Pátrání v archivech Francie 20.st.

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Pátrání v archivech Francie 20.st.

Příspěvekod Hyperic » ned črc 30, 2023 15:31

Zdravím, už delší dobu pátrám po rodinné historii a i když mám leccos pěkně nalezené a drtivá většina předků byla z R-U, přeci jen pár emigrantů tam mám taky. Ať už ve vzdálenější minulosti směrem Carské Rusko - Volyň, nebo Polsko, tak mne aktuálně nejvíc pálí osudy mého pradědy nar.1918, o kterém jako by se zem slehla. V rodné vesnici Malé Březno ani okolí nic. Jak šel čas smířil jsem se s tím, že osudu tohoto člověka se nedopátrám, protože v rodině už se bohužel není koho zeptat - daň za to začít s tím v pozdějším věku :shock: Nakonec, nedávno se mi povedlo nějakým vnuknutím nebo co přes x proklikávaček jak na ancestry, na MH dopátrat toho, že v roce 1963 dostává francouzské občanství ! Zatímco jeho manželka a syn zůstávají do smrti v ČSSR on podle všehno vzal čáru přes západní hranici, co ho k tomu vedlo? Těžko říct, jestli politická situace, práce v poválečných letech, nebo tam zůstal při 2.sv.v. Každopádně jsem našel, že pro udělení občanství byla jedna z podmínkem nutnost žít minimálně 5 let na území Francie, tuším že tam byla i nějaká další podmínka jako sňatek atd. Taktéž počítám s tím, že tam dožil, těžko říct kde, s kým. Bohužel, směrem na západ se v matrikách neorientuji, jsem rád že zvládám R-U :)) Takže teď se nabízí ta otázka, jak postupovat pro získání informací z Francie, věděl by někdo?

Edit: Jde o osobu Ericha Mikoláška, nar. 21. Leden 1918 v obci Malé Březno (okr. Most), poslední informace je o tom občanství v roce 1963.

Edit 2: Omlouvám se, oprava, je zmíněn v oddacím listu syna jako jeden z rodičů snoubenců - 19.9.1964, vydaném MNV Podbořany
Naposledy upravil Hyperic dne ned črc 30, 2023 16:05, celkově upraveno 1
Hyperic
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv bře 03, 2016 16:09
Bydliště: Chomutov
Oblast pátrání: Severozápadní a západní Čechy kolem roku >1880, Rokytňany, Bačalka 1800-1880

Re: Pátrání v archivech Francie 20.st.

Příspěvekod Zora » ned črc 30, 2023 15:59

....je zapsán v československém rodném listě syna nar. 1942 v obci Schwarzheide - SRN,....

Kdy a kde a kým byl československý rodný list syna vydán?

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29160
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pátrání v archivech Francie 20.st.

Příspěvekod Hyperic » ned črc 30, 2023 16:07

Zora píše:....je zapsán v československém rodném listě syna nar. 1942 v obci Schwarzheide - SRN,....

Kdy a kde a kým byl československý rodný list syna vydán?

Z

Opravil jsem, omlouvám se, je o něm zmínka v oddacím listě jeho syna vydaném 19.9.64 MNV Podbořany.
Hyperic
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv bře 03, 2016 16:09
Bydliště: Chomutov
Oblast pátrání: Severozápadní a západní Čechy kolem roku >1880, Rokytňany, Bačalka 1800-1880

Re: Pátrání v archivech Francie 20.st.

Příspěvekod Zora » ned črc 30, 2023 16:11

a máte k dispozici rodný (křestní) list syna (který se v roce 1964 ženil)? Není tento rodný list zmíněný v oddacím listě?

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29160
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pátrání v archivech Francie 20.st.

Příspěvekod Hyperic » ned črc 30, 2023 16:13

Zora píše:a máte k dispozici rodný (křestní) list syna (který se v roce 1964 ženil)? Není tento rodný list zmíněný v oddacím listě?

Z


Nemám, psal jsem a ptal se na matrice v Schwarzheide, a bylo mi řečeno, že osoba s těmito nacionálemi se v dané matrice nenachází, bohužel.
Hyperic
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv bře 03, 2016 16:09
Bydliště: Chomutov
Oblast pátrání: Severozápadní a západní Čechy kolem roku >1880, Rokytňany, Bačalka 1800-1880

Re: Pátrání v archivech Francie 20.st.

Příspěvekod Zora » ned črc 30, 2023 16:59

viz SZ
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29160
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků