Už vám někdy někdo odpověděl?

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

Už vám někdy někdo odpověděl?

Příspěvekod Viola » úte pro 29, 2015 15:44

Zajímalo by mě, jestli už někomu někdy někdo z oslovených odpověděl?
Já byla oslovena jednou, že máme společného předka a že paní zajímají lidé, se kterými má společné předky.
Já jí odpověděla, že naši dědečci byli bratranci a že bych se eventuelně ráda dozvěděla další podrobnosti o tomto rodu.
Paní se už neozvala.

Zajímalo by mě, jakou máte kdo úspěšnost s odpověďmi oslovených.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Už vám někdy někdo odpověděl?

Příspěvekod galulois » úte pro 29, 2015 17:35

Nikdy. Někdy se vztekám a nechápu, proč si ty lidi účty zakládají, když je to vlastně ani nezajímá. Navíc mají zaplacené Premium a třeba jen 150 lidí v rodokmenu... Jeden pán má stejného pradědu jako já a ani se nebyl podívat na mých stránkách. Pokud s tím svým Premiem nechce kontaktovat on mě, tak ať si trhne.
galulois
 
Příspěvky: 513
Registrován: úte čer 05, 2012 17:55
Oblast pátrání: Ivanovice na Hané, Pucov (Třebíč) a Domoradice (vys. mýto)

Re: Už vám někdy někdo odpověděl?

Příspěvekod Viola » pon led 04, 2016 20:31

Fakt by mě zajímalo, jestli tohle "předávání kontaktu" má nějaký smysl.

Mám ve svém rodokmenu vystaveno 1251 osob a z toho mám ve 190 rodokmenech 1 804 shod Smart Matches™.
Z toho např. v jednom rodokmenu 121 shod a v dalším 54 shod + samozřejmě další a další v jiných rodokmenech.

Má cenu majitele těchto rodokmenů vůbec oslovovat?
Ozval se vám někdy někdo?
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Už vám někdy někdo odpověděl?

Příspěvekod W22 » pon led 04, 2016 20:32

Myslím, že to smysl má. Já si díky tomu píšu s příbuznou z Kanady a příbuzným z Prahy.
W22
 
Příspěvky: 35
Registrován: pon črc 20, 2015 21:02
Oblast pátrání: Moravičany, Suchonice, Výkleky, Makov, Třebčín, Slatinice, Lípy, Hvozdečko, Obectov, Studená Loučka, Halenkov, Skalička, Stínava, Vícov....
Rodokmen online: https://zijemesgenealogii.wixsite.com/pribehy

Re: Už vám někdy někdo odpověděl?

Příspěvekod Zuzana Jah » úte led 05, 2016 12:35

Pokud jsou shody s někým, kdo si sestavuje rodokmen aby poznal předky a jejich potomky, potom je spolupráce přínosem pro obě strany. Pokud někdo jenom kopíruje data z jiných stromů....pak je asi zbytečné ho kontaktovat. Myslela jsem si, že jsem našla spřízněnou duši a že si budeme pomáhat - stáhla si moje data a ještě se ptala, zda jsem si jistá s údaji, nezdálo se jí, že by manželé mohli mít děti v průběhu dvacetileti....co k tomu víc dodat. Je to skutečně velmi individuální a žádostí o kontakt se nedá nic zkazit. ahoj Zuzana
Zuzana Jah
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned srp 03, 2014 15:09
Oblast pátrání: Královéhradecký kraj

Re: Už vám někdy někdo odpověděl?

Příspěvekod kotrbatyj » čtv led 14, 2016 15:00

Odpověděl mi první člověk, nicméně reakce byla vlažnější než jsem doufal. Aktivnější kontakt jsem získal spojením s člověkem, který je aktivní na tomto fóru. Nicméně i tak si myslím, že to má smysl.
kotrbatyj
 
Příspěvky: 46
Registrován: pon čer 29, 2015 21:16
Oblast pátrání: Osová Bítýška

Re: Už vám někdy někdo odpověděl?

Příspěvekod zdennal » čtv led 14, 2016 20:11

Zatím mi odpověděl, a jsem v kontaktu každý, kterého jsem oslovil. Navzájem jsme se stali členy svých stránek na MH. Jedná se šest vzdálených bratranců či sestřenic. Zřejmě mám štěstí na stejně ujeté lidi. Takže nepropadejte panice. Zdennal.
zdennal
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 01, 2013 8:14

Re: Už vám někdy někdo odpověděl?

Příspěvekod Viola » pát led 29, 2016 8:34

Tak já mám teda asi smůlu.
Oslovila jsem dvě paní, které si evidentně ode mě opsaly 108 a 54 osob včetně údajů. Ani jedné jsem nepsala, že vím, že si opsaly a ani jedna ani Ň.
Jednu jsem dokonce oslovila podruhé na jejím soukromém mailu, který jsem našla na Google a taky nic. Asi je spíš "sběratelka", má tam přes 4000 lidí a je to historička.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Už vám někdy někdo odpověděl?

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát led 29, 2016 10:34

Tátu tohle sbírání tak otrávilo, že přestal rodokmen dělat, úplně.
Jedna taková rodinná mafie- prostě asi jeden člověk, co má 6 profilů, mu zkopíroval fotky, data a to 6x a publikoval je ve svých stránkách a jen nám s ním vyskakují shody, ale nic nového/navíc tam nemá. Mrzí nás to, protože pro něj asi naše data ani nemají význam. Ty fotky jsou vzácné a on je překopíroval mizerně- jsou hnusný.... atd.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Už vám někdy někdo odpověděl?

Příspěvekod Anchie » sob led 30, 2016 12:31

U mě je to půl na půl.
Mám hromady shod se dvěma sběrači dat - ty nereagují - klasika, jen si opsali data, jeden dokonce nelenil vykopírovat i fotky. To zamrzí.
ALE dvakrát se mi poštěstilo a získala jsem kontakt na dva bratrance mojí babičky. A to byla ohromná radost oboustranně. I když o moc víc informací než já neví, jsme stále v kontaktu.
Anchie
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 11, 2014 16:20
Oblast pátrání: Kluky u Čáslavi, Souňov, Plaňany... Vamberk... Dolní Dobrouč :-)
okolí Žamberka - Helvíkovice, Kameničná, Líšnice ... panství Habry

Re: Už vám někdy někdo odpověděl?

Příspěvekod jindriskova » sob led 30, 2016 13:54

Tihle sběrači mě taky ničí. Zjistila jsem, že člověk který má tisíce osob neumí přečíst středně obtížný zápis v matrice. Bohužel to je podporováno celým programem My Heritage. Jakmile odsouhlasím SmartMatch, tak to hned začne vyhledávat shody a nabízet ostatním tzv.Objevy, které se stahují pouhým kliknutím. Prostě obchodují s námi zadanými daty. Asi si lidé myslí, že když mají placenou verzi, tak si tím koupili i všechny údaje ostatních. Irituje mě, že data, která jsem pracně hledala, si někdo po desítkách stahuje, a to ještě špatně, protože spojuje příbuzné a nepříbuzné větve, jak mu systém někdy chybně nabízí. Tak jsem se naštvala, zrušila SmartMatch a profil se snažím mít co nejvíc uzavřený. (I když netuším, jestli to pomůže.)
Na druhou stranu jsem se seznámila s několika hodně vzálenými příbuznými, kteří data skutečně vyhledávají v matrice, genealogii rozumí a vzájemně si můžeme informace konzultovat a vyměňovat.
jindriskova
 
Příspěvky: 110
Registrován: čtv dub 03, 2014 17:46
Oblast pátrání: Litomyšlsko, Hřebečsko, Semilsko


Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků