rodina Sieglů

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Re: rodina Sieglů

Příspěvekod Zora » ned zář 03, 2023 14:38

po opravě křišťálovou kouli vydraž, Ty ji nepotřebuješ :-)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: rodina Sieglů

Příspěvekod zeter » ned zář 03, 2023 14:49

Ale možná s tím bude ještě zábava, protože narození v Mor. Berouně nevidím... bude to chtít dohledat narození Jana a Kateřiny, a třeba se zadaří s tím sňatkem, nebo sňatky
zeter
 
Příspěvky: 3308
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: rodina Sieglů

Příspěvekod Klara0211 » čtv zář 07, 2023 20:33

Ježiši kriste vy ste úžasní.... moc moc děkuji za pomoc... To by mě nenapadlo hledat v Kostelanech, prošla jsem list po listu asi 20 obcí okolo Smolkova vč. sčítacích operátů, ale teda tohle snad zázrak...

Opravdu mockrát děkuji :-) :-) :-)
Klara0211
 
Příspěvky: 92
Registrován: pon lis 05, 2018 21:40
Bydliště: Lednice okr. Břeclav

Re: rodina Sieglů

Příspěvekod Klara0211 » ned zář 10, 2023 10:33

Tak Jan se nenarodil v Komárově, ale v Kravařích čp 194. Odtud tedy opis čísla do Smolkova.
Klara0211
 
Příspěvky: 92
Registrován: pon lis 05, 2018 21:40
Bydliště: Lednice okr. Břeclav

Re: rodina Sieglů

Příspěvekod zeter » pon zář 11, 2023 9:35

Tím se to vysvětluje... bohužel informace se různě opisovaly a přepisovaly z jiných lejster, která kolikrát nebyla aktuální, a podle toho pak vypadá informační hodnota těch zápisů...
Pozor, nezaměňovat Kravaře a Kravařovice :-)

(Když jsem dohledával tady ty ztracené drážní dozorce, ještě jsem netušil, že si hned nato budu lámat hlavu hned se dvěma mašinfýry a jedním přednostou, naštěstí taky celkem úspěšně...)
zeter
 
Příspěvky: 3308
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: rodina Sieglů

Příspěvekod Klara0211 » úte zář 12, 2023 10:29

njn, už mám čtyři děti Floriana, bohužel, každé se narodilo někde jinde... Narození Floriana zatím stále hledám v okolí Berouna. Doufala jsem, že mi trochu pomůžou sčítací operáty Kravařovic, ale ty jsou k dispozici jen od roku 1890 :-( ... Uvidíme kam se to posune, aspoň jsem se díky vám hnula trošku dal... :-)
Klara0211
 
Příspěvky: 92
Registrován: pon lis 05, 2018 21:40
Bydliště: Lednice okr. Břeclav

Re: rodina Sieglů

Příspěvekod Klara0211 » pát říj 20, 2023 20:07

Tak jsem prošla všechno možné, ale bohužel neúspěšně, takže jsem se naštvala a řekla si, že obětuju pár stovek a zadala jsem to profesionálům. Čtyři mi odpověděli, že se jim narození ani sňatek Floriana Siegla, takže to davam k ledu a jdu se věnovat další větvi rodiny z máminy strany. Ještě jednou moc moc děkuji všem, kteří ste mi pomohli se pohnout o kousek dál. Díky... :-)
Klara0211
 
Příspěvky: 92
Registrován: pon lis 05, 2018 21:40
Bydliště: Lednice okr. Břeclav

Re: rodina Sieglů

Příspěvekod Zora » sob říj 21, 2023 6:23

Kláro, mezi Vašimi posledními dvěma zápisy je cca 1 měsíc, tedy hledání profesionálů proběhlo v této době. Čtyři to "hledali" a nenašli, ve stejné době, odhadem 3 - 4 týdny (odečetla jsem nějaký den na vyřízení zakázek)
hm....
Když si vezmu, že opravdu renomovaní profesionálové píšou na svých stránkách, že mají opravdu hodně zakázek a na termínu je třeba se domlouvat předem, domnívám se se, že žádné velké, důkladné hledání neproběhlo... Rozhodně bych na Vašem místě "neházela/ flintu do boje...

U železničních zaměstnanců je to spíš o rozsáhlosti pátrání, časové náročnosti... , bohužel a výsledky nepřicházejí obratem...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: rodina Sieglů

Příspěvekod Zora » sob říj 21, 2023 7:35

tady je nějaké narození Floriána Siegla, obec (asi) Rohle 1809

Můžu se na to ale podívat až příští týden, co čemu odpovídá, neodpovídá, bohužel.
Třeba se ale někdo najde, kdo to prozkoumá...
Otec Josef, to je OK, ale matka netuším, to je třeba zkontrolovat.

https://digi.archives.cz/da/permalink?x ... f41e6cdfa8
leví strana, dům č. 27


Víc fakt teď nestíhám. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: rodina Sieglů

Příspěvekod Klara0211 » sob říj 21, 2023 12:53

Zora píše:tady je nějaké narození Floriána Siegla, obec (asi) Rohle 1809

Můžu se na to ale podívat až příští týden, co čemu odpovídá, neodpovídá, bohužel.
Třeba se ale někdo najde, kdo to prozkoumá...
Otec Josef, to je OK, ale matka netuším, to je třeba zkontrolovat.

https://digi.archives.cz/da/permalink?x ... f41e6cdfa8
leví strana, dům č. 27


Víc fakt teď nestíhám. Z



To je od Moravského Berouna dost daleko.... prošla jsem radius 20-30 km od Moravského Berouna (je zapsaný jako místo narození ve sč.op), taky jsem se držela Frenštátu, protože tam je uvedený jeho otec Josef, ale takhle daleko nevim... matka má být podle všeho dostupného Tereza Henigová, takže to neodpovídá. :-( Můžu se zeptat jak jste na to narazila?
Klara0211
 
Příspěvky: 92
Registrován: pon lis 05, 2018 21:40
Bydliště: Lednice okr. Břeclav

Re: rodina Sieglů

Příspěvekod Zora » sob říj 21, 2023 13:03

o té matce to vím, ale Josef se mohl podruhé oženit.

Hledala jsem obce, které mají na začátku Frank a narození nějakého Siegla v okolí. Nový Malín (Frankštadt) je dost blízko u obce Rohle.
Ve sčítaní bývají často chyby, zvlášť u profesí, které se často stěhovaly a děti se rodily na různých místech, rodiče si to většinou moc nepamatovali.

Když nic jiného, třeba se zase objeví někdo, kdo se tím bude chvíli zabývat :-).

Z

Je zvláštní, že se v obci Rohle nenarodilo moc dětí danému páru Josef - Veronika...
Berte to jen jako nápad, možnost. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: rodina Sieglů

Příspěvekod Klara0211 » pon říj 23, 2023 7:38

Aha, chapu.... listovala jsem ted konverzací zpět a zkusím ještě projet vesnice a města po železniční trase okolo Moravského Berouna... Tak snad na něco narazím... :-)
Klara0211
 
Příspěvky: 92
Registrován: pon lis 05, 2018 21:40
Bydliště: Lednice okr. Břeclav

Re: rodina Sieglů

Příspěvekod Klara0211 » ned lis 05, 2023 11:49

Tak nic... na sever jsem došla po dráze a okolních obcích až do Bruntálu a na jih cca taky 30 km a nic... :-(
Klara0211
 
Příspěvky: 92
Registrován: pon lis 05, 2018 21:40
Bydliště: Lednice okr. Břeclav

Předchozí

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků