrát nebudu, poněvadž je to tím pádem jako u blbejch když zhasnou, a pak se dva dny vztekám, jak jsem za tři tisíce naletěl.
A těším se na příští srpen, kdy MH zmizí z mébo života. Jistě, asi bych MH mohl stornovat nějak okamžitě, ale to bych se na sebe za tu svou blbost navztekal rovněž a velkou silou...

Čili tohle mi PRAVIDELNĚ vyskakuje, když si chci na cizím rodokmernu zkontrolovat tu kterou avisovanou shodu, a zcela zásadně na takovou mou žádost nikdo nikdy nereaguje, natož aby kladně. No, představoval jsem si to slavné MH jinak. Ale takovejch mylnejch představ jsem v životě měl už hodně, tak vlastně o nic nejde. Hlavně, ať už je ten rok pryč, když nemám sílu zrušit už zaplacenou MH dobrovolně...
Přílohy
AAAČlenství.png
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Limit předků na MH

Příspěvekod Dagmar8 » čtv říj 26, 2017 20:49

no to mě tam vyskakuje také, tak klikněte na x na ikonce a normálně se na ty stránky dostanete.
Tak já mám asi kliku, protože na 80 i více procent se dostanu na všechny rodokmeny s kterými mám shodu.
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Limit předků na MH

Příspěvekod Ladislav Bátora » čtv říj 26, 2017 20:56

Dagmar8 píše:no to mě tam vyskakuje také, tak klikněte na x na ikonce a normálně se na ty stránky dostanete.
Tak já mám asi kliku, protože na 80 i více procent se dostanu na všechny rodokmeny s kterými mám shodu.


Na které X? Na to u toho vyskočenýho vokýnka?
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Limit předků na MH

Příspěvekod Burča » pát říj 27, 2017 8:07

Jak zmínil Peters, některé weby jsou správcem uzamčené a informace jsou dostupné skutečně jen jejich členům. Naštěstí je jich menšina. Premium nebo PremiumPlus účet vám umožní kontaktovat správce. A záleží jen na ochotě správce, jestli vám poskytne členství. Pokud jste si předplatné zvolil právě kvůli tomu, asi to nebyla úplně nejlepší volba. Ale zas tak naprd to není, dostanete se k údajům, které jsou "otevřené" (těch je opravdu většina). A ty oceníte, obzvlášť jestli máte v rodokmenu na 1500 lidí :-)
Burča
 
Příspěvky: 96
Registrován: sob črc 02, 2016 18:19
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: lounsko a litoměřicko

Re: Limit předků na MH

Příspěvekod Ladislav Bátora » pát říj 27, 2017 10:25

Burča píše: ... A ty oceníte, obzvlášť jestli máte v rodokmenu na 1500 lidí :-)


Tak 1200, Burčo, ale to teda ať nežeru,
vždyť se s tím morduju už třetí rok ve třech zemích a v pěti jazycích. A tady u vás navíc dobře 150 let i v kurentu. Většinou ovšem spíš v něčem, co se kurentu aspoň vzdáleně podobá... :D

Deset generací mívám často, a když se mi sedlák nebo zeman povede, mám na stromečku III. řádu párkrát i 14. koleno, viz např. moji Trejklovi z Černilova, a Mikeš Cikán, purkmistr z Hostinnýho, později (rozuměj: až počínaje Janem I. Cikánem) zeman z Čermné, je dokonce praprapraprapraprapraprapraprapraprapradědeček, jestli dobře počítám...

Já je ještě nepočítal, počítal jsem s tím, že mi je spočítá právě MH. Tak nespočítá, protože mě přešla chuť to tam pracně ládovat, když přínosem by byl jen ten počet. Navíc bych z toho musel ještě pracněji odečítat tetičky, strejčky, bratránky a sestřenky. A nový manželky a manžely: například když praprapraprapraděda Galambos Sándor v 33 letech umřel, protože ho v Áporce ukopal vlastní kůň k smrti (po našem ló rúgas által), tak prapraprapraprababička Mária, rodem zemanka Hentze, ovdovělá Galambos, si vzala pana Bala z Tassu a já ho na MH asi nahrál...
lb.
Přílohy
SrdceTrejkl.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: NEVYŘEŠENO, ALE VÍM, NA ČEM JSEM: Limit předků na MH

Příspěvekod Burča » pát říj 27, 2017 15:37

Vy MH vážně nepotřebujete, rodokmen máte zpracovaný perfektně :-D Mimochodem, u Márie Hentz vidím jen jednoho manžela a tím je Gábor Galambos.
Burča
 
Příspěvky: 96
Registrován: sob črc 02, 2016 18:19
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: lounsko a litoměřicko

Re: NEVYŘEŠENO, ALE VÍM, NA ČEM JSEM: Limit předků na MH

Příspěvekod Ladislav Bátora » pát říj 27, 2017 19:54

Burča píše:Vy MH vážně nepotřebujete, rodokmen máte zpracovaný perfektně :-D Mimochodem, u Márie Hentz vidím jen jednoho manžela a tím je Gábor Galambos.


Tak vidíte, jak to mám na MH dokopaný, protože mě strašně vobtěžuje to tam ládovat, a když už láduju, tak zbrkle, aby to bylo rychle za mnou. A přitom realita je ještě mnohem horší, než to domrvení na MH:

Gábor (v budoucnu starší, protože měl syna Gábora) zeman Galambos si po ukopání otce Sándora koněm rozhodně svou ovdovělou matku Márii Hentz za ženu nevzal. Jednak byl ještě moc maličkej, jednak by konsangvinitu v 1. stupni ani nám v Kiskunságu neschválil ani sám p. Papež. Galambos Gábor si přece až v pravej čas vzal za ženu Nagy Évu z bezmála 30 km vzdáleného Tasse, právě za tou příčinou, aby neměl blbý děti a vnuky. A třeba myslel i na mě...
To zemanský děvče, Márii Hentze (jindy Hentz, samozřejmě též repatrianti) z Áporky si za ženu skutečně vzal (jistý) Galambos Sándor, rovněž z Áporky. Jenže... Jenže máte pravdu, je tam jeden velkej problém: my nevíme bezpečně, zda je to skutečně praprapraprapradědeček a praprapraprapraprababička. V roce 1784 se totiž v naší Áporce podle matrik (!!!) narodili Gáborové Galambosové rovnou dva: jeden Sándorovi Galambosovi a té zemance Hentze a druhej Sándorovi Galambosovi a komtesse Kollonitz. A my dnes můžeme akorát tak losovat. A já jsem bez losování adoptoval prapraprapraprababičku Hentze, protože vůči vyšší šlechtě mám už dlouhý roky těžkou aversi... Fakta jsem odbyl tím, že pár Sándor zeman Galambos a Mária komtessa Kollonitz navzdory faktům v Áporce nikdy nežil. Těžko by mi ale prošlo tvrzení, že neexistoval ani rod Kollonitz...

Na stromečku jsem to popsal stručně, poněvadž ty moje miniboxíčky mi víc nedovolej, ale i tak je to snad jasný. Zbytek asi dám časem do poznámek, až ten stromeček Galambos budu jednou dodělávat do finální podoby. Zatím se vlevo dole můžete podívat, jaký pěkný kroje a účesy jsme měli.
A víc Galambosů dozadu nemám, protože naši se po skončení okupace vrátili z exilu mezi posledními, nejdřív po roce 1750. A pomalu sto let třeli v Áporce (jako ostatně všichni navrátilci) bídu s nouzí, poněvadž ten kraj pod Peští až ke Kiskunfélegyháze byl Turkama zplundrovanej nejstrašněji a např. Kiskunfélegyháza sama byla vymazána z mapy. Teprve když si Galambosovi postavili ten mlejn v Majosháze, bylo to trochu lepší. Ale to už se prababička Gizella pomalu chystala na Palmovku za tím Čechem Pecháčkem... :D nebo spíš :(
Přílohy
Galambosovi.jpg
Naposledy upravil Ladislav Bátora dne pát říj 27, 2017 23:27, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Další

Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků