Narození Marie Mikovcové, cca 1809

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Narození Marie Mikovcové, cca 1809

Příspěvekod Morhuhn » pát lis 04, 2022 12:04

https://ebadatelna.soapraha.cz/d/9790/6
vlevo nahoře

Dobrý den kolegové,

nedaří se mi najít záznam narození Marie Staňkové, rozené Mikovcové. Nejsem si jistý, že čtu správně, ale myslím si že otec Antonín Mikovec byl z Karlshofu (Karlov u Roztok) a matka Kateřina Kelb z Lišan, ale ani v jedné z obcí a ani okolních matrikách se nemůžu Marie či nějakých jejich sourozenců dohledat.

S díky, Vašek
Morhuhn
 
Příspěvky: 42
Registrován: úte kvě 05, 2020 11:43

Re: Narození Marie Mikovcové, cca 1809

Příspěvekod pavel.m » pát lis 04, 2022 12:32

Já vás nechci plést, ale není u matky Boschow? Teda já to tam vidím bez znalosti jak píše písař.
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1558
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Narození Marie Mikovcové, cca 1809

Příspěvekod Morhuhn » pát lis 04, 2022 12:45

Dobrý den, děkuji za připomínku - na Rakovnicku jsem ale žádný Bošov nenašel, navíc B u slova Bauer(za jménem Josef Staněk) má takový ocásek co se přímo nenapojuje na následující písmeno...
Morhuhn
 
Příspěvky: 42
Registrován: úte kvě 05, 2020 11:43

Re: Narození Marie Mikovcové, cca 1809

Příspěvekod Zora » pát lis 04, 2022 13:08

vlevo poslední je narození jiné Marie, otec Johann, u něj je jako otec zapsán Anton Mikovec, Já bohužel nepřečtu obec, která je u něj uváděna.
Zkuste se podívat, zda by tudy nevedla cesta.

Z
edit - odkaz :roll: :oops:

https://ebadatelna.soapraha.cz/d/9778/13
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození Marie Mikovcové, cca 1809

Příspěvekod Morhuhn » pát lis 04, 2022 13:16

Moc Vám děkuji,

obec je Thiergarten - snad Obora. Tento Anton Mikovec je ze Všetat, myslím si, že je to jen shoda jmen, protože jsem už na všetatské koukal. Ono těch Mikovců je v této oblasti více, ale Antona s Kateřinou co mají Marii prostě nemohu dohledat. Anton i Kateřina jsou uváděni i jako rodiče Marie u zápisu narození dcery Marie a Josefa.
Morhuhn
 
Příspěvky: 42
Registrován: úte kvě 05, 2020 11:43

Re: Narození Marie Mikovcové, cca 1809

Příspěvekod Zora » pát lis 04, 2022 13:30

Takže sorry, snaha byla...
počkejte na naše čtečky, snad Vám přečtou ta jména obcí, která jsou fakt zapsaná děsně...

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Narození Marie Mikovcové, cca 1809

Příspěvekod zburget » pát lis 04, 2022 15:57

No, v tomhle záznamu taky vidím Karlshof a u Kateřiny možná spíš Loshan - tedy Lošany. Ale i kdyby to byly Líšany, tak pozor, jsou dvoje.
A Karlshof - nebude to býr Králův Dvůr hned vedle Nižboru? Já vím, že Králův × Karlův, ale co kdyby…
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12592
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Narození Marie Mikovcové, cca 1809

Příspěvekod Morhuhn » úte lis 29, 2022 13:54

Trochu opožděně děkuji za nápad! Nakonec se mi povedlo narození Kateřiny Kolbe najít opravdu v Líšanech, viz https://ebadatelna.soapraha.cz/d/5751/47 první vlevo nahoře. Svatbu už jsem ale u stejné fary nenašel. Králův Dvůr jsem zkoušel ale marně, Mikovcovi zůstávají enigmou.
Morhuhn
 
Příspěvky: 42
Registrován: úte kvě 05, 2020 11:43


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků