Rodné příjmení žen, další rodokmen

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

Rodné příjmení žen, další rodokmen

Příspěvekod svbe » úte bře 08, 2016 14:23

Jsem začátečník, věku pokročilého. Základní verzi MyHeritage mám několik let, ale nepoužívala jsem ji. (Zpočátku jsem používala Ancestry) Nyní jsem ji začala plnit daty z vlastních tabulek z důvodu hledání shod s ostatními a možnosti tisku stromu. V rodokmenu mám až 14 generací.
1. Pokud vyplním v kartě obě příjmení ženy, zobrazuje se mi v grafice i ve shodách příjmení vyvdané. Nepoužívám FTB. Jak to mohu ovlivnit?
2. Nevyplňuji děti, a neplánuji vkládání všech generací, abych neměla tolik osob a nepřekročila základní verzi 250 osob z finančních důvodů. Potřebovala bych vkládat i rodokmen manžela. Musí si tedy vytvořit vlastní účet? Má být jiná e-mailová adresa? Děkuji za odpověď.
svbe
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv úno 19, 2015 10:58
Oblast pátrání: Heřmanův Městec, Čáslav,

Re: Rodné příjmení žen, další rodokmen

Příspěvekod Dagmar8 » úte bře 08, 2016 15:45

Dobrý den, když si kliknete u sebe na ..rodokmen...spravovat rodokmeny...tak vpravo nahoře máte ..přidat rodokmen.
Zařadí se vám pod ten váš, takže ho můžete obsluhovat se ze svého základního rodokmenu.
Pokud pracujete v Ancestry, vygenerujte si soubor Gedcom a potom jej můžete najednou vložit do rodokmenu, nemusíte postupně vypisovat jednotlivé lidi.

Pokud se týče příjmení žen....nahoře lišta..domů...dole na ní .... účet stránek...na stránce potom kliknout na,... genealogie a tam si to upravíte a nezapomeňte ..uložit
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Rodné příjmení žen, další rodokmen-vyřešeno

Příspěvekod svbe » úte bře 08, 2016 22:46

Děkuji za radu, jména fungují, nový rodokmen jsem přiřadila, ale čísla osob se mi sčítají, takže budu brzo na 250. V Ancestry mám i děti a to bych se nedoplatila, kdybych to generovala.
svbe
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv úno 19, 2015 10:58
Oblast pátrání: Heřmanův Městec, Čáslav,

Re: Rodné příjmení žen, další rodokmen

Příspěvekod kolsi » stř bře 09, 2016 19:19

Dobrý den, také doporučuji si z vašeho současného rodokmenu vygenerovat GEDCOM soubor a přidat do něj třeba 200 nesmyslných osob (např. se jménem OSOBA). Když pak tento soubor importujete do MyHeritage, tak na již existující osoby neplatí limit, takže ty nesmyslné osoby můžete editovat jak je libo a připojovat do stromu, kam budete chtít :wink:
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Rodné příjmení žen, další rodokmen

Příspěvekod Viola » stř bře 09, 2016 19:51

Ty rodokmeny přidáváte špatně. Postup od Dagmar "když si kliknete u sebe na ..rodokmen...spravovat rodokmeny...tak vpravo nahoře máte ..přidat rodokmen" je jiný, než je uvedeno v Nápovědě:
Pro vytvoření další rodinné stránky se zalogujte do MyHeritage a ukažte kurzorem na vaše jméno v pravém horním rohu okna. Zvolte “Moje stránky”. V okně se seznamem vašich současných rodinných stránek klikněte v zápatí na odkaz ‘Vytvořit další web’.
Při tomto postupu už vám nebude sčítat osoby z jednotlivých rodokmenů.

Už se to tady řešilo
viewtopic.php?f=34&t=26415&p=124937#p124937

nebo tady dole
viewtopic.php?f=2&t=11461&p=127951#p127951
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Rodné příjmení žen, další rodokmen

Příspěvekod Dagmar8 » stř bře 09, 2016 20:16

Violko, ale mě se osoby nesčítají a to mám tři rodokmeny pod jedním mailem.
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Rodné příjmení žen, další rodokmen

Příspěvekod Viola » stř bře 09, 2016 20:22

To já taky, Dáši, jen se musí vkládat jinak, než píšeš viz tady
viewtopic.php?f=34&t=24723&p=118513#p118513

Tak jak to píšeš ty se osoby sčítají. Tak jak je v nápovědě se nesčítají a každý rodokmen pak může mít těch 250 osob resp. víc, když bude vložen celý rovnou jako GEDCOM.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Rodné příjmení žen, další rodokmen

Příspěvekod Dagmar8 » stř bře 09, 2016 21:08

tak to ano, máš pravdu
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,


Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků