Leopold Král emigrace do USA

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Leopold Král emigrace do USA

Příspěvekod DanaMuz » stř bře 23, 2022 20:33

Prosím o pomoc s vyhledáním mého předka. Leopold Král, narozen 13.11.1884 ve Slavkovicích (kraj Vysočina), jeho matka Josefa Králová (narozena 14.2.1860), měla ho za svobodna. U zápisu narození je připsáno: Křestní list vydán do Ameriky 8.4.1909. Nikde ho nemůžu najít (např. soupis pasažérů…). Ve vojenském ústředním archivu o něm také nemají záznam. Jeho matka se vdala v r. 1894 za Josefa Krejčího když bylo Leopoldovi 10. Ale matka s ním do Ameriky neodešla, protože zemřela 1925 ve Slavkovicích. Jediná možnost, že odešel s jeho tetou (Josefy sestra), tak je narozená 15.8.1857 v Obyčtově, poslední záznam o ní mám, že v r. 1880 pracuje v Novém Městě na Moravě a pak se mi už ztratila. Prosím můžete někdo najít Leopolda?? Já už jsem v koncích ☹ Díky.
DanaMuz
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř bře 23, 2022 14:09
Oblast pátrání: Vysočina

Re: Leopold Král emigrace do USA

Příspěvekod Zora » čtv pro 22, 2022 11:13

Nevkládejte duplicitní příspěvky, navíc ještě do uzavřeného příspěvku. - Stačí oživit Váš původní.

Vložte odkazy na záznamy, které uvádíte, více očí více vidí... a skoro nikdo si to sám nebude vyhledávat. Z

edit
např. tady je jeden Leopold Kral, ale já se dál nedostanu, nemám předplatné
¨
https://www.genealogybank.com/explore/c ... kbid=69919

Na Myheritage je také vidět, kolik ochotných osob Vám ho již hledalo.
https://www.myheritage.com/research?act ... 645bf1&p=2

Zvažovala jste také možnost, že Leopold nakonec z nějakého důvodu neodcestoval?
Tedy snaha vyhledat event. svatbu, děti, úmrtí a pod.

V jakém vztahu je tento Leopold k Vaší osobě?
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Leopold Král emigrace do USA

Příspěvekod Zora » čtv pro 22, 2022 12:01

Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Leopold Král emigrace do USA

Příspěvekod DanaMuz » čtv pro 22, 2022 12:14

Dobrý den, ale stále se mi ho nedaří najít :( U zápisu narození je napsáno, že křestní list vydán do Ameriky, takže si myslím že opravdu odešel. Protože tady v rodině už o něm nikde zmínka není. Jeho matka tu zemřela. Mám prohledané i okolní vesnice a nic. Nenašla jsem ani list pasažéra. Můj prapraděda měl sestru a toto je její syn.
DanaMuz
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř bře 23, 2022 14:09
Oblast pátrání: Vysočina

Re: Leopold Král emigrace do USA

Příspěvekod Zora » čtv pro 22, 2022 12:55

Tou poznámkou může být myšleno
- vydali jsme kř. list za účelem cesty do Ameriky
- vydali (zaslali jsme) kř. list do Ameriky.


Proto jsem se ptala, zda jste hledala Leopolda u nás, - jestli jste zvažovala, že se nakonec nevystěhoval...
Z


Smažte si text u nevhodně vloženého duplicitního příspěvku, já to pak smažu všechno. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků