Vojenské archivy pruského Slezska kolem r.1800

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Vojenské archivy pruského Slezska kolem r.1800

Příspěvekod BoBaK » pát říj 21, 2022 13:31

Mám v rodokmenu ženicha z Nového Jičína, jehož otec byl podle zápisu pruským husarem v Loslau, což je dnešní město Wodzislaw Ślaski - asi 15 km sv. od Bohumína a době zapsaného sňatku v r. 1832 v Novém Jičíně je uváděn jako zemřelý.
Netuší někdo, zda je možné digitálně nahlédnout do pruského vojenského archivu z období 1800 - 1830 a zmíněné lokality?
S dotazem na zápisy v civilních polských matrikách mám špatné zkušenosti, nehledě na to, že lepší budou v tomto případě matriky nebo archivy vojenské.
Děkuji za jakoukoliv radu nebo názor.
BoBaK
BoBaK
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned kvě 27, 2018 16:46
Oblast pátrání: severní Morava a Slezsko, jižní a západní Čechy

Re: Vojenské archivy pruského Slezska kolem r.1800

Příspěvekod zeter » pát říj 21, 2022 14:45

na FamilySearch při vyhledávní klíčového slova Preußen. Armee. (případně Preußen. Armee. Husaren) vypadne ledacos, něco je dostupné, něco ne - zrovna vojenské matriky, které by nejspíš přicházely v úvahu (husarské pluky), jsou často pod zámečkem...

EDIT: radši to prozkoumejte sám, něco přístupné být může, proklikal jsem to jen namátkou!
zeter
 
Příspěvky: 3308
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků