Varování (podvodné telefonáty)

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

Varování (podvodné telefonáty)

Příspěvekod nathan » úte úno 07, 2023 12:40

Milí přátelé,

neměl jsem v poslední době moc času věnovat se genealogickému výzkumu, a proto jsem dlouho nebyl ani zde na fóru. Dnes přicházím s varováním. Dnes jsem obdržel telefonát -- z českého čísla, ale od ženy hovořící anglicky s indickým přízvukem. A že prý volá z MyHeritage. To mě vyvedlo z míry, takže jsem nezavěsil okamžitě. Paní mi začala vyjmenovávat informace o mém rodokmenu. Vše bylo jasné ve chvíli, kdy přišla s tím, že mi za chvíli vyprší placený program, který bude potřeba obnovit, ale má pro mě jako pro věrného klienta výhodnější nabídku. Zavěsil jsem okamžitě, protože už jsem tušil, co bude následovat.

Nenechte se nachytat. V posledním roce se rozmohly telefonáty z ciziny -- budou vám tvrdit, že máte napadený počítač nebo bankovní konto, aby z vás vylákali peníze. Podvodníci jsou čím dál rafinovanější, ale nenechte se oklamat. Pokud pro vás MyHeritage bude mít výhodnou nabídku nebo slevu na cokoli, osloví vás určitě spíš reklamou přímo na stránkách nebo reklamním emailem.

To, co píšu, je možná banální, ale tihle lidé dovedou zapůsobit přesvědčivě a vím o lidech, co se v podobných situacích nechali oklamat a přišli o dost peněz, i když rozhodně nejsou nijak hloupí nebo naivní.
Uživatelský avatar
nathan
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát kvě 27, 2022 18:12
Oblast pátrání: Především okresy Blansko, Brno-venkov, Havlíčkův Brod, Písek, Praha, Prostějov, Příbram. Okrajověji také Karviná, Kladno, Kutná Hora, Ostrava, Rakovník, Tábor, Teplice, Třebíč, Ústí nad Orlicí.
Rodokmen online: myheritage j.j.skrob[a]gmail.com

Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků