hledání na MyHeritage

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

Re: hledání na MyHeritage

Příspěvekod jtaborsky » pon říj 12, 2015 14:49

Všem díky za rady ... příbuzní naskakují jak houby po dešti!

Ještě dotazy:
1. Dá se nějak prostřednictvím myheritage (bezplatného) kontaktovat daný správce rodokmenu (např. poslat zpráva/mail)? Nebo se musí požádat nějaký premium člen o zprostředkování?
2. Dá se založit více účtů na myheritage pomocí jedné mailové adresy, nevíte? Nebo jeden účet = jeden unikátní mail?
Díky za info.
Uživatelský avatar
jtaborsky
 
Příspěvky: 271
Registrován: pon bře 04, 2013 0:07
Bydliště: brno
Oblast pátrání: kutnohorsko-bouzovsko-bohuslavice-libina

Re: hledání na MyHeritage

Příspěvekod Viola » úte říj 13, 2015 7:22

Myslíte účet nebo rodokmen?
Myslím, že co účet, to nový mail, ale pod jedním mailem můžete mít i více rodokmenů. Já mám dva - můj a druhý je manželův.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: hledání na MyHeritage

Příspěvekod jtaborsky » úte říj 13, 2015 7:30

Viola píše:Myslíte účet nebo rodokmen?
Myslím, že co účet, to nový mail, ale pod jedním mailem můžete mít i více rodokmenů. Já mám dva - můj a druhý je manželův.


Myslel jsem rodokmen = účet? A šlo mi o to jestli si musím zakládat další mail
Jde pod jedním účtem mít vícero rodokmenů (250 osob)?
Uživatelský avatar
jtaborsky
 
Příspěvky: 271
Registrován: pon bře 04, 2013 0:07
Bydliště: brno
Oblast pátrání: kutnohorsko-bouzovsko-bohuslavice-libina

Re: hledání na MyHeritage

Příspěvekod Viola » úte říj 13, 2015 7:50

Na jednom přihlašovacím mailu můžete mít více rodokmenů. Nemusí být co rodokmen to nový mail.
A mimochodem, můžete tam rovnou nahrát soubor gedcom i s více osobami, než je povolených 250, a kromě synchronizace na Family Tree Builder funguje všechno viz tady viewtopic.php?f=34&t=19934&start=15
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: hledání na MyHeritage

Příspěvekod Zora » úte říj 13, 2015 9:05

Už se to tady psalo několikrát. Nejjednodušší je na FTB vytvořit postupně několik souborů - třeba podle prarodičů
Na webových stránkách se pak přihlásíte a vpravo nahoře, tuším, bývalo tlačítko "můj účet" nebo tak nějak a v možnostech uvidíte vytvořit nový účet. Paki jste omezen počtem 250 osob pro každý z nově vytvořených účtů. ( čili počet osob = počet účtů x 250)
Přihlašujete se stále stejně, jen potom volíte mezi jednotlivými účtu. (Do těch nahrajete vytvořené soubory na FTB).
Pokud jsem to napsala nejasně, hledejte ve starších příspěvcích, kdysi jsem to popisovala naprosto detailně. (sorry, používala jsem MH jen chviličku, takže už všechny přesné názvy v hlavě nenosím)


Oslovit správce účtu v základní verzi nemůžete, jedině požádat zde někoho s vyšší verzí o pomoc s kontaktováním.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29131
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: hledání na MyHeritage

Příspěvekod jtaborsky » pon říj 19, 2015 13:55

Dobrý den,
podařilo se mi založit 4 rodokmeny (na jednom účtu MH), ale max. počet osob je stále dán součtem všech 4 účtů (57+7+41+57)=162 <=250 !!!
Rodokmeny jsem založil přes Rodokmen/Spravovat rodokmeny + vpravo nahoře: - Přidat rodokmen

Mým cílem je mít na jednom účtu limit osob např. 1000 ( = 4 rodokmeny x 250) což se stále nedaří !
Poradí někdo? Díky moc
jt
P.S. Důkaz viz obrázky
mh_sprava.JPG

mh_nastavení.JPG
Uživatelský avatar
jtaborsky
 
Příspěvky: 271
Registrován: pon bře 04, 2013 0:07
Bydliště: brno
Oblast pátrání: kutnohorsko-bouzovsko-bohuslavice-libina

Re: hledání na MyHeritage

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon říj 19, 2015 14:03

Nejde o 4 rodokmeny, ale o 4 účty. Tj. musíte mít 4 uživatele a 4 hesla.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: hledání na MyHeritage

Příspěvekod jtaborsky » pon říj 19, 2015 15:15

Viola píše:Na jednom přihlašovacím mailu můžete mít více rodokmenů. Nemusí být co rodokmen to nový mail.
A mimochodem, můžete tam rovnou nahrát soubor gedcom i s více osobami, než je povolených 250, a kromě synchronizace na Family Tree Builder funguje všechno viz tady viewtopic.php?f=34&t=19934&start=15


Nabyl jsem dojmu (zřejmě mylně), že pod jedním účtem může být vícero rodokmenů (počet rodokmenů x 250 osob) a obejde se limit 250 osob.
Takže zřejmě mi nezbývá než založit 4 účty přes 4 maily !!!
Podařilo se mi načíst na jeden účet i další rodokmen přes gedcom, ale počet osob stejně narostl?!
Naposledy upravil jtaborsky dne pon říj 19, 2015 20:43, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
jtaborsky
 
Příspěvky: 271
Registrován: pon bře 04, 2013 0:07
Bydliště: brno
Oblast pátrání: kutnohorsko-bouzovsko-bohuslavice-libina

Re: hledání na MyHeritage

Příspěvekod ductrix » pon říj 19, 2015 17:01

Nabyl jsem dojmu (zřejmě mylně), že pod jedním účtem může být vícero rodokmenů (počet rodokmenů x 250 osob) a obejde se limit 250 osob.
Takže zřejmě mi nezbývá než založit 4 účty pře 4 maily !!!
Podařilo se mi načíst na jeden účet i další rodokmen přes gedcom, ale počet osob stejně narostl?!


Mám jeden účet, jeden email a 5 různých rodinných stránek a na každé různě velký rodokmen, dohromady zatím 388 lidí
Ty Marcela
ductrix
 
Příspěvky: 413
Registrován: pon led 12, 2015 18:05
Bydliště: Liberec
Oblast pátrání: Boží Dar, Krásná Lípa, Kutná Hora, Semilsko, střední Čechy

Re: hledání na MyHeritage

Příspěvekod jtaborsky » pon říj 19, 2015 18:30

ductrix píše:
Nabyl jsem dojmu (zřejmě mylně), že pod jedním účtem může být vícero rodokmenů (počet rodokmenů x 250 osob) a obejde se limit 250 osob.
Takže zřejmě mi nezbývá než založit 4 účty pře 4 maily !!!
Podařilo se mi načíst na jeden účet i další rodokmen přes gedcom, ale počet osob stejně narostl?!


Mám jeden účet, jeden email a 5 různých rodinných stránek a na každé různě velký rodokmen, dohromady zatím 388 lidí


Pls, můžete mi poslat kopii obrazovky (např. jako SZ) vašeho účtu/nastavení stránek viz výše "Důkaz viz obrázky"? Buďto něco dělám špatně nebo to dřív šlo a nyní "noví" uživatelé MH mají smůlu! :(
Uživatelský avatar
jtaborsky
 
Příspěvky: 271
Registrován: pon bře 04, 2013 0:07
Bydliště: brno
Oblast pátrání: kutnohorsko-bouzovsko-bohuslavice-libina

Re: hledání na MyHeritage

Příspěvekod Zora » pon říj 19, 2015 19:08

jtaborsky píše:
ductrix píše:
Nabyl jsem dojmu (zřejmě mylně), že pod jedním účtem může být vícero rodokmenů (počet rodokmenů x 250 osob) a obejde se limit 250 osob.
Takže zřejmě mi nezbývá než založit 4 účty pře 4 maily !!!
Podařilo se mi načíst na jeden účet i další rodokmen přes gedcom, ale počet osob stejně narostl?!


Mám jeden účet, jeden email a 5 různých rodinných stránek a na každé různě velký rodokmen, dohromady zatím 388 lidí


Pls, můžete mi poslat kopii obrazovky (např. jako SZ) vašeho účtu/nastavení stránek viz výše "Důkaz viz obrázky"? Buďto něco dělám špatně nebo to dřív šlo a nyní "noví" uživatelé MH mají smůlu! :(


Naprostý souhlas, dříve jsem běžně užívala více účtů na jednom "mejlu", rozhodně mnohem více než 250 osob v součtu. Bohužel ale teď používám něco jiného, tak mě napadlo totéž, - dříve šlo, nyní ne.
Obávám se ale, že možná pak ani nepůjde přihlásit se pod 4 mejl. adresami z jedné IP adresy. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29131
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: hledání na MyHeritage

Příspěvekod ductrix » pon říj 19, 2015 19:49

Takto vypadá úvodní obrazovka po přihlášení, vyberu stránky, na které chci jít a tam pokračuju.

myher.jpg
Ty Marcela
ductrix
 
Příspěvky: 413
Registrován: pon led 12, 2015 18:05
Bydliště: Liberec
Oblast pátrání: Boží Dar, Krásná Lípa, Kutná Hora, Semilsko, střední Čechy

Re: hledání na MyHeritage

Příspěvekod Viola » úte říj 20, 2015 7:46

Já mám na jednom přihlašovacím mailu dva vlastní rodokmeny a dva rodokmeny od autorů, kteří si mě přidali jako člena do jejich rodokmenu.
V jednom mém rodokmenu mám 1251 osob (Renata Web Site) a v druhém 251 (Horeni Web Site). U obou rovnou nahrán celý Gedcom.
Titulní stránku mám stejnou jako ductrix (samozřejmě s mými údaji).
Při Nastavení se mi vždy otevírá jen ten rodokmen, který mám vlevo nahoře vybraný (Renata Web Site nebo Horeni Web Site), osoby se mi nesčítají.
Přiznám se, že už nevím, jak jsem to nastavovala, protože MH už dlouho nepoužívám. Dělám rodokmen v off-line verzi ve Family Tree Builder a už nesynchronizuji s webem.
Přílohy
nastaveni horeni.jpg
nastaveni.jpg
rodinne_stranky.jpg
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: hledání na MyHeritage

Příspěvekod Viola » úte říj 20, 2015 7:54

A obávám se, že ty rodokmeny přidáváte špatně. Váš postup "Rodokmeny jsem založil přes Rodokmen/Spravovat rodokmeny + vpravo nahoře: - Přidat rodokmen" je jiný, než je uvedeno v Nápovědě:
Pro vytvoření další rodinné stránky se zalogujte do MyHeritage a ukažte kurzorem na vaše jméno v pravém horním rohu okna. Zvolte “Moje stránky”. V okně se seznamem vašich současných rodinných stránek klikněte v zápatí na odkaz ‘Vytvořit další web’.
Přílohy
novy web.jpg
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: hledání na MyHeritage

Příspěvekod jtaborsky » čtv říj 22, 2015 9:22

Viola píše:A obávám se, že ty rodokmeny přidáváte špatně. Váš postup "Rodokmeny jsem založil přes Rodokmen/Spravovat rodokmeny + vpravo nahoře: - Přidat rodokmen" je jiný, než je uvedeno v Nápovědě:
Pro vytvoření další rodinné stránky se zalogujte do MyHeritage a ukažte kurzorem na vaše jméno v pravém horním rohu okna. Zvolte “Moje stránky”. V okně se seznamem vašich současných rodinných stránek klikněte v zápatí na odkaz ‘Vytvořit další web’.


Ok, Violo měla jste pravdu, díky za korekci!

Shrnutí pro příští "generace" co dočtou diskuzi až sem:
jeden účet = 1 email = počet založených webových stránek x 250osob = dostupné osoby pro bezplatný MH
4 účty = 4 emaily = 4x 250osob ... NENÍ nutné!

Díky všem za rady!
Uživatelský avatar
jtaborsky
 
Příspěvky: 271
Registrován: pon bře 04, 2013 0:07
Bydliště: brno
Oblast pátrání: kutnohorsko-bouzovsko-bohuslavice-libina

PředchozíDalší

Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků