VYŘEŠENO Pročtení německé svatební smlouvy z roku 1690

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

VYŘEŠENO Pročtení německé svatební smlouvy z roku 1690

Příspěvekod mpola » ned lis 05, 2023 19:18

Našel by se někdo kdo by pročetl třístránkovou německy sepsanou svatební smlouvu tak, aby mohl indikovat zda obsahuje nějaké hodnotné či zajímavé informace o manželovi Janovi Jiřím Elsnerovi, především odkud by mohl pocházet?
Jan Jiří Elsner se v Náchodě zčistajasna objevil někdy v letech 1650-1675, jako vdovec si v roce 1676 vzal Magdalénu Pitřincovou, v roce 1677 koupil za 330 kop míšeňských grošů místní lázně po zemřelém lazebníkovi a v následujících letech se stal radním a purkmistrem města Náchoda. Kmotrem jeho dětí byl od roku 1677 náchodský děkan ital Jan Bedřich de Ronne.
Pokud by tam něco zajímavého bylo, za detail/překlad bych přispěl na láhev dobrého vína.
https://1drv.ms/b/s!AmtY9CWcBry-grACPWPhtRuHODFwrw?e=OO1fOI
Díky, Martin
Naposledy upravil mpola dne ned lis 05, 2023 22:25, celkově upraveno 1
mpola
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned led 10, 2021 10:58
Oblast pátrání: Deštné, Náchod, Rtyně, Úpice

Re: Pročtení německé svatební smlouvy z roku 1690

Příspěvekod W4S3K » ned lis 05, 2023 20:44

Zkuste aplikaci Transkribus, na rychlé přečtení delších dopisů v nemčině mi to přijde ideální.
W4S3K
 
Příspěvky: 876
Registrován: pon říj 21, 2013 23:08
Oblast pátrání: Klenčí pod Čerchovem, Ledeč nad Sázavou, Klatovy, Přeštice

Re: Pročtení německé svatební smlouvy z roku 1690

Příspěvekod mpola » ned lis 05, 2023 21:23

Říkal jsem si, že časem by něco takového mohlo vzniknout, ale nečekal jsem, že už to tady je. Není to 100%, ale něco to opravdu přečte.
Díky!
mpola
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned led 10, 2021 10:58
Oblast pátrání: Deštné, Náchod, Rtyně, Úpice


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 30 návštevníků