Lze nalézt info o příchodu předků do nějakého města 17/18st.

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Lze nalézt info o příchodu předků do nějakého města 17/18st.

Příspěvekod h8mi » čtv lis 30, 2023 18:58

Hezký den,

chtěl bych se zeptat na možnosti nalézt nějaké informace o příchodu / odchodu lidí z nějakého města/místa.
Z jiných zdrojů než Matrik.
Jestli v nějakých radních listech, nebo jiných dokumentech může taková informace být - a případně kde je nalézt a jak v nich číst?

Rád bych zjistil, jak se moji předci mohli dostat do Horažďovic a případně, kam se pak někteří poděli :)
Z matrik mám několik zápisů o narození dětí mezi 1684 a 1710, ale pak už moc záznamů nemám a zejména předtím narození rodičů v Horažďovicích nenacházím, pravděpodobně tedy "od někud" přišli.
Napadlo mě, že možná z nějakých listin o příchodu lidí do Horažďovic, nebo koupi nemovitosti by se dalo něco zjistit.

Moc děkuji za každý tip.
Tomáš
h8mi
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv říj 20, 2016 12:04
Oblast pátrání: Rabí, Horažďovice, Plzeň, Dobřany, Kostelec nad Černými Lesy

Re: Lze nalézt info o příchodu předků do nějakého města 17/1

Příspěvekod pavel.m » čtv lis 30, 2023 20:24

Vyhostni listy např
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1559
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 22 návštevníků