Pátrání - Brumov - Josefa Dittrich

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Pátrání - Brumov - Josefa Dittrich

Příspěvekod dstarec » čtv črc 07, 2022 12:33

Dobrý den všem, potřeboval bych trochu napomoci s hledáním sestry mého předka, která dle zatím dostupných indícíí odcestovala do ameriky.
Zda existuje jiná cesta k nalezení dalších informací k této osobě.

Jedná se o nejstarší sestru mého pradědy - Josefu Dittrich narozenou 8.3.1864 v Bylnici, čp.9. /
Dle sčítání lidu v Brumově v 1880 se nachází v čp.209, vyučená jako švadlena.
Další indícií je až fotografie ze St. Louis v Missouri-US, kde dle databáze fotoateliérů, jejich adres zjištěno datování pořízení fotografie na období 1892, 1894 nebo 1900.
Na fotografii, se nachází manželský pár s asi 1-2 ročním dítětem. Je to zbylá neurčená fotografie z pozůstalosti pradědečka a Josefa je osoba, o které nevím kam se poděla.

Vzhledem k tomu, že nemohu najít žádný odpovídající záznam v US se jménem Josefa Dittrich a jim podobným, odhaduji, že je možné a pravděděpodobnější stav, že se Josefa provdala a s manželem odcestovala do US. Vzhledem k dovržení plnoletosti - rok 1887, může být záznam o sňatku, kdekoliv. Prozatím jsem prohledal v rozšiřujícím se okruhu více jak sto matrik oddaných v okolí Brumov-Bylnice. Bohužel zatím bez výsledku. I když s drobným výsledkem - nalezl jsem nejmladšího bratra Ignáce, který odcestoval (také) do ameriky, ale až v roce 1906 i s manželkou.

Otec Josefy zemřel někdy mezi mezi 12.9.1890-14.1.1891. Matka zemřela již dříve - 13.4.1880. Na živnosti-kovářství v Brumově,čp.209 zůstal bratr František, který se oženil v roce 1889.
Ostatní sourozenci se rozprchli do světa. Josefa měla ještě dvě mladší sestry. Jedna se provdala v Brumově v roce 1886, následně odešla i s manželem do Strání. Druhá se provdala do Nového Hrozenkova u Vsetína v roce 1892, kde patrně sloužila.

Nadále mám v plánu pokračovat v prohledávání záznamu oddaných a event. záznamů sčítání lidu v okolí. Bohužel některé matriky nejsou vždy dostupné on-line.
Zkoušel jsem i hledat záznamy v US - výpis jmen "Josefa" a jejich klonů v okolí St.Louis - Missouri i Illinois, zatím bez výsledku.

Jsou k dispozici i jiné matriky, kde bych mohl zjistit, kdy a kam se mohla Josefa Dittrich podít, odstěhovat? Zejména pak záznam oddaných. Skutečně odcestovala do ameriky?

Moc děkuji za jakékoliv nápady či nápovědy kam kouknout.
Zdravím
Kamil
dstarec
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát bře 12, 2021 12:21
Oblast pátrání: Litovelsko, Horacko, Vsetinsko, Brumov, Slezko

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků