Mazání v programu FTB

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

Mazání v programu FTB

Příspěvekod Lestad » sob led 02, 2016 11:57

zdravím, jen nerad bych zakládal duplicitní téma tak se předem omlouvám. Hledal jsem tu dlouho a něco našel ale ne vše. K dotazům: jako laik jsem si nevšiml omezení 250 osob a logicky to překročil. Otázka je co teď. Opravdu lze vytvořit více rodokmenů z nichž ale žádný nebude mít více než 250 osob a zveřejnit je všechny na webu My heritage? Co tak zkouším tak se mi zdá, že ne. Výše popsané zkouším tak, že jsem si udělal kopii mých zatím 250 lidí a jak jsem se smazat matčinu stranu aby mně zbyla jen otcova s tím, že budu mít dva rodokmeny na každou stranu jeden a nikde nepřešvihnu 250. Smazat ale jednu stranu v FTB je porod na ntou. Nevím kdo ten program dělal ale je to skoro nemožné. Nikde totiž nezískám celkový přehled jako na webu ale jen 7 generací od zvoleného člověka (toto mohl vymyslet jen idiot). Lze nějak zobrzit celý rodokmen v programu FTB? Navíc umazáním postavy nezmizí celá její historie ale "někde v prostoru" zůstává a já nevidím kde. Jak to udělat rychle a jednoduše? Proč když smažu rodiče mé matky, zůstane kdesi neviditelně celá jejich historie (jejich předkové)? Je opravdu jediná cesta to mazat na webu?

díky
Lestad
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob led 02, 2016 11:46

Re: Mazání v programu FTB

Příspěvekod Viola » sob led 02, 2016 12:08

Nemusíte rodokmen na netu omezovat na 250 osob. Já pracuju v FTB off-line a na net My Heritage jsem rovnou importovala celý rodokmen (soubor gedcom) s 1250 osobami. Pak sice nejde synchronizovat, je nutné opět nahrát celý gedcom, ale máte tam osob víc, než omezených 250
viz tady
viewtopic.php?f=34&t=19934&hilit=zdarma&start=15
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Mazání v programu FTB

Příspěvekod Lestad » sob led 02, 2016 12:09

ještě poznámku: i když smažu lidi ze stromu z matčiny strany tak je sice v těch 7 generacích nevidím, je to tak jak chci ale v seznamu vlevo jsou pořád a prakticky cíl redukce počtu lidí je pořád v nedohlednu. Kdyby alespoň v tom seznamu bylo nějak graficky označeno kdo z těch lidí není ve stromu aby se pak dali vymazat jeden po druhým ručně DELETE ale to taky není.
Lestad
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob led 02, 2016 11:46

Re: Mazání v programu FTB

Příspěvekod Lestad » sob led 02, 2016 12:13

tak to by bylo fantastické :) vyzkouším
Lestad
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob led 02, 2016 11:46

Re: Mazání v programu FTB

Příspěvekod dominikmatus » ned led 03, 2016 21:05

Ve FTB je blbé, že nejde smazat někoho i s předky. Je lepší to udělat od konce, nicméně lze vyhledat pomocí filtru lidi co nemají potomky a narodili se třeba před určitým rokem. Vyzkoušejte.
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....


Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků