Dům ve Velkých Losinách

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Dům ve Velkých Losinách

Příspěvekod Petrup » úte črc 05, 2022 5:59

Dovoluji se obrátit na fórum s prosbou o pomoc. Hledám dům ve Velkých Losinách, který je vyobrazen na přiložené fotografii.
V tomto domě vyrůstal můj otec před cca 80 lety. Dům se nacházel v blízkosti papíren, v nějaké boční ulici.
Jako děti si tam prý hráli s vozíky (na kolejích) na kterých se vozil papír do papírny.
Můj otec byl Čech, ale byl sirotek. Z kojeneckého ústavu si ho vzala nějaká německá rodina, která ho vychovávala. V té době žili v tomto domě. Při bombardování během války tato rodina zahynula.
Víc informací bohužel nemám. A tuto jedinou fotografii, která byla pořízena v mírové době, kdy můj otec, již dospělý, navštívil Velké Losiny. Tipuji tak 70 léta (podle auta před domem a typu veřejného osvětlení).
Hledám jakékoli informace, zda dům ještě stojí nebo co se s ním stalo.
Moc děkuji.

Přesunuto do sekce Hledám pomoc. Z
Přílohy
Velké Losiny_2.jpg
Petrup
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 05, 2022 5:47
Oblast pátrání: Veslké Losiny

Re: Dům ve Velkých Losinách

Příspěvekod Radix » úte črc 05, 2022 7:45

Napište na obecní úřad Losin. Mají své stránky FB. Určitě to někdo pozná.
Radix
 
Příspěvky: 3185
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Dům ve Velkých Losinách

Příspěvekod janamic » úte črc 05, 2022 12:09

Přiložená fotografie na 100% není ze 70.let. Auto je podle mne cca 1995 či dokonce mladší. K identifikaci místa by mohlo pomoct též parkoviště za zeleným pásem v pozadí.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Dům ve Velkých Losinách

Příspěvekod Mistr Jan » úte črc 05, 2022 12:17

Auto je podle mě Ford Mondeo 2002. Ale těžko říct, možná se pletu. Nicméně určitě ne 70. léta.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2933
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Dům ve Velkých Losinách

Příspěvekod pavel.m » úte črc 05, 2022 12:22

Taky v tom vidím Mondeo. Mohlo to být klidně foceno v tomhle tisíciletí
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1542
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků