Hledání stopy: Osud Josefa a Anny Odehnalových

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Hledání stopy: Osud Josefa a Anny Odehnalových

Příspěvekod MattK » úte srp 29, 2023 14:24

Dobrý den Všem,

před lety jste mi poskytli cennou pomoc při pátrání po mých předcích, za což Vám jsem nesmírně vděčný. V genealogii jsem od té doby udělal obrovský pokrok díky Vašim radám a návodům. Avšak jedno záhadné téma zůstává nevyřešeno a potřeboval bych opět Vaši pomoc. Tento problém trvá již deset let.

Historie a mé dosavadní zjištění:

Mým prapradědečkem byl Antonín Odehnal, narozený 28. srpna 1854 v Třeboradicích u Prahy. http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/per ... =25#scan25. Rodina Odehnalů mě fascinovala a snažil jsem se zjistit více o osudu jeho rodičů, Josefu Odehnalovi a Anně Koudelkové.

Josef Odehnal se narodil 24. března 1821 v obci nedaleko Hlinska. Po přestěhování do Třeboradic č. 11 se stal vrátným. Anna Koudelková, narodila se 30. prosince 1829 v Mikovicích. Po svatbě v roce 1852 http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/per ... =20#scan20 založili rodinu, v Třeboradicích, kde se jim také narodil syn Antonín. Později měli dceru Marii http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/per ... =83#scan83.

Antonín Odehnal následně přesídlil do Kutné Hory, kde se stal truhlářem a oženil se s Marií Krejčíkovou https://ebadatelna.soapraha.cz/d/7443/59.

Zajímavý detail: na svatebním listu je jako svědek uveden Josef Koudelka, strýc Antonína a bratr Anny Koudelkové. Tento Josef se narodil v Mikovicích v 1827 a umírá v Kutné Hoře v 1895.

Dalším sourozencem Anny Koudelkové byl Antonín Koudelka, který se narodil v Sazené, kde se také oženil v 1858 s Kateřinou Struhovou https://ebadatelna.soapraha.cz/d/6051/151. Následně se přestěhoval do Třeboradic a poté do Čakovic http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/per ... 01#scan201

I přes mé intenzivní pátrání se mi nepodařilo najít další informace o Josefu a Anně Odehnalových ani o jejich dceři Marii. Všechny stopy se ztrácejí.

Má žádost:

Pokud by měl někdo jakékoli informace, které by mohly napomoci mému pátrání, nebo pokud by mohl někdo nabídnout nový pohled či metodu vyhledávání, byl bych nesmírně vděčný. Každý náznak, poradenství či informace je pro mě cenná.

Velice Vám děkuji za Vaši pomoc a pevně věřím, že se mi podaří odhalit další část mé rodinné historie.

S úctou,

Matyáš Kopecký
MattK
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte srp 29, 2023 14:11

Re: Hledání stopy: Osud Josefa a Anny Odehnalových

Příspěvekod Zora » úte srp 29, 2023 16:02

odkaz smazán, najděte si ho sám.

tady je narození Josefa,
u matky jsou uvedeny podrobnosti, podle jejího bydliště hledejte svatbu. Svatby se nejčastěji konaly u nevěsty.
Na čtení využijte sekci Čtení, postupujte podle pravidel, která jsou tam uvedena. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29160
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledání stopy: Osud Josefa a Anny Odehnalových

Příspěvekod Zora » úte srp 29, 2023 16:44

Která příjmení jsme Vám pomohli vyhledávat v minulosti?
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29160
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledání stopy: Osud Josefa a Anny Odehnalových

Příspěvekod Zora » úte srp 29, 2023 17:13

KOlego, pokud jsou tohle Vaše příspěvky a já jsem přesvědčena, že ano, radši sem už příště nechoďte.

zde Odehnalovi
viewtopic.php?t=47628

Zde Spudilovi
viewtopic.php?f=9&t=57501

na konci Váš úžasný příspěvek:

MatheusKopecky píše:
Aby ses neposral demente... !



To, že si změníte nick, moc nepomůže, kolegové i já si pamatujeme, co jsme komu řešili, takže: vysmahni, dem*nte a nepo*er se . Svoje chování si předváděj jinde,. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29160
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledání stopy: Osud Josefa a Anny Odehnalových

Příspěvekod MattK » úte srp 29, 2023 17:34

Vážení členové fóra, ke kterým jsem se nechoval patřičně,
upřímně a z hloubi mého srdce se omlouvám za své chování a slova, která jsem zde ve výše zmíněných vláknech použil. Myslel jsem, že se ke mně diskutér chová neuctivě a nadřazeně, a reagoval jsem na to ve chvíli, kdy mě ovládly emoce a procházel jsem si těžkým obdobím. Dnes vidím, jak hloupé a ubohé to bylo z mé strany. Není pro to omluvy. Plně si uvědomuji, že mé chování bylo nepřijatelné a neprofesionální. Opravdu bych chtěl, aby šlo čas vrátit zpět ajá mohl vzít svá slova zpět, ale vím, že to není možné. Vím, že jsem zranil některé z vás a poškodil důvěryhodnost fóra, které je určeno k výměně názorů a sdílení poznatků. Má použitá "slova" a jiné vulgarismy nejsou výrazem toho, kým ve skutečnosti jsem, a hluboce lituji, že jsem se nechal svými emocemi zlákat k jejich použití. Vždy jsem si vážil profesionalismu a odborného přístupu, který toto fórum zastává, a mé jednání tomu bohužel neodpovídalo. Mým cílem je vždy bádání, rozšiřování svých znalostí a sdílení těchto znalostí s ostatními. Nikdy nebylo mým úmyslem ublížit nebo zesměšňovat někoho z vás. Prosím, pokud mě fórum znovu přijme, slibuji, že se budu chovat s úctou a respektem, který si každý člen zaslouží. Pokud ne, pak alespoň doufám, že tato omluva poslouží jako krok ke správné cestě a ukázání, že si své chyby uvědomuji. Děkuji vám za čas, který jste věnovali čtení mé omluvy, a doufám, že někdy v budoucnu budeme moci začít znovu s čistým štítem.

Upřímně

M. Kopecký
MattK
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte srp 29, 2023 14:11

Re: Hledání stopy: Osud Josefa a Anny Odehnalových

Příspěvekod Polexina » úte srp 29, 2023 17:51

Sice netuším, co se tenkrát stalo a ani mě to nezajímá, ale vadí mi, že Zora zneužívá svou moc a lustruje uživatele. Když si chce někdo změnit nick, ať si ho změní. Tento příspěvek byl napsán slušně a nikoho nepohoršuje.
Polexina
Polexina
 
Příspěvky: 281
Registrován: stř dub 20, 2016 20:51

Re: Hledání stopy: Osud Josefa a Anny Odehnalových

Příspěvekod Zora » úte srp 29, 2023 17:56

Sorry, ale v původním příspěvku jsem přispívala a jednání kolegy vůči tomu, kdo pomohl, se mě velmi dotklo. A sprostá slovo na fóru prostě nebudou.

Vy jste nepomohla ani teď ani předtím, a pokud se Vás nedotýkají hrubá slova na fóru, pak nemám, co k tomu dodat. I výchova může být rozdílná, že.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29160
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledání stopy: Osud Josefa a Anny Odehnalových

Příspěvekod MattK » úte srp 29, 2023 18:08

Ještě jednou bych rád vyjádřil, že mě hluboce mrzí chování a skutečnost, kterou jsem se Vás a zdejších kolegů dotknul. Uvědomuji si, že má slova byla zranitelná a neměla by zde rezonovat. Vaše práce, stejně jako práce ostatních, je cenná, a je mi opravdu líto, že jsem svými komentáři způsobil bolest, nebo nepříjemnost. Chtěl bych zdůraznit, že mi nyní nejde o nějaké vykoupení nebo o to, abyste mě viděla v lepším světle. Moje omluva je upřímným gestem dospělého člověka, který si uvědomil svůj omyl a upřímně lituje svého jednání.
MattK
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte srp 29, 2023 14:11

Re: Hledání stopy: Osud Josefa a Anny Odehnalových

Příspěvekod Zora » úte srp 29, 2023 18:22

Nemá smysl psát opakované omluvy,. tentokrát jste ban nedostal, vše další je na Vás. Pokud Vám bude chtít někdo pomoci, je to na něm.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29160
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledání stopy: Osud Josefa a Anny Odehnalových

Příspěvekod MattK » úte srp 29, 2023 18:27

Děkuji za Vaši rychlou a přímou odpověď. Beru na vědomí Vaše stanovisko. Velmi si vážím další příležitosti a budu vděčný za jakoukoliv pomoc či spolupráci, pokud k ní dojde z jakékoliv strany.
MattK
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte srp 29, 2023 14:11


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků