Kopírování informací z mého MH :-(

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

Kopírování informací z mého MH :-(

Příspěvekod Anchie » pát říj 09, 2015 13:22

Zajímalo by mě jak se dá účinně bránit proti vykopírovávání informací z mých stránek, aniž bych je uplně "odstřihla"? Mám problém s jiným uživatelem, který o kontakt zřejmě nestojí (pokoušela jsem se několikrát různými cestami) a jen si svůj rodokmen obohacuje informacemi z mého rodokmenu. (Dokonce nelení si občas informace aktualizovat, tak jak se mi rodokmeny rozrůstají) :-( Jsme sice velmi vzdáleně příbuzní, ale protiví se mi tenhle způsob získávání informací... Sama do jiných rodokmenů nahlížím, ale bez ověření informace v matrice nic neopisuji.. Ach jo :-(
Nemám prémiový účet takže se mi nabízí jen: nastavit, aby se stránky primárně nevyhledaly, nebo aby se nezobrazovaly shody. Ale mít svoje stránky jen úplně pro sebe nechci... Určitě ale nejsem jediná koho podobná situace štve - Takže dá se s tím vůbec něco dělat?
Anchie
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 11, 2014 16:20
Oblast pátrání: Kluky u Čáslavi, Souňov, Plaňany... Vamberk... Dolní Dobrouč :-)
okolí Žamberka - Helvíkovice, Kameničná, Líšnice ... panství Habry

Re: Kopírování informací z mého MH :-(

Příspěvekod ozana » pát říj 09, 2015 13:35

Jakmile něco vystavíte na internetu, ztrácíte nad tím (resp. nad kopiemi) kontrolu. Nezbývá, než se s tím smířit...
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Kopírování informací z mého MH :-(

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát říj 09, 2015 13:40

Nedá. Ozana má 100% pravdu.
Myslím, že terčem sběratelů jmen je nás většina.
A taky jsem ji psala- neozvou se a "kradou dál".... a co hůř na dotazy, které se týkají jejich části "spoje" neodpoví.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Kopírování informací z mého MH :-(

Příspěvekod dominikmatus » ned říj 11, 2015 21:32

Já bych to ani neřešil. Když to zveřejním na internetu, počítám s tím, že si to může někdo zkopírovat. A i kdyby, pokud máme stejné předky, tak stejně dojde ke stejnému i kdyby bádal sám. Jediné co mě vadí jsou vyskakující shody.
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....

Re: Kopírování informací z mého MH :-(

Příspěvekod Anchie » pon říj 12, 2015 11:13

Máte pravdu, ale principiálně mě to stejně štve...

(Navíc ten člověk má premium verzi, tak by ty shody tedy alespoň mohl potvrdit, aby mi to pořád neukazovalo že má se mnou 200 shod...)
Anchie
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 11, 2014 16:20
Oblast pátrání: Kluky u Čáslavi, Souňov, Plaňany... Vamberk... Dolní Dobrouč :-)
okolí Žamberka - Helvíkovice, Kameničná, Líšnice ... panství Habry


Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků