Pátrání - Tisch (oblast Bolatice, Dolní Benešov, ...)

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Pátrání - Tisch (oblast Bolatice, Dolní Benešov, ...)

Příspěvekod lpetto » pát dub 08, 2022 7:17

Dobrý den všem,

potřeboval bych trocho pomici s hledáním jednoho předka.

Jedná se o Georfe Tische, syna Joanna Tische
zde jeho svatba https://digi.archives.cz/da/permalink?x ... bd0a7963c3

George by měl být ročník cca 1780 (svatba 1803 ve věku 23 let)

nejdříve jsem hledal v Bolaticích a Hennebergu (osada Borová - patřící k Bolaticím), ale nedohledal jsem, není ani v indexu narozených.

Mrknul jsem i do narozecných pro Kobeřice - Štepánkovice, Dolní Benešov, ale nenašel jsem nic.

Ještě zkouším dohledat úmrtí, kde by snad mohla být zmínka, odkud pochází... ale moc tomu nedávám..

Setkal se někdo s tímto přijímením v této oblasti?

děkuji.
lpetto
 
Příspěvky: 384
Registrován: ned úno 20, 2022 17:46
Oblast pátrání: Bohuslavive, Závada, Bělá, Hať, Petřkovice, Šilheřovice (okres Opava, Ostrava)

Re: Pátrání - Tisch (oblast Bolatice, Dolní Benešov, ...)

Příspěvekod ATUM » pát dub 08, 2022 8:58

A není to náhodou Fisch ? I když ta čárka přes F není dost zřetelná.
ATUM
 
Příspěvky: 681
Registrován: čtv úno 06, 2014 9:49
Oblast pátrání: Okolí Brtnice, Dolní Cerekve, Batelova, Třeště, Telče, Dačic, Kunžaku,
Žirovnice, Písku

Re: Pátrání - Tisch (oblast Bolatice, Dolní Benešov, ...)

Příspěvekod lpetto » pát dub 08, 2022 9:17

Dle záznamů v matrikách se jedná o Tische.. ale u tohoto je to poslední, co se mi podařilo najít.. ještě postupně prolézám matriky v okolí, zda nenarazím na toto jméno.. ale zatím bezvýsledně..
lpetto
 
Příspěvky: 384
Registrován: ned úno 20, 2022 17:46
Oblast pátrání: Bohuslavive, Závada, Bělá, Hať, Petřkovice, Šilheřovice (okres Opava, Ostrava)


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků