návštěva vojenského archivu v Praze

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

návštěva vojenského archivu v Praze

Příspěvekod Klara0211 » čtv lis 11, 2021 9:14

Dobrý den, chci se zeptat, jestli někdo tady nebude mít cestu do vojenského archivu... dala jsem si žádost o vyhledání dokumentů a přišla mi odpověď, že našli (což bylo snad poprvé co k mému požadavku něco našli), ale bohužel našli toho tolik, že to nemůžou kvůli množství poslat ani naskenovat. Stačily by mi fotky klidně z mobilu, kdyby byl někdo tak hodný a vyfotil mi to... Přikládám odpověď z archivu... :-)

Moc moc díky, Klára

Na základě Vaší žádosti o informace a dokumenty k vojenské službě celkem 6 osob bylo přistoupeno k rešerši v relevantních sbírkách a fondech VÚA-VHA. Sdělujeme Vám tímto, že rešerše byla ukončena s částečně pozitivním výsledkem, neboť byly nalezeny následující dokumenty k osobě Václava Johana/Klášterského (nar. 1889) – kmenový list, kvalifikační listina důstojníka, legionářský poslužný spis a karta legionáře.

V případě, že máte zájem prostudovat si nalezené dokumenty na badatelně našeho archivu, je nezbytné předem se objednat na badatelně na tel. 973 213 380, 973 213 382 nebo 973 213 381. Pořízení a zaslání analogových kopií (náš archiv zasílá pouze fyzické (elektrografické) kopie materiálů) výše zmíněných dokumentů není bohužel, vzhledem k jejich rozsahu, z technických, administrativních a časových důvodů možné.
Klara0211
 
Příspěvky: 91
Registrován: pon lis 05, 2018 21:40
Bydliště: Lednice okr. Břeclav

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků