VYŘEŠENO Čsl. ochrana matek a dětí na Štvanici

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

VYŘEŠENO Čsl. ochrana matek a dětí na Štvanici

Příspěvekod Morhuhn » stř lis 10, 2021 13:22

Dobrý den,
nevěděl by prosím někdo z vás kde najít matriční knihy pro dnes již neexistující porodnici a útulek Čsl. ochrany matek a dětí na štvanickém ostrově?
S díky V.K.
Naposledy upravil Morhuhn dne pát pro 03, 2021 11:20, celkově upraveno 1
Morhuhn
 
Příspěvky: 42
Registrován: úte kvě 05, 2020 11:43

Re: Čsl. ochrana matek a dětí na Štvanici

Příspěvekod Zora » stř lis 10, 2021 14:32

Štvanice je pražský vltavský ostrov mezi Karlínem a Holešovicemi v katastru Holešovic, náležející však původně ke Karlínu.

Já jsem našla matriky N pro Štvanici zde: do r. 1887
http://www.ahmp.cz/page/docs/mat_vo_bbc.pdf

nenapsal jste, koho hledáte a který rok, takže třeba můžete doplnit.
Jinak bych ještě zkusila matriky pro Holešovice a Karlín.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Čsl. ochrana matek a dětí na Štvanici

Příspěvekod Morhuhn » stř lis 10, 2021 14:49

Děkuji za odpověď, z policejních přihlášek jsem zjistil, že moje prababička tam roky 1930-31 pobývala, chtěl jsem zkusit najít zda neměla dítě jako svobodná matka.
Morhuhn
 
Příspěvky: 42
Registrován: úte kvě 05, 2020 11:43

Re: Čsl. ochrana matek a dětí na Štvanici

Příspěvekod Zora » stř lis 10, 2021 14:56

Event, dítě narozené v roce 1930 v matrikách nenajdete, je třeba žádat o nahlédnutí a doložit příbuznost.
Která pražská část byla příslušná k toto porodnici v r. 1930 fakt ale nevím. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků