MyHeritage: jak se s účtem zdarma dostat k podrobnostem

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

Re: MyHeritage: jak se s účtem zdarma dostat k podrobnostem

Příspěvekod AlesC » ned úno 08, 2015 22:18

Bezplatná verze stránek MyHeritage umožňuje mít v rodokmenu i více než 250 osob. Je však potřeba takovýto rodokmen importovat na stránky ze souboru gedcom. Po nahrání rodokmenu se dokonce ani neobjevuje obtěžující hlášení o tom, že počet osob v rodokmenu se blíží (překročil) maximum 250. :D Předpokládám, že pak nelze provádět synchronizaci s FTB, ale to vyzkoušené nemám.
AlesC
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát dub 25, 2014 12:32
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Frenštát p. R., Frýdlant n. O., Haná (okolí Prostějova, Vyškova a Přerova), okres Bochnia v Polsku

Re: MyHeritage: jak se s účtem zdarma dostat k podrobnostem

Příspěvekod Zora » ned úno 08, 2015 23:01

Určitě nebylo podmínkou transportovat pomocí gedcomu, ale teď už to nepoužívám, je možné, že došlo k nějaké změně. Tehdy jsem neuměla ani gecom souobor vytvořit :-))) Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MyHeritage: jak se s účtem zdarma dostat k podrobnostem

Příspěvekod dominikmatus » ned úno 08, 2015 23:33

Z FSB jde exportovat gedcom a nahrát jej na web MyHeritage. Vše funguje, SmartMatch atd, jen synchronizace nejde. Musí se to pokaždé smazat a zase nahrát znova.
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....

Re: MyHeritage: jak se s účtem zdarma dostat k podrobnostem

Příspěvekod Sagitarius » pon úno 09, 2015 9:35

Já primárně edituju v Ancestry, a import do MH pomocí GED mám bez problémů...
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: MyHeritage: jak se s účtem zdarma dostat k podrobnostem

Příspěvekod rod žatka » stř úno 11, 2015 20:20

Parááááda 100Bodou jdu to skoušet
Rod Žatka ........email: rod.zatka@seznam.cz
Jiří Žatka.......... facebook: rod žatka
Karviná
Uživatelský avatar
rod žatka
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon říj 20, 2014 17:49
Bydliště: Karviná
Oblast pátrání: .
ŽATKA
Olomoucko-Střeň-Pňovice-Náklo

JANULEK
Karvinsko-Louky nad Olší
Polsko-Pogwizdov-Ustron'
Rodokmen online: My Heritage - jizat@seznam.cz

Re: MyHeritage: jak se s účtem zdarma dostat k podrobnostem

Příspěvekod hercikovaz » stř úno 18, 2015 23:39

Dobrý den,
nevím jestli jsem méně šikovná, nebo tady mám nějakou botu, ale mě vyskakuje mnohem delší adresový řádek.
http://www.myheritage.cz/FP/search-plan ... =rm_review
Poradíte mi prosím?
hercikovaz
 
Příspěvky: 123
Registrován: pon úno 16, 2015 17:49
Oblast pátrání: okolí Mladé Boleslavi a Chotovice

Re: MyHeritage: jak se s účtem zdarma dostat k podrobnostem

Příspěvekod ozana » čtv úno 19, 2015 7:28

hercikovaz píše:Dobrý den,
nevím jestli jsem méně šikovná, nebo tady mám nějakou botu, ale mě vyskakuje mnohem delší adresový řádek.
Kód: Vybrat vše
http://www.myheritage.cz/FP/search-plans.php?s=200810261&colId=40001&itemId=624940301&indId=individual-200810261-2000014&rfr=rm_review

Poradíte mi prosím?

To je Record Match (výskyt v nějaké databázi údajů) ne Smart Record (shoda s jiným stromem). Tohle se asi obejít nedá.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: MyHeritage: jak se s účtem zdarma dostat k podrobnostem

Příspěvekod dominikmatus » ned úno 22, 2015 21:14

Ještě dodatek, když hledáte v cizích rodokmenech, některé údaje se zobrazí když dané jméno vyhledáte přes příjmení. Např: http://www.myheritage.cz/names/jan_knyps
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....

Re: MyHeritage: jak se s účtem zdarma dostat k podrobnostem

Příspěvekod Dagmar8 » ned úno 22, 2015 23:18

dominikmatus píše:Ještě dodatek, když hledáte v cizích rodokmenech, některé údaje se zobrazí když dané jméno vyhledáte přes příjmení. Např: http://www.myheritage.cz/names/jan_knyps



Jste hlava-mapa :D nemůžete trochu polopatisticky - hledám podle příjmení, ale takhle pěkně se mi to nikdy neotevře -kde hledáte /v cizích rodokmenech/a kam to jméno zadáváte?
děkuji za ochotu
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: MyHeritage: jak se s účtem zdarma dostat k podrobnostem

Příspěvekod dominikmatus » pon úno 23, 2015 16:04

No jde o to, že když si zadáte nějaké jméno do vyhledávání (Nalézt všechny záznamy), tak to nezobrazí mnoho údajů. Avšak, když to zadáte ručně do URL adresy pro zobrazení výskytu příjmení, tak to zobrazí někdy i více údajů. Většinou to ale skočí na klasické vyhledávání (momentálně nevím proč, ale u většiny mi to nejde). Rozhodně občas to zkouším.
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....

Re: MyHeritage: jak se s účtem zdarma dostat k podrobnostem

Příspěvekod Dagmar8 » pon úno 23, 2015 17:58

děkuji, něco podobného jsem zkoušela včera, někdy to šlo a někdy přesně jak píšete, je to jinak :D

ale když si rozkliknu váš odkaz a sjedu dolů, vymažu jméno a zadám svoje - je to asi nejrychlejší a funguje to :D
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: MyHeritage: jak se s účtem zdarma dostat k podrobnostem

Příspěvekod karels » pon úno 23, 2015 19:04

Dagmar8 píše:děkuji, něco podobného jsem zkoušela včera, někdy to šlo a někdy přesně jak píšete, je to jinak :D

ale když si rozkliknu váš odkaz a sjedu dolů, vymažu jméno a zadám svoje - je to asi nejrychlejší a funguje to :D

To máte tedy štěstí. Mně se to mimo původního odkaz nepodařilo ještě ani jednou (z asi 30 pokusů) :-(
karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Re: MyHeritage: jak se s účtem zdarma dostat k podrobnostem

Příspěvekod Dagmar8 » pon úno 23, 2015 21:10

tak alespoň někde mám štěstí :D
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: MyHeritage: jak se s účtem zdarma dostat k podrobnostem

Příspěvekod Viola » úte úno 24, 2015 11:22

Mě se celkem daří dostat se do jiných rodokmenů a tam získat informace přes Smart Matches
http://www.myheritage.cz/FP/review-matc ... =toConfirm

dole u osoby z jiného rodokmenu kliknu na "rodokmen" a jsem (většinou) tam
http://www.myheritage.cz/site-family-tr ... ID=2000107

a když rozkliknete vlevo nahoře pod jménem tu ikonku osůbky s šipkou, rozbalí se její údaje.

Asi to píšu zbytečně, protože to všichni takto znáte, ale třeba začátečníci ne :wink:
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: MyHeritage: jak se s účtem zdarma dostat k podrobnostem

Příspěvekod Dagmar8 » úte úno 24, 2015 18:05

Violo, ty odkazy jsou sice funkční, ale vedou 1. odkaz na tvůj web, druhý odkaz také na nějaký - podrobnosti o kterých píšeš, se nezobrazují. Asi tuším o čem píšeš, ale někdo možná ne - takže třeba scren obrazovky, kdybys neměla co dělat :D
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

PředchozíDalší

Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků