hledání v polské matrice - Kąty Bystrzyckie (něm. Winkeldorf

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

hledání v polské matrice - Kąty Bystrzyckie (něm. Winkeldorf

Příspěvekod makke » čtv kvě 19, 2022 8:56

Dobrý den,

potřebovala bych poradit, jak nalézt matriky pro Kąty Bystrzyckie (Winkeldorf), zkoušela jsem FamilySearch, tam mi to dává nulové odkazy. O polských databázích vím, ale co jsem zkoušela, tak bez úspěchu, což je dáno tím, že s nimi nemám moc zkušeností. Spíše by mi vyhovovalo nalézt odkazy na polské matriky, abych si to mohla projít sama.

Hledám Františka Wiklera, narozeného cca 1779 (ženil se 1809 a věk má uveden 30 let), syn Adrease Winklera z Winkeldorfu, což by měly být https://de.wikipedia.org/wiki/K%C4%85ty_Bystrzyckie

DĚKUJI

S pozdravem

Markéta Burešová
makke
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob pro 11, 2010 0:58
Bydliště: Březka
Oblast pátrání: Březka, Březí (ZR), Březské,Hluboké (TR), Kamenná, Košíkov, Krokočín
obecně panství Náměšť nad Oslavou

Re: hledání v polské matrice - Kąty Bystrzyckie (něm. Winkel

Příspěvekod Zora » čtv kvě 19, 2022 9:24

viewtopic.php?f=9&t=57376&p=265781#p265781
Někde bude chyba v rocích.
1709 nebo 1809?

Jinak tady je jakási zmínka rod Winkler Winkeldorf - bez záruky, nevím, zda se jedná o stejnou obec.
https://forum.ahnenforschung.net/showth ... p?t=157866

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: hledání v polské matrice - Kąty Bystrzyckie (něm. Winkel

Příspěvekod makke » čtv kvě 19, 2022 9:35

Díky za upozornění, v původním titulku byl překlep, sňatek proběhl v roce 1809. Taky díky za odkaz, ale nedokážu odhadnout, zda to bude nějaká rodina, potřebovala bych fyzicky vidět ty matriky a projít záznamy v nich, Winkler je v té oblasti dost časté jméno, ve všech místech, kde se "moji" Winklerové objevili bylo i několik jiných nepříbuzných rodů, protože ti moji se pořád stěhovali, tak jsem si vždy musela prověřit i ty ostatní, abych našla nějakou zmínku o tom, odkud přišli a kam odešli. Byli panští kočí, tedy minimálně dvě generace se to tam dědilo. Po roce 1857 se usadili v Přerově a zůstali tam.
makke
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob pro 11, 2010 0:58
Bydliště: Březka
Oblast pátrání: Březka, Březí (ZR), Březské,Hluboké (TR), Kamenná, Košíkov, Krokočín
obecně panství Náměšť nad Oslavou

Re: hledání v polské matrice - Kąty Bystrzyckie (něm. Winkel

Příspěvekod zeter » čtv kvě 19, 2022 14:46

na FamilySearch to vypadá špatně, přímo pro Winkeldorf (ani pod polským jménem atp) nic, Lądek-Zdrój digitalizáty má https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library ale nejsou dostupné online (v přehledu pokrytých obcí ovšem Winkeldorf chybí, jakkoli to nemusí mnoho znamenat, ty popisy nebývají úplné)
zeter
 
Příspěvky: 3262
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků