VYŘEŠENO: Polákovi/Polakovi -- pátrání pokračuj

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

VYŘEŠENO: Polákovi/Polakovi -- pátrání pokračuj

Příspěvekod nathan » sob říj 28, 2023 15:27

Všechny moc zdravím,

je to už pár měsíců, co jsem tady pátral po bližších informacích o svých předcích Mojžíšovi Polákovi a jeho ženě Josefě (oba narození v roce 1825). Josefu se mi nakonec podařilo vypátrat díky familiantským knihám. U Mojžíše Poláka jsem se trápil, opakovaně to zkoušel a opakovaně to vzdával. Nakonec jsem se obrátil na Státní oblastní archiv v Příbrami, protože mě napadlo, že by v nezdigitalizovaných materiálech mohlo být něco, co by mi pomohlo: jde o obec Cholín na Příbramsku, dnes součást Borotic. Napsal jsem jim jméno Mojžíše Poláka a rok narození s dotazem, jestli nemají něco jako soupis obyvatel z té doby. A měl jsem štěstí! Dostal jsem sken stránky ze soupisu všech duší borotické farnosti z roku 1839, kde byl Mojžíš Polák odpovídajícího věku a kromě sourozenců i jeho rodiče: Hermann Polak a Theresia (rozená Fischel), oba narození kolem roku 1794 (uvedený je v dokumentu věk, ne data narození).

Rád bych se o těchto Polákových dozvěděl víc (aspoň třeba, kde se narodili, kdybych už nenašel jména jejich rodičů), ale teď zase nevím, kudy do toho.
Naposledy upravil nathan dne ned lis 05, 2023 14:32, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
nathan
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát kvě 27, 2022 18:12
Oblast pátrání: Především okresy Blansko, Brno-venkov, Havlíčkův Brod, Písek, Praha, Prostějov, Příbram. Okrajověji také Karviná, Kladno, Kutná Hora, Ostrava, Rakovník, Tábor, Teplice, Třebíč, Ústí nad Orlicí.
Rodokmen online: myheritage j.j.skrob[a]gmail.com

Re: Polákovi/Polakovi -- pátrání pokračuje (židovská genealo

Příspěvekod ductrix » pon říj 30, 2023 15:27

Dobrý den,
zde je zápis narození Ignáce Polaka 1841, otec Hermann je řezník v Cholíně, syn Salomona a Barbary, matka Teresie dcera Jakoba Fischla - možná jsou to ti vaši
https://vademecum.nacr.cz/vademecum/per ... 1e20fb2d39
Ty Marcela
ductrix
 
Příspěvky: 413
Registrován: pon led 12, 2015 18:05
Bydliště: Liberec
Oblast pátrání: Boží Dar, Krásná Lípa, Kutná Hora, Semilsko, střední Čechy

Re: Polákovi/Polakovi -- pátrání pokračuje (židovská genealo

Příspěvekod nathan » ned lis 05, 2023 14:31

Díky moc, to je skvělé, to budou určitě oni.
Uživatelský avatar
nathan
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát kvě 27, 2022 18:12
Oblast pátrání: Především okresy Blansko, Brno-venkov, Havlíčkův Brod, Písek, Praha, Prostějov, Příbram. Okrajověji také Karviná, Kladno, Kutná Hora, Ostrava, Rakovník, Tábor, Teplice, Třebíč, Ústí nad Orlicí.
Rodokmen online: myheritage j.j.skrob[a]gmail.com


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků