VYŘEŠENO Potvrzení nálezu narození něvěsty

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

VYŘEŠENO Potvrzení nálezu narození něvěsty

Příspěvekod lpetto » pát pro 15, 2023 9:33

Dobrý den všem,

prosím o pomoc s jedním nálezem.

Jedná se o toto - dva z mých předků měli společnou svatbu - jedná se o Antonius Kosinsky a Josephu Schwarz - zde odkaz na svatbu - https://digi.archives.cz/da/permalink?x ... e19b4c68ac - pravá strana

Zde je nevěsta Josepha uvedena jako dcera správce - Joannes Schwarz. Bohužel toto jméno se v okolí nikde neobjevuje.

Po nějaké čase jsem se probíral matrikou narození pro nedaleké Sudice a zde jsem narazil na tento zápis - https://digi.archives.cz/da/permalink?x ... 21422710ab - pravá strana - 5. zápis odshora - kdeje uvedeno narození - Josepha Anna Maria - otec Joannes Schwartz Satrapa villa Zaudicencis

S ohledem na kmotry při křtu tohoto narození (baroni z Hennebergu a Eichendorfu) a uvedení otce něvěsty jako správce při svatbě by se mohlo jednat o mnou hledanou Josephu.

Díky za případné potvrzení, či vyvracení.
Naposledy upravil lpetto dne pát pro 15, 2023 10:18, celkově upraveno 3
lpetto
 
Příspěvky: 384
Registrován: ned úno 20, 2022 17:46
Oblast pátrání: Bohuslavive, Závada, Bělá, Hať, Petřkovice, Šilheřovice (okres Opava, Ostrava)

Re: Potvrzení nálezu narození něvěsty

Příspěvekod Zora » pát pro 15, 2023 9:53

odkaz na svatbu mně nejde otevřít. Může to být i na mé straně, ale odkaz o narození otevřu normálně. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Potvrzení nálezu narození něvěsty

Příspěvekod lpetto » pát pro 15, 2023 9:56

Zkusil jsme dát odkaz znovu...
lpetto
 
Příspěvky: 384
Registrován: ned úno 20, 2022 17:46
Oblast pátrání: Bohuslavive, Závada, Bělá, Hať, Petřkovice, Šilheřovice (okres Opava, Ostrava)

Re: Potvrzení nálezu narození něvěsty

Příspěvekod Zora » pát pro 15, 2023 10:14

já si myslím, že jste našel správně, ovšem

satrapa - přesně dozorce, jinak se překládá jako dráb, výjimečně šafář na nějakém statku
vilicius, villicius - šafář

Podle mě může mít otec zapsané stále jedno povolání...
¨
Nevidím, nevnímám tam povolání správce, i když na malém statku, vrchnostenském dvoře to snad asi mohlo i splynout.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Potvrzení nálezu narození něvěsty

Příspěvekod lpetto » pát pro 15, 2023 10:18

Děkuji za info...

Zkusím dohledat případnou svatbu Joanisse s Hedvikou... zatím vyjdu z toho, že by se mělo jednat o správný nález..
lpetto
 
Příspěvky: 384
Registrován: ned úno 20, 2022 17:46
Oblast pátrání: Bohuslavive, Závada, Bělá, Hať, Petřkovice, Šilheřovice (okres Opava, Ostrava)

Re: VYŘEŠENO Potvrzení nálezu narození něvěsty

Příspěvekod Zora » pát pro 15, 2023 10:22

Jana s Hedvikou :-)

nalezl jste správně, jen se mně moc nelíbil ten překlad povolání otce jako správce... Určitě je to správná Josefa.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO Potvrzení nálezu narození něvěsty

Příspěvekod lpetto » pát pro 15, 2023 10:44

Ani nevíte, jakou jste mi udělala radost...
lpetto
 
Příspěvky: 384
Registrován: ned úno 20, 2022 17:46
Oblast pátrání: Bohuslavive, Závada, Bělá, Hať, Petřkovice, Šilheřovice (okres Opava, Ostrava)

Re: VYŘEŠENO Potvrzení nálezu narození něvěsty

Příspěvekod Zora » pát pro 15, 2023 10:54

Musím psát srozumitelněji. Polepším se, omluva.

S tím slovem v dalším dotazu si rady nevím, na čtení moc nefunguju. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO Potvrzení nálezu narození něvěsty

Příspěvekod lpetto » pát pro 15, 2023 12:04

Já se k rodokmenu vrátil po roce.. na zimu, kdy je více času.. a dostat se zpět do čtení/přepisování je hrůza..
lpetto
 
Příspěvky: 384
Registrován: ned úno 20, 2022 17:46
Oblast pátrání: Bohuslavive, Závada, Bělá, Hať, Petřkovice, Šilheřovice (okres Opava, Ostrava)


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků