Otec voják, kde hledat narození děti (19.st)

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Otec voják, kde hledat narození děti (19.st)

Příspěvekod Stagha » pát črc 21, 2023 16:51

Zdravím, prosím o pomoc. Kde hledat narození dětí předka na základě těchto informací:
Matěj Blecha (*1820), vyznání evangelík,na základě úmrtního listu Neustadtler militarische akademie bylo zapsáno v kmenovém listě úmrtí jeho ženy v roce 1866, na základě povolení vojenské akademie se znovu oženil Annou Vejtrubovou v roce 1868, v roce 1870 se mu narodila dcera Anna Augustin, 1872 syn Karl Raimund, sloužil u 2. dragounskeho regimentu.
V matrikách Wiener Neustadt jsem nic nedohledala, nenašla jsem tam žádný evangelický kostel, ani nikde poblíž. Mám jít po místech, kde působil regiment, existují nějaké zvláštní vojenské matriky, kam se tyto zápisy zapisovaly?
Děkuji
ŠK
Uživatelský avatar
Stagha
 
Příspěvky: 419
Registrován: úte bře 05, 2013 13:37
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Lounsko, Rakovnicko, okolí Olešnice na Moravě, Kolínsko, Berounsko, Příbramsko, okolí Mělníku, Staré Boleslavi, Mladé Boleslavi, Lysé nad Labem

Re: Otec voják, kde hledat narození děti (19.st)

Příspěvekod filmovymaniak » sob črc 22, 2023 11:29

pluky měly matriky na FS,
možná tady
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library

ale je tam poznámka o změně názvu jednotky
Dragonerregiment Nr. 2 v. 1802-1859 -- Kürassierregiment Nr. 10 v. 1860-1866
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2348
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků