potvrzování shod

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

potvrzování shod

Příspěvekod Eliška » čtv čer 09, 2016 19:22

Dokážete mi někdo poradit? Mám rodokmen vedený v aplikaci na myheritage. Poměrně často se mi tam objevují shody, kdy mi ale není vůbec jasné, jak jsou s majitelem daného rodu moji předci propojení. V některých případech jsme skutečně vzdálení příbuzní a v rodokmenu je to vidět, ale někdy se mi zdá, jakoby si mě jen tak nepochopitelně vložil do svého rodokmenu - moji předci jsou tam osamoceni, nijak nepropojeni s ostatními. Nevím, jestli to dobře popisuji...
Eliška
 
Příspěvky: 66
Registrován: pon kvě 17, 2010 21:29

Re: potvrzování shod

Příspěvekod alenas » čtv čer 09, 2016 20:28

Zdravím -
jsou to prostě "sběratelé" - čím více, tím lépe. V rodokmenu se mi objeví shoda, třeba 30 jmen předků a pak zjistím, že dotyčný/á opsal část mého rodokmenu i s případnými překlepy! Už se tím nezabývám. Pokud je to recidivista, odkliknu "ignorovat tento strom" a mám pokoj.
Aš.
alenas
 
Příspěvky: 534
Registrován: stř lis 28, 2012 8:43

Re: potvrzování shod

Příspěvekod Eliška » čtv čer 09, 2016 21:09

Tak to děkuji za potvrzení toho, co jsem si myslela. Jen nějak nechápu smysl tohoto počínání... metoda ignorování bude asi to nejlepší :-)
Eliška
 
Příspěvky: 66
Registrován: pon kvě 17, 2010 21:29

Re: potvrzování shod

Příspěvekod Zuzana Jah » pát čer 10, 2016 7:56

Také mám shody s několika "sběrateli", u některých si myslím, že se snaží sestavit "rodokmen" konkrétní vesnice. Zuzana
Zuzana Jah
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned srp 03, 2014 15:09
Oblast pátrání: Královéhradecký kraj

Re: potvrzování shod

Příspěvekod kolsi » pát čer 17, 2016 8:53

Já tam vidím 2 druhy sběratelů
- jedni to tvoří kompletně sami, ale nejspíš jenom opisováním z matrik, takže tam mají plno chyb, spoustu osob i několikrát, naopak různé osoby se stejným jménem uvedeny jako jednu atd.
- ti druzí jenom kopírují od ostatních a ještě drze odkliknou, že se jedná o shodu

Ny MyHeritage v diskuzi jsem viděl i požadavek na funkci, aby to nezobrazovalo shodu, když dotyčný ten záznam jenom okopíroval. Ale požadavek byl zamítnut s tím, že to je moc práce.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko


Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků