Nechápavé vrtění hlavou...

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

Nechápavé vrtění hlavou...

Příspěvekod Popanz » čtv čer 25, 2015 22:02

Já tím nechci špinit cizí vlákno, abych zas nevzbudil něčí nevoli jako tuhle, tak si na ten svůj povzdych založím s prominutím vlastní chlíveček.

Dvě věci - kdyby nic jinýho - mně na těch různejch stránkách u MyHeritage berou dech: Jednak že si tam každej nechá beze změny to potroublý "založil jsem tyto stránky s pomocí skvělého systému blablabla", nebo jak to je, druhak jak si každej druhej dá do názvu vlastní příjmení - a pak tam chce lákat příbuzný, který se jmenujou úplně jinak, hehe.

Ale jinak je to dobrý, ne že ne, já jsem spokojenej. Celkem.
Uživatelský avatar
Popanz
 
Příspěvky: 156
Registrován: čtv čer 11, 2015 12:27
Bydliště: Vídeň a Božice
Oblast pátrání: Křivoklátsko, Berounsko - Kouřil, Šíma, Souček

Re: Nechápavé vrtění hlavou...

Příspěvekod ozana » pát čer 26, 2015 7:35

A co si do toho názvu chcete dát jiného než vlastní příjmení? A že už větev matky má příjmení jiné, s tím se nedá nic dělat.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Nechápavé vrtění hlavou...

Příspěvekod Zora » pát čer 26, 2015 7:55

No, třeba kynologové si tam dávají třeba název chovné stanice :-))) :oops:
Možná by stálo za zvážení nějak ty rody pojmenovat :-)))

Rodokmen: Stieglmayer z Dlouhých Trubek. b :D :roll: :D
(nejstarší zjištěný předek - Bartoloměj Stieglmayer, koželuh, přišel před rokem 1643 do Ivančic z obce Langenrohr .- dnešní Rakousko)
Nezveřejňuji, tedy neřeším. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Nechápavé vrtění hlavou...

Příspěvekod Popanz » pát čer 26, 2015 8:30

No, cynicky a hrdě se přiznám, že první verzi jsem taky měl s příjmením. Ale v ten moment, kdy jsem začal z bujnosti přemejšlet o tom, že pozvu příbuzenstvo, jsem se zarazil a řekl si: "Kdybych se jmenoval Novák a můj bratranec Dvořák by čekal, že mu budu pilně pomáhat budovat rodokmen Dvořáků, teda pod jeho práporem, tak nevím, jak moc bych se pro to nadchnul..." A v rámci nečiň jiným, co nechceš, aby oni činili tobě, jsem to přes zálohy složitě přejmenoval.

Teda vono to stejně bylo celý na draka, páč neutralita sem neutralita tam, pár příbuznejch tam kouklo, všichni mě pochválili za bohulibou činost, dva dokonce i relativně dost udělali, ruky bozkám, ale spíš dřív než pozdějc to všechny přestalo zajímat. Na druhou stranu taky dobře, aspoň mi tam nikdo nebude psát nějaký neověřenosti.

Ale k otázce jak to neutrálně pojmenovat... (Jak se jmenuje to moje neprozradím, páč by to teď vypadalo, jako že se chci vytahovat a to opravdu nebyla moje intence a prosím o prominutí, jestli jsem se někoho dotknul.) Mně by se obrovsky líbilo a teď mě po čertech štve, že mě to nenapadlo dřív:

Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina (pokud teda MH něco tak dlouhýho ještě akceptuje) z Limonádovýho Joe.

Jinak tady člověk může např. najít inspiraci - http://citaty.net/citaty-o-rodine/ (a na tuctech podobnejch stran), z fleku mě napadá Pod jednou střechou, FB-generaci možná osloví krátké Rodinabook, což bych pro nás konzervativnější beze všeho přejinačil na (nepřesné označení, já vím, ale sper to ďas) Rodinná kronika nebo Kořeny rodu (přičemž mýmu přístupu by spíš odpovídalo Kořeni rodu), muj táta - dej mu Pámbu věčnou slávu - říkal, a to by se taky dalo v nějaký obměně použít: "Dokaž, jaký jsi svých předků zadek," atd. atp.

Ale i to jen omezeně originální a v několika variantách potkatelné "Rodinný web" mi přijde pro větší okruh mnohem přijatelnější a o poznání lepší než "Novákojc (a ostatní ať si trhnou nohou)".

Nicméně ještě jednou opakuju: V žádným případě jsem nechtěl někomu, natož někomu koho neznám, naznačit, že je necita nebo ňouma, chraň Pámbu. Jestli to tak někdo bere, tak bych si namoutě nejradši nafackoval, že jsem zas jednou byl rychlejší než myšlenka...
Naposledy upravil Popanz dne pát čer 26, 2015 8:42, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Popanz
 
Příspěvky: 156
Registrován: čtv čer 11, 2015 12:27
Bydliště: Vídeň a Božice
Oblast pátrání: Křivoklátsko, Berounsko - Kouřil, Šíma, Souček

Re: Nechápavé vrtění hlavou...

Příspěvekod Zora » pát čer 26, 2015 8:39

s těmi názvy Rodinná kronika, Kořeny rodu, života, a pod... je to těžké, net se tím jen hemží

A zase platí, že u rodokmenu typu Moje rodina, Naše rodopisné stránky vlastně na první kuk vůbec nic nevím...

Staré rodokmeny - především šlechtické se jmenovaly většinou po zakladateli rodu, což má pro nás tu nevýhodu, že nevíme předem ke komu se propracujeme.

Obávám se, že i když zvolím název Předci babičky Boženky, či Novákovi z Postoloprd, stejně se musí (google nebo já) hledat uvnitř mezi příjmeními.
Z

.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Nechápavé vrtění hlavou...

Příspěvekod Popanz » pát čer 26, 2015 8:46

To máte, pani kolegyně, pravdu, tenhle aspekt jsem pominul, a že čím je název kratší - kór s použitím nějaký varianty slova "rodina" - tím víc se blíží výjímečnost nule, je taky neoddiskutovatelný.

Na druhou stranu najde Google něco na MyHeritage? Já měl doposavad pocit, že tam search engines nemaj co dělat. (To je z úplně jinýho soudku, já vim, ale to by mě taky docela zajímalo.)
Uživatelský avatar
Popanz
 
Příspěvky: 156
Registrován: čtv čer 11, 2015 12:27
Bydliště: Vídeň a Božice
Oblast pátrání: Křivoklátsko, Berounsko - Kouřil, Šíma, Souček

Re: Nechápavé vrtění hlavou...

Příspěvekod Zora » pát čer 26, 2015 11:07

google najde docela hodně . ovšem pak je někdy problém se na stránky MH dostat. (neplatím)
Mnohdy ale stačí vidět v daném rodokmenu na MH (googlem vyhledaném) kombinací dvou příjmení, či příjmení a místo narození, aby bylo jasné, zda je to úlovek. Ještě před dvěma roky jsem se tím dost bavila. od benátských kupců přes Liona Feuchtwangera a ... s přispěním nejen myheritage až k brazilským indiánům levicově orientovaným. (neskutečný, ale pravdivý rodokmen :-)))
Je třeba se dívat na vyhledávky osob na MH , ne na webové stránky XY, ty se až na výjimky neotevřou.
U osob je to základní vidět.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků