VYŘEŠENO: Dědické řízení - Lom u Stříbra

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

VYŘEŠENO: Dědické řízení - Lom u Stříbra

Příspěvekod otojur » pon pro 19, 2022 18:42

Dobrý den,

moje nevlastní sestra (společný otec) byla pozvána k dědickému řízení po jakémsi jejím předkovi o kterém ani nevěděla že existuje.
Zemřelý je nevlastní bratr její matky.

Ukázalo se, že předmětem dědictví je docela veliký majetek, avšak jsou další dědicové.
1 - moje sestra (nevlastní neteř zemřelého)
2 - nějaký pán (nevlastní nebo vlastní synovec zemřelého)
3 - nějaká paní (nevlastní sestra zemřelého)

Ten synovec ovšem u notáře vše zpochybnil s tvrzením, že otec zemřelého byl ve skutečnosti někdo jiný než se uvádí.
Pokud by to byla pravda tak moje sestra by byla ze hry.

Na stání přinesl nějaké záznamy z matriky, dost nejasné, fakt je, že zřejmě došlo k nějakým zmatkům, omylům a přeškrtávání v záznamech.
Notářka měla naopak nějaký rozsudek z roku 1944 který potvrzuje otcovství toho sestřiného předka.
Já bych se rád sám podíval, ale popravdě, netuším kde hledat.
Dosud jsem vyhledával jen v Matrikách Zámrsku a v moravských matrikách Brna a okolí.

Inkriminovaný muž by se měl narodit v Benešovice, část Lom u Stříbra. Buď 23.01.1937 nebo 23.01.1939.
Předpokládám, že do takhle nových záznamů online nahlédnout nemohu, ani kdybych věděl kam, je to tak?

Bylo by možno si, třeba i přes tyto stránky, někoho najmout, aby mi s tím pomohl?

Děkuji
Naposledy upravil otojur dne pon pro 19, 2022 21:40, celkově upraveno 2
otojur
 
Příspěvky: 197
Registrován: pát srp 24, 2018 23:17
Oblast pátrání: Drásov u Brna, kraj jihomoravský - otcova linie
Velké Poříčí, kraj východočeský - matčina linie

Re: Dědické řízení - Lom u Stříbra

Příspěvekod Zora » pon pro 19, 2022 18:47

https://www.mvcr.cz/clanek/matriky-nahl ... istin.aspx
Pečlivě nastudujte, kromě přímých potomků nemá nikdo možnost nahlížet.

snad jedině bod:
fyzické osobě, která prokáže, že je to nezbytné pro uplatnění jejích práv před orgány státu nebo před orgány územních samosprávných celků.
O podrobnostech nic nevím, je třeba jednat s matrikářkou.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Dědické řízení - Lom u Stříbra

Příspěvekod otojur » pon pro 19, 2022 19:17

Děkuji za odpověď.

Chápu to tedy tak, že pokud má sestra doklady že je účastníkem dědického řízení, pro které jsou tyto údaje stěžejní, pak může poskytnout plnou moc někomu koho na tu práci najme.

Mohla byste mi ještě poradit, kde nejlépe hledat člověka, který se v tomto prostředí orientuje?

A ještě, můžete mi říct kde najdu digitalizované Matriky pro tuto oblast (a kde bych mohl hledat v záznamech starších 100 let)?

Když jsem tady před lety hodně hledal, při vytváření svého rodokmenu, uložil jsem si odkazy pro jednotlivé oblasti. Ty však už nejsou funkční...

Děkuji
otojur
 
Příspěvky: 197
Registrován: pát srp 24, 2018 23:17
Oblast pátrání: Drásov u Brna, kraj jihomoravský - otcova linie
Velké Poříčí, kraj východočeský - matčina linie

Re: Dědické řízení - Lom u Stříbra

Příspěvekod Zora » pon pro 19, 2022 19:51

https://www.portafontium.eu/searching/a ... ates_from=

Bohužel na další dotazy Vám neporadím. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Dědické řízení - Lom u Stříbra

Příspěvekod otojur » pon pro 19, 2022 20:22

Děkuji i tak
otojur
 
Příspěvky: 197
Registrován: pát srp 24, 2018 23:17
Oblast pátrání: Drásov u Brna, kraj jihomoravský - otcova linie
Velké Poříčí, kraj východočeský - matčina linie

Re: VYŘEŠENO *** Dědické řízení - Lom u Stříbra

Příspěvekod Zora » pon pro 19, 2022 20:23

Ta na oplátku - nevkládejte do předmětu hvězdičky. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO: Dědické řízení - Lom u Stříbra

Příspěvekod otojur » pon pro 19, 2022 21:39

Dobře..
otojur
 
Příspěvky: 197
Registrován: pát srp 24, 2018 23:17
Oblast pátrání: Drásov u Brna, kraj jihomoravský - otcova linie
Velké Poříčí, kraj východočeský - matčina linie


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků