Propojení rodokmenů FS a MH

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

Propojení rodokmenů FS a MH

Příspěvekod Tamy » sob říj 13, 2018 12:21

Zdravím,
do svého rodokmenu na Family Search jsem doplnila značnou část jedné větve. Ale jiný příslušník z té větve na ní také pracuje a ten to dělá na My Heritage. Pokuď vím, oba rodokmeny by měly jít nějak propojit. On, už prý něco tím směrem udělal, mně se u několika osob z té větve změnily informace.
Ale protože tomu oba moc nerozumíme, chci se zeptat, jestli je to tak správně, jestli je to všechno, že jenom on dá někde nějaký export a hotovo? A jak se to projeví ve výsledku, co když jsem já měla něco dobře a on špatně, nebo naopak, jak ovlivní zadané údaje jednoho údaje toho druhého?
Tamy
 
Příspěvky: 283
Registrován: úte srp 09, 2016 20:22

Re: Propojení rodokmenů FS a MH

Příspěvekod Tamy » stř říj 17, 2018 0:05

Dobře, zkusím se zeptat jinak. Kolega z My Heritage exportoval data do mého rodokmenu. To mi pomohlo, rodokmen se mi rozšířil o informace, které jsem nevěděla. Totéž bych já chtěla udělat pro něj. Jak mohu svůj rodokmen z Family Search exportovat do jeho My Heritage? Vím, že se to dělá přes nějaký GEDCOM, ale postup je pro mě španělská vesnice.
Tamy
 
Příspěvky: 283
Registrován: úte srp 09, 2016 20:22

Re: Propojení rodokmenů FS a MH

Příspěvekod Dr. Taby » stř říj 17, 2018 8:33

Budu v obecné rovině (protože Family Search nepoužívám). V každém programu, který to s genealogií myslí trochu vážně, máte možnost exportu dat. Vyberete si Gedcom a půjdete podle možností volby. On pak načte do MyHeritage - klasicky import Gedcom - má to i online verze. Většinou je postup dost intuitivní a provede vás přes úskalí. Umí prostě spárovat osoby a dobře je naroubovat do stávajícího rodokmenu. Samozřejmě mohou vzniknout duplicity. Doporučuji před importem udělat zálohu.
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz


Zpět na MyHeritage Program a kontakty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků