VYŘEŠENO Shoda osoby z matrik narození a sňatku - Tochovice

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

VYŘEŠENO Shoda osoby z matrik narození a sňatku - Tochovice

Příspěvekod JosefJ. » ned led 08, 2023 7:09

Dobrý den.
5. listopadu 1809 se ženil František Čížek z Tochovic 63 s udaným věkem 28 let. Kolem roku 1880 jsem nenašel nikde v okolí narození člověka toho jména, ale ve fondu J.V. Bezděky se nachází kousek rodokmenu, kde je zototožněn z Františkem Čížkem narozeným 19. června 1791 v Tochovicích 63 podruhu Janu Čížkovi. https://ebadatelna.soapraha.cz/d/10472/52 vlevo druhý zápis.
Seznamy obyvatel jsem nezjistil, že by pro tu dobu byly, z pozemkových knih to u podruha asi neověřím.
Poradil by někdo, jak jinak ověřit nebo vyvrátit, zda jde o stejného Františka Čížka?
Děkuji. J.
Naposledy upravil JosefJ. dne úte led 10, 2023 18:52, celkově upraveno 1
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: Shoda osoby z matrik narození a sňatku - Tochovice

Příspěvekod ZEL » ned led 08, 2023 10:56

Nedal jste odkaz na svatbu. Je tam opravdu 28 let, a ne 18 let? Pak by to přesně sedělo...
ZEL
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát srp 25, 2006 10:42
Oblast pátrání: Rody Zelinků a Zelingerů
http://zelinka.genebaze.cz/zelinka.html

Re: Shoda osoby z matrik narození a sňatku - Tochovice

Příspěvekod JosefJ. » ned led 08, 2023 11:40

ZEL píše:Nedal jste odkaz na svatbu. Je tam opravdu 28 let, a ne 18 let? Pak by to přesně sedělo...

Omlouvám se, chtěl jsem dát a přehlédl opomenutí

strana 224 https://ebadatelna.soapraha.cz/d/12087/105 vlevo třetí zápis 5 Nov 1809:Wostrow
November 5; No 63; Frantissek Cžižek z Tochowitz podaný Tochowsky, kat, 28, svob.;, Anna dcera Jakuba Czykana obywatele Nro 30 podana Tochowska; kat, 18 (oprava 21) svob.; copulavi Franciscus Stimpfl curatus; sv: +++ Wogtiech Czwrk z Lisowicz, Franz Czykan z Wostrowa;
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: Shoda osoby z matrik narození a sňatku - Tochovice

Příspěvekod zeter » ned led 08, 2023 11:47

já bych tedy u toho věku ženicha viděl mnohem spíše nedbale napsanou nulu, rozhodně ne osmičku
zeter
 
Příspěvky: 3297
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Shoda osoby z matrik narození a sňatku - Tochovice

Příspěvekod Mistr Jan » ned led 08, 2023 12:06

zeter píše:já bych tedy u toho věku ženicha viděl mnohem spíše nedbale napsanou nulu, rozhodně ne osmičku

Souhlas, četl bych taky 20 - osmička ve věku u nevěsty vypadá odlišně
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2938
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Shoda osoby z matrik narození a sňatku - Tochovice

Příspěvekod JosefJ. » ned led 08, 2023 19:04

Tak děkuji. Tam jsem ani nepochyboval přes rozpor, takže mě to do čtení nenapadlo dát.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků