Synchronizace

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

Synchronizace

Příspěvekod blackdog » úte bře 01, 2016 23:43

Mám problém se synchronizací projektu a webu.
V programu mám aktuálně 2137 jmen, na webu 2087. Více než rok jsem neměl prodloužené Premium, které jsem nyní prodloužil. Na webu tedy vidím Premium, v FTB při přihlášení vidím premium. Přesto když dám synchronizaci tak mi program zahlásí chybu, že kapacitu mám jen 413 jmen (což je zbývající kapacita do 2500 na které je premium omezeno) a další nebudou přenesena. Prostě to vypadá, jako bych chtěl na web cpát jiný projekt, ale je to stále tentýž projekt. Přihlášen ve FTB jsem správně, web mám nastavený správně, přesto to odmítá nahrát nový stav na web.
Děkuji za pomoc.
blackdog
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 27, 2010 15:09
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: Plzeňsko, Podbrdsko, Lnáře, Blovicko, Ústeckoorlicko

Re: Synchronizace

Příspěvekod martin.foto » stř bře 02, 2016 0:58

A smazat ten puvodni rodokmen na webu (predpokladam na pocitaci mate novejsi data) a znovu nechat synchronizovat?
Predtim dukladne zazalohovat.
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav

Re: Synchronizace

Příspěvekod blackdog » stř bře 02, 2016 8:16

No to se mi zatím úplně nechce, jelikož jednak nevím jak na to a jednak bych rád aby členové stránek a další nastavení zůstalo.
blackdog
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 27, 2010 15:09
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: Plzeňsko, Podbrdsko, Lnáře, Blovicko, Ústeckoorlicko

Re: Synchronizace

Příspěvekod ozana » stř bře 02, 2016 9:33

zkuste v nastavení synchronizace znovu určit, do kterého stromu má ta synchronizace mířit
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Synchronizace

Příspěvekod blackdog » stř bře 02, 2016 9:44

Jelikož mám pouze jediný strom nastaví se mi stránka automaticky podle mého účtu.
Napadlo mě jedině zda by to šlo, vytvořit projekt např se třemi jmény, ten poslat na web, předpokládám, že pak by to smazalo všechny osoby a poté zkusit nahrát původní projekt z FTB. Ale nejsem si jist, co to teď dělá, jelikož před těma asi dvěma lety co fungovalo tuším jednosměrně, tj. co bylo ve FTB jsem publikoval na webu. Teď nevím jestli mi to náhodou do nového projektu nedotáhne to, co je na webu a pak budu kde jsem byl. :D
blackdog
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 27, 2010 15:09
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: Plzeňsko, Podbrdsko, Lnáře, Blovicko, Ústeckoorlicko

Re: Synchronizace

Příspěvekod blackdog » stř bře 02, 2016 9:49

Ještě mě napadla jedna věc. Vygenerovat ve FTB gedcom a zkusit ho tam nacpat přes webové rozhraní. To zkusím tedy večer.
blackdog
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 27, 2010 15:09
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: Plzeňsko, Podbrdsko, Lnáře, Blovicko, Ústeckoorlicko

Re: Synchronizace

Příspěvekod Peters » stř bře 02, 2016 19:52

Nemáte v názvu rodokmenu diakritiku? Dřív tam mohla být, před pár měsíci už ne.

Pokud vše znovu přehrajete ztratíte také všechny odsouhlasení SmartMatch, to by mi dos vadilo a vadilo by to i těm na druhéstraně.

Napadlo mě zazálohovat si projekt v FTB, případně ho přejmenovt, pak ve FTB obnovit rodokmen z webu a pak přehrát data z toho zazálohovaného rodokmenu do toho právě obnoveného, to by snad mohlo fungovat.
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: Synchronizace

Příspěvekod blackdog » stř bře 02, 2016 20:27

Diakritiku tam nemám, projekt se jmenuje jako dříve. Zdá se mi že mě zkoušejí jestli neupgradnu na neomezenou. Ale asi se na celý web vykašlu, pořeším shody a přesunu to celé do jiného softu možná Legacy nebo Gramps. Mazat to nechci, zkusím ještě nějaké finty a případně napíši na podporu.
Vtipné je, že přes shody ve webovém rozhraní udělám změny, doplním údaje a do FTB se mi to natáhne. Druhá fáze z FTB na MH už to ale hodí chybu.
blackdog
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 27, 2010 15:09
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: Plzeňsko, Podbrdsko, Lnáře, Blovicko, Ústeckoorlicko

Re: Synchronizace

Příspěvekod martin.foto » stř bře 02, 2016 21:15

Tak to jsem spatne pochopil myslejsem, ze aktualnejsi data mate na PC ale takhle bych dal obnovit ve FTB z online zalohy. A mel by to zafungovat ne?
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav

Re: Synchronizace

Příspěvekod blackdog » stř bře 02, 2016 21:25

No já mám aktuánější data (více osob) na PC. Ale změny které udělám na webu se mi do PC synchronizují doplnění datumů apod., ale ti noví lidé z PC do MH se nepřesunou, jelikož prý nemám kapacitu.
A jsem přesvědčen, že když vezmu gedcom z PC a plácnu ho do importu na MH tak se mi zruší shody a začne je to hledat znovu.
prostě jsem v nějaké záhadné pasti, kdy 2150 lidí nejsem schopen synchronizovat s premium účtem pro 2500...
blackdog
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 27, 2010 15:09
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: Plzeňsko, Podbrdsko, Lnáře, Blovicko, Ústeckoorlicko

Re: Synchronizace

Příspěvekod martin.foto » stř bře 02, 2016 21:40

To ne dopadne to jeste hur budete tam mit ty lidi 2x. I kdyz i to by bylo reseni byt brutalni. Naimportovat tam Gedcom a pak rucne ty ketri tam pribydou jako duplicity tech puvodnich umazavat tak dlouho az vam tam zbydou ty puvodni a neduplicitni ti nove importovani. Dalsi moznosti ale takyz ne snadnou je editovat ten Gedcom a nechat v nem jen ty neduplicitni. A takto upraveny gedcom pak nahrat pres webove rozhrani. Nakonec dat ve FTB obnovu z online zalohy.
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav


Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků