Umrtí Praha Vinohrady 1947 Čeština

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Re: Umrtí Praha Vinohrady 1947 Čeština

Příspěvekod pavel.m » čtv črc 28, 2022 6:29

Rooka píše:
Mám dotaz ještě jeden než to tu ukončím... Nemuže se jednat o P = (páter nebo pohřebník) Fetler? děkuji



To třetí písmeno t nebude. Navíc příjmení Feller existuje, dokonce v Praze a okolí. Příjmení Fetler ne.

PaM
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1551
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Umrtí Praha Vinohrady 1947 Čeština

Příspěvekod Rooka » čtv črc 28, 2022 6:45

pavel.m píše:
Rooka píše:
Mám dotaz ještě jeden než to tu ukončím... Nemuže se jednat o P = (páter nebo pohřebník) Fetler? děkuji



To třetí písmeno t nebude. Navíc příjmení Feller existuje, dokonce v Praze a okolí. Příjmení Fetler ne.

PaM


Pavle jak jsem se zde už jednou ptal, dotyčná zemřela na to že měla problemy ze spodní části těla... Jaka pravděpodobnost tu je že by rodila a díky krvacivosti jak psala Zorka matka zemřela dítě bud taky nebo mohlo přežít. Ale to by asi byl záznam v tomto zápise o umrtí matky nebo to nebyla povinost napsat na její umrtní list? děkuji a zemřela jen že měla rakovinu spodku v docela mladém věku... :?
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Re: Umrtí Praha Vinohrady 1947 Čeština

Příspěvekod pavel.m » čtv črc 28, 2022 7:50

Já si myslím, že by Zora mohla mít pravdu s tím dítětem. Ale problém je, že na tak mladý záznam se nedostanete, pokud by to dítě neměl někdo na Myheritage např. Do listu by nenapsali, že rodila dle mého názoru, ale v tomhle je výrazně zkušenější Zora, takže dotazy na ni nejlépe, taky už mi párkrát dost pomohla. :)

PaM
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1551
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Umrtí Praha Vinohrady 1947 Čeština

Příspěvekod Zora » čtv črc 28, 2022 8:22

Dle mých zkušeností se do úmrtního listu píše přímá příčina úmrtí.

Jak hledat dítě, absolutně netuším... Normální cestou data neseženete, pokud to není, Michale, Vaše přímá příbuzná... Vím ale , že se Vám to již několikrát (v jiných případech) podařilo....
Snad zkusit onen hrob. Na hřbitovní správě na Olšanských hřbitovech zjistit, kdo byl spolu s s Janou Vorlovou v hrobě pochován... a především, kdo má hrob pronajatý... Jenže - Co když se narodila dcera, ta se provdala a její nové příjmení neznáte...

Co víte o zemřelé?
Byla vdaná, měla rodiče, sourozence...
Manžel se mohl podruhé oženit , i když tam moc časového prostoru pro pátrání po další svatbě není (75 let) , manžel může být po smrti, čili hledat i jeho úmrtí...
Znáte bydliště zemřelé před smrtí?

Zemřela zcela jistě v nemocnici, bez bydliště těžko říct, kde v Praze vůbec pátrat třeba po svatbě...navíc, mohla být do pražské nemocnice odněkud převezena...

Máte nalezený její úmrtní záznam v matriční knize?
Pokud jsou tedy tyto Ú matriky online, pokud ne, můžete si je vyžádat... tam by údajů mohlo být více...

Víte, kde se narodila? Často bývají dodatečné přípisky o svatbě a o úmrtí v knize narozených ...

Nakonec - ono platí - chce to čas, někdy pomůže strašná maličkost k posunu, jindy nenadálá informace od příbuzných, známých...

Nic víc mě fakt nenapadá. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Umrtí Praha Vinohrady 1947 Čeština

Příspěvekod Zora » čtv črc 28, 2022 8:51

edit

nakonec jsem přečetla, že manžel zemřelé se snad jmenoval Václav.
(Proto píšeme, přepište vše, co se dá přečíst, někdo další na to prostě nevidí a informace mu chybí. Není to proto, že bychom chtěli někooho cvičit... mě to stálo asi dvacet minut :-), prostě blbě vidím)

Zkuste pátrat po datu jeho úmrtí.

zde na Olšanských hřbitovech je pochovaných několik Václavů Vorlů...
http://212.47.2.130:8080/mpo_sphw/sphm.do

Musíte zjistit jeho datum úmrtí, nebo rok narození. Pokud najdete, pak by se dalo vycházet z toho, že byl pochovaný se svojí druhou manželkou do jiného hrobu a o hrob se starají potomci. Hřbitovní správa Vám kontakt na nájemce hrobu sice nezprostředkuje, ale často se to řeší uložením vzkazu na hrob - pro nájemce.
Nebo Václav zemřel zcela někde jinde, zase platí, že by se mohla najít poznámka v matrice narození, mohl se s druhou manželkou někam přestěhovat a to spolu s dítětem, dětmi z prvního manželství...
Zkoušejte zadat rok narození Václava a to na všech pražských hřbitovech.

Můžete také požádat o výpis z policejních přihlášek města Prahy, u zemřelé v roce 1947 by to mělo jít , tam by snad bylo vidět, zda či kolik měla dětí...(ale... na děti se měla vztahovat ochrana osobních údajů)... Tohle ale nevím, jak funguje pro r. 1947.
Pro první republiku to funguje za poplatek.

A jestli jsem četla kř. jméno Václava blbě, tak ... sorry, nic dalšího v tom nevidím... :-)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Umrtí Praha Vinohrady 1947 Čeština

Příspěvekod Zora » čtv črc 28, 2022 8:55

https://www.praha1.cz/odbory-a-oddeleni/mat/

Všeobecně platí, že:

zde uvedené
oddělení matrik vede evidenci narození, civilních i církevních sňatků, registrovaného partnerství a úmrtí osob na území této městské části, spravuje matriční knihy farních úřadů vedených pro území Prahy do 31.12.1949, vojenské matriky a matriky Židovské náboženské obce z téhož období, ze kterých lze žádat duplikáty matričních dokladů.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Umrtí Praha Vinohrady 1947 Čeština

Příspěvekod Rooka » pát črc 29, 2022 0:50

Ahoj Zorko, tak k případu,

Josefa rozená Tlamichová Vorlová se mi opravdu podařilo... sice s problémy na Olšanech dohledat, ale záznam v hrbitovní knize nebyl vedený pod datem narození ani umrtí dotyčné , nybrž pohřbu 4.7.1947.

Jinak šlo o manželku Václava Vorla 1901 a to bytem na Výsluní ve Strašnicích přitom zemřela ve Státní Vinohradské nemocnici 1180 na Hysterectomia, ve 45letech.

Bohužel ve hřbitovní knize není evidováno datum narození, pouze datum pohřbu 4.7.1947. Datum umrtí bylo 30.6.1947 a hned 4.7.1947 pohřeb. Nevím nebo nerozumím tomu poslednímu zápisu u P.Fellera 23.7.1947 :-/ co znamená toto datum?? (Zda exhumace??)

Dle informací v matr.knize zemřelých se v okolí úmrtí Jos.Vorlové dítě nenacházelo., tipuji tedy, že mohlo přežít nebo dotyčná mohla akutně byt převezená s krvácivostí (rakovinou) do Vin.Nem kde zemřela...

Ted další záhadou jest Václav Vorel nyní žijící: Čí je synem :) Ale na to se snad v brzké (doufám) době dozvím, jelikož Václav V.1901 se opravdu podruhé oženil tipuji v pokročilém věku +/- 78letech bo mám umrtí Stanislavu Vorlovou Prantnerovou Z1987 a její první muž Karel Prantner z1977.

v roce 1949 dle domovního archu Vaclav V u St.Prantnerové na Václavce bydlel... Takže pokud dítě, jestli nějaké bylo. tak by to byl syn :)
Naposledy upravil Rooka dne pát črc 29, 2022 1:28, celkově upraveno 2
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Re: Umrtí Praha Vinohrady 1947 Čeština

Příspěvekod Zora » pát črc 29, 2022 1:10

Odpovím, až si to nějak rozeberu, je to strašně moc spletené dohromady :-)
Kde se vzalo to dítě Václav, nyní žijící? Já jsem to z toho nepochopila.
Zítra se k tomu vrátím... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Umrtí Praha Vinohrady 1947 Čeština

Příspěvekod Zora » pát črc 29, 2022 1:30

ještě k tomu nejasnému datu , co nemůžeš nijak zařadit z knihy úmrtí.

Pokud se domnívám správně, pak jde o knihu úmrtí Vinohradské nemocnice.
Já na to Tvém výstřižku nevidím vůbec nic, natož datum, snad to někdo ještě zkontroluje, přčte, zda to čteš správně.

Jde o to, že v té poslední kolonce se uvádělo datum přijetí posledního pomazání - Svátosti umírajícíhp (dnes nemocného), tehdy slovy zaopatřil ....

Podivej se, Michale, sem:
Je to sice kniha do r. 1937, ale i další kniha by měla mít stejnou logiku.

http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/per ... an=7#scan7

Jde tedy o to,, zda datum čteš správně. Pokud by tam třeba bylo datum před ůmrtím, pak je to logické a má to vypovídající hodnotu. Taky tzakm může být zapsanáchba v rychlosti - přelom mezi dvěma měsíci...
Exhumace je nepravděpodobná, ta by byla spíše zapsána v hřbitovní knize, nemocnici exhumace nezajímá...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Umrtí Praha Vinohrady 1947 Čeština

Příspěvekod Rooka » pát črc 29, 2022 1:40

Zora píše:Odpovím, až si to nějak rozeberu, je to strašně moc spletené dohromady :-)
Kde se vzalo to dítě Václav, nyní žijící? Já jsem to z toho nepochopila.
Zítra se k tomu vrátím... Z


Tak to jsme dva, protože Václav Vorel a Josefa Tlamich Vorlová měli 3 děti Ladislava 1925-1960 Vlasta 1928-2005 a Jiřího 1930-1964 a pravdě podobně i "Václava" 1947. v roce se Václav Vorel vdovec žil u Stanislavy Prantnerové, dle uložení uren v Košířích kde Ladislav a Jiří byli v jednom hrobě jsem patral dal a zjistil jsem to,
že v hrobě leží ještě Karel Prantner 1977(manžel) Stanislavy provdané za V.Vorla 1901. a Ona v roce 1987. Jediný kdo jako zemřelý mě chybí Vaclav V.1901. Kdy Kde zemřel je mi zatím neznámo...
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Re: Umrtí Praha Vinohrady 1947 Čeština

Příspěvekod Rooka » pát črc 29, 2022 1:47

Zorko lepe upraveny snad i lepe čitelny
https://2i.cz/i/wAGCd
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Re: Umrtí Praha Vinohrady 1947 Čeština

Příspěvekod Zora » pát črc 29, 2022 2:34

Michale, pochop, že na to nevidím. Musíš počkat, až to někdo přečte.

kde jsi vzal toho syna jménem Václav? To nechápu vůbec. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Umrtí Praha Vinohrady 1947 Čeština

Příspěvekod Zora » pát črc 29, 2022 2:39

O pohřbení otce se po jeho úmrtí postarala velmi pravděpodobně jeho dcera. Nikdo jiný už nebyl .
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Umrtí Praha Vinohrady 1947 Čeština

Příspěvekod Zora » pát črc 29, 2022 7:13

Napsals větu:

Ted další záhadou jest Václav Vorel nyní žijící: Čí je synem :)

Vůbec tomu nerozumím, kde jsi přišel na to, že existuje Václav - nyní žijící. Co znamená slovo - nyní, ve kterém roce?
-------------
Napsals:
v roce 1949 dle domovního archu Vaclav V u St.Prantnerové na Václavce bydlel... Takže pokud dítě, jestli nějaké bylo. tak by to byl syn :)

Nerozumím tomu, který Václav dle domovního archu bydlel u S. Prantnerové? Otec nebo syn?
V domovním archu přece bývají data narození (roky), a pokud by tam bydleli otec a syn stejného jména, byli by uvedeni jasně.


Piš, prosím, údaje, které někde zjistíš, jasně s uvedením zdroje (kdes to zjistil, z jakého dokladu) a taky datum (rok), ke kterému se informace vztahuje.

Nemůžeš psát jen to, cos zjistil (holá fakta bez dalších informací) a chtít, aby někdo další hledal souvislosti...

J8 už z toho nic nevyčtu.
Z

edit
Podívej se na knihu úmrtí ze starší doby, vložila jsem na ni odkaz. Zdá se mně, že příjmení kněze v kolonce "Zaopatřil.." by mohlo být stejné jako je na tvém skenu.,
bez záruky. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Umrtí Praha Vinohrady 1947 Čeština

Příspěvekod Rooka » pát črc 29, 2022 10:04

Zora píše:Napsals větu:

Ted další záhadou jest Václav Vorel nyní žijící: Čí je synem :)

Vůbec tomu nerozumím, kde jsi přišel na to, že existuje Václav - nyní žijící. Co znamená slovo - nyní, ve kterém roce?
-------------
Napsals:
v roce 1949 dle domovního archu Vaclav V u St.Prantnerové na Václavce bydlel... Takže pokud dítě, jestli nějaké bylo. tak by to byl syn :)

Nerozumím tomu, který Václav dle domovního archu bydlel u S. Prantnerové? Otec nebo syn?
V domovním archu přece bývají data narození (roky), a pokud by tam bydleli otec a syn stejného jména, byli by uvedeni jasně.

Dle zjisštění umrtí zminované St.Vorlové Prantnerové v Košířích u ktere Václav Vor.1901 žil. tak mi bylo zdělíno že hrob je živý a je placen do 2027 a plátce je zminovaný Václav Vorel (ml.) čí je synem se zatím moh jen domnívat zda je tím po zemřelé Tlam. nebo je již vnukem zminovaného.


Piš, prosím, údaje, které někde zjistíš, jasně s uvedením zdroje (kdes to zjistil, z jakého dokladu) a taky datum (rok), ke kterému se informace vztahuje.

Nemůžeš psát jen to, cos zjistil (holá fakta bez dalších informací) a chtít, aby někdo další hledal souvislosti...

Já už z toho nic nevyčtu.
Z

edit
Podívej se na knihu úmrtí ze starší doby, vložila jsem na ni odkaz. Zdá se mně, že příjmení kněze v kolonce "Zaopatřil.." by mohlo být stejné jako je na tvém skenu.,
bez záruky. Z
Ano P.Feller opravdu na zapisu z umrtního zapisu je a je až po smrti 23.7.1947. Když dotyčná už byla pohřbená.
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

PředchozíDalší

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků