Pavel Wolff - jeden nebo dva lidi

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Pavel Wolff - jeden nebo dva lidi

Příspěvekod W4S3K » stř lis 22, 2023 23:05

Dobrý den,
mám v rodokmenu Pavla Wolffa - učitele a varhaníka v Ledči nad Sázavou. A narazil jsme na jeho propojení do Mšece (Kornhaus), které z části sedí velmi dobře, z části tam má rozpory.

Co vím stoprocetentně:
  • V Ledči se nachází od 1733 do smrti, celou dobu měl manželku Rozalii
  • Smrt jsem v roce 1764 jsem řešil v viewtopic.php?f=9&t=60152 , narození vychází na 1690, učit by měl od roku 1724
  • V roce 1744 měla svatbu Anna Marie s Václavem Vtiesilem, kde je zmíněno, že oba byli podanní z Kornhausu (z Mšece) https://aron.vychodoceskearchivy.cz/apu ... 9927dc0c41 (pravá stránka, druhý zápis)
  • V roce 1747 měla svatbu jeho dcera Barbora (která nevím kde a kdy se narodila) s Ignácem Lothem viewtopic.php?f=41&t=58522&p=271526 (podivné, že měli svatbu týden před narozením dítěte)

Ve Mšeci jsem opravdu Pavla Wollfa našel (ale bez narození či svatby i úmrtí)
  • Působil mezi lety 1715 - 1729 jako rychtař (český)
  • Po celou dobu měl ženu Rozalii

Moje teorie propojení
  • Stejné jméno manželky, propojení skrz Mšec u svatby dcery Anny Marie
  • Pokud by první dítě bylo z 1715, tak by to i dobře sedělo na případně narození okolo roku 1690
  • Po roce 1729 mohl někam odejít, kde se stal učitel a zároveň se mu narodila dcera Barbora
  • Barboře tedy teoreticky při svatbě mohlo 16/17 což by mohlo vysvětlovat problematický okolnosti

A co mi to trošku nabourává?
  • Netuším jak by tak rychle zvádl přesun z pozice rychtář na pozici učitel
  • Ve Mšeci měl dceru Rozalii (1723), která v roce 1740 měla svatbu v Mšeci, kde je Pavel Wolff zmiňován jako soused - přitom by reálně měl působit už v Ledči.
    https://ebadatelna.soapraha.cz/d/8934/332 (pravá stránka, druhý zápis)

Budu rád za každý názor, jestli jde o jednu nebo dvě osoby. Jinak v Mšeci je poměrně dost Wolffu, na jiného Pavla jsem tam ale nenarazil.
W4S3K
 
Příspěvky: 876
Registrován: pon říj 21, 2013 23:08
Oblast pátrání: Klenčí pod Čerchovem, Ledeč nad Sázavou, Klatovy, Přeštice

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 36 návštevníků