Myheritage kopírování shod

Rady a tipy k programu ke genealogickému systému MyHeritage a programu Family Tree Builder.
Žádosti o zprostředkování kontaktu MyHeritage.

Myheritage kopírování shod

Příspěvekod royt » čtv dub 20, 2017 12:41

Poslední dobou jsem se setkal s tím ,že při shodě v Myheritage, si někdo přidá shodné lidi do svého rodokmenu bez kontroly (hlavně při přidání celé skupiny). Od něj to opisují ostatní i s chybami a dělají v rodokmenu pěkný "guláš". Asi jim jde jen o to mít co nejvíce lidí (skoro bezpracně), fakta je moc nezajímají.
royt

Oblast pátrání: Sedlčansko,Boleslavsko,Podřipsko,

Re: Myheritage kopírování shod

Příspěvekod ozana » čtv dub 20, 2017 12:43

Je to tak, bohužel.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
ozana

Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Příspěvekod Dagmar8 » čtv dub 20, 2017 13:02

také jsem to již několikrát objevila
ty Dáša
Dagmar8

Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Příspěvekod Zuzana Jah » čtv dub 20, 2017 16:48

Mám stejnou zkušenost:-(
Zuzana Jah

Oblast pátrání: Královéhradecký kraj

Příspěvekod Zora » čtv dub 20, 2017 17:55

Inu, mít dnes rodokmen se stává módní záležitostí, čím více osob, tím více obdivu. Pokud to někomu chce autor rodokmenu prezentovat - třeba návštěvám, kolegům, tak je zcela jedno, co ukazuje, nikdo nemá možnost v dané chvíli nějak zkontrolovat, zda jsou údaje správné a zda na sebe matriční zápisy navazují. No a pokud mu visí v "budoáru" vytištěný rodokmen, tak tam už to nezkontroluje nikdo. Návštěvy jen stojí v němém úžasu a obdivu a netuší, že jde o slátaniny.

Bohužel.
Navíc - třeba na geni.com se propojuje úplně všechno a čím více "propojení" tím stoupá prestiž. Mě propojili dokonce s Přemyslovcem Mnatou a některým z ruských carů... mám také příbuzenské propojení do Japonska....
Zajímavé ovšem je, že tito "propojovači" neuznají a nepopraví chybu ani tam, kde kde naprosto jasně opsali špatné jméno z matriky.
Pro ty, koho to zajímá - zkuste někdy sledovat rubriky, kam se u nás píší dotazy typu - Hledám Annu Novákovou, rozmezí narození a oblast. Je zajímavé, že se tam dost často vyskytují stejní kolegové
a z "dodaných" záznamů asi vytvářejí rodokmen... Tito kolegové ovšem nemívají příspěvky nikde jinde... se všemi dalšími zádrhely si asi vědí vždy rady. :-)
Z
Zora

Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Zpět na MyHeritage Program a kontakty