Rakousko - dědické řízení

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Rakousko - dědické řízení

Příspěvekod kritrska » stř srp 02, 2023 14:08

Dobrý den,
pátrám po dokumentu, který by pomohl zjistit předka z Rakouska.

Jedná se o dědické řízení, které proběhlo cca v letech 1960 -1965 v Rakousku. Na základě toho byla obeznámena babička zde v Čechách. S maminkou a sestrou obržely určitý obnos. Jednalo se o příbuznou tatínka, který v té době byl již také krátce po smrti. Bohužel dopis, který přišel, babička vyhodila. Český archiv jsem prohledala a zde žádný záznam není. Stejně tak jsem podle rodokmenu babičky a matričních knih nenašla spojitost s Rakouskem.

Dokázal by mi někdo, prosím, poradit, na jakou instituci se v Rakousku obrátit či kde hledat?
Jméno předka bohužel nevím, pouze to, že to byla žena šlechtického původu (ve jméně bylo uvedeno .. von..) a že zemřela cca kolem roku 1960. Bližší místo pobytu nevím.

Chápu, že neznalost základních údajů není nejlepší výchozí bod. A tak se ptám nyní třeba i obecně, zda nemáte někdo zkušenost s archivem v Rakousku a dohledáváním dědického řízení? Podle všeho by mělo řízení projít soudem a pak už přeložené přišlo do Čech. Případně mě napadlo, jestli neexistují třeba zvlášť nějaké knihy, které by se týkaly úmrtí šlechticů?

Děkuji za jakoukoli radu či nápovědu.
Přeji pěkný den.
Marie
kritrska
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 02, 2023 12:48
Oblast pátrání: Rynárce, Pelhřimov, Litoměřice, Praha

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků