N 1852 Klečůvka, Zlín, čeština

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

N 1852 Klečůvka, Zlín, čeština

Příspěvekod mikkix » pon led 16, 2023 21:20

Dobrý den,
prosím o radu a pomoc vysvětlit jeden záznam. Abych vysvětlila. Hledám narození Františka Válka asi v roce 1852 v matrice Klečůvka. Mám záznam z jeho sňatku ( odkaz č. 1 ) kde se uvádí rodiče, matka je asi svobodná. Dle zápisu ženicha jsem se snažila hledat narození Fra. Válka jak na Kudlově tak na Klečůvce a našla jsem záznam narození, ovšem nechápu jméno, je tam uvedené františka ale zápis je zcela jasný.
Posílám odkazy.

Odkaz č. 1 - záznam o sňatku Františka Válka, je to první záznam na pravé straně 4.2.1880, matka Tereza dcera Franze Válka a jeho manželky Lucie roz. Večeřové

https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -00490.jp2

Druhý odkaz č. 2 je záznam o narození , tedy aspoň mělo by být narození Františka Válka, je to první záznam na celé straně, matka Tereza Válková dcera France Válka a jeho manželky roz. Večeřové

https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -00570.jp2


Prosím neměl by název dítěte být Franz ??
Díky za pomoc
Naposledy upravil mikkix dne úte led 17, 2023 20:42, celkově upraveno 2
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: N 1852 Klečůvka, Zlín, čeština

Příspěvekod Mistr Jan » úte led 17, 2023 0:02

Toto je spíš do sekce otázky a odpovědi - fakticky tu k dočtení nic není.
Terezie Válková měla patrně víc nemanželských dětí. Záznam o narození, který posíláte, bude patřit Františkově sestře - nebude se jednat o chybu, protože má kromě koncovky -ka ve jméně dotyčné dítě čárku ve sloupci "weiblich" - ženského pohlaví.
František měl u svatby uvedený věk 28 let, tzn. že se narodil v roce 1852. Záznam o narození Františky je z roku 1857.
Když tedy zalistujete o pár stránek dřív, skutečně ho najdete: https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -00480.jp2 (první vlevo). Je u něj také napsáno "primogenitus", což znamená, že byl prvorozený, tedy další starší sourozence nehledejte ;-)
J.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2916
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: N 1852 Klečůvka, Zlín, čeština

Příspěvekod mikkix » úte led 17, 2023 5:51

Děkuji
já to asi přehlédla protože se mi nechtělo zdát to jméno u matky jestli je to Terezia ale teď to vidím.
Takže je jasné že dál už hledat nemusím protože otec je neznámý když matka byla svobodná a Franz měl přijímení matky.
Děkuji
Michaela
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota

Re: N 1852 Klečůvka, Zlín, čeština

Příspěvekod Zora » úte led 17, 2023 9:24

Přesunuto do sekce Hledám pomoc. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: N 1852 Klečůvka, Zlín, čeština

Příspěvekod mikkix » úte led 17, 2023 20:32

Paní Zoro děkuji, mělo mě to napadnout, dlouho jsem tu nebyla. M
mikkix
 
Příspěvky: 332
Registrován: sob úno 17, 2018 20:05
Bydliště: Zlín
Oblast pátrání: Praha, Plaňany, Jevíčko, Bělá u Jevíčka (Smolná), Janovice, Pěnčín, Velké Opatovice, Šumice ( Uh.Brod ), Jinonice,Tvarožná Lhota, Radějov, Hroznová Lhota


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků