rodokmeň rodiny Burger

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Re: rodokmeň rodiny Burger

Příspěvekod juliaceresna » čtv lis 16, 2023 0:52

vo V. Uherciach žil tiež žili sklári Burgerovci:
František Burger so ženou .rodili sa mu tam deti cca 1874-1885.
Ignac Burger so ženou Anna Zahradnik..narodil sa im tu min. syn Jan v 1870
Vo V.Uherciach vraj bola v tom období tiež skláreň ale asi bezvýznamnejšia,,alebo len sklady. A census 1869 pre V.Uherce sa mi zdá že nie je komplet zachovaný, mne tam chýbajú čísla domov.



potom si prejdite ešte matriku Klíža (Veľký Klíž).cca od marca 1825 sa tam zapisovali tiež krsty detí z Innocenthal (meno nesie po majiteľovi Skýcova).
Inocent Odescalchi, bol ríšske knieža a v 1801 sa vo Viedni oženil s Annu Luizu Barbara Keglevich de Buzin (Babette). Skýcov do 1812 patril rodine KEglevic, ale od 1812 prešla vďaka tomu sobášu už pod Odelcalchi. Za jeho hospodárenia bola buď skláreň založená, alebo znova oživená...neviem, to nemám preskúmané. Ale viem že vo februari 1824 sa v Klíži ženil Joseph Szmelík ( a má tam uvedené že je z UStrina Innocyentaal) a bol správcom hute Inocenta princa Odescalchi, viď https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
za ženu si bral CArolinu ZAvodszky (dcéra klížskeho panstva)

Inocenthalu sa venovala aj p.MArtinaS a od nej mám info, že čo preštupvala census 1869 pre Skýcov ( skláreň je na konci), tak veľa ľudí prišlo buď z Brumlova, alebo zo sklárne v Zlatníkoch. V Skýcove sa v sklárni prvý krst spomína 1818 ( a nieviem či nie aj v Brumlove zaznačený) 30.8.1818 Franciscus Novotny (rodicia Venceslaus Novotny a Theresia Stuhl). V klížskej matrike je zas prvý krst asi 20.3.1825 https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Od MArtinyS, mám info, že cca po 1880 krsty v Skýcove v sklárni utíchajú a niektorí odišli do Jedľových Kostolian (Hlboké..tiež nejaký krst je aj v Klíži dopísaný), Klaku, Detvianskej Huty a niektori aj do Ciech (sklaren v Dubnanoch)
juliaceresna
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 15, 2023 22:24

Předchozí

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků