VYŘEŠENO Hledá se znalec farnosti Krucemburk

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

VYŘEŠENO Hledá se znalec farnosti Krucemburk

Příspěvekod kikinecka » sob lis 06, 2021 11:02

Zdravím, dostala jsem se do farnosti Krucemburk a narazila na problém - dle indexu (ten přikládám v odkazu) by v matrice, původní signatura L (nebo Z, nejsem si jistá), na straně 177 měla být smrt Terezie Kubátové, jenže kde je problém? V inventárním seznamu matrik původní signatura L nebo Z ani neexistuje. Prohledala jsem i ty bez původní signatury, jenže, tam většinou strana 177 ani není, nebo na ní nevychází oddíl se zemřelými. Podlou soupisu matričních knih uložených ještě na úřadě též neexistuje žádná taková signatura.
Pracoval někdo s indexem sign. 714 a dokázal tento problém nějak rozlousknout? Mě se to zatím nedaří. Koukala jsem i do farnosti Sopoty, ale takhle původní signatura tam též není. Jiná Terezie Kubátová ve farnosti nezemřela, a tak je velká pravděpodobnost, že je to právě ta moje.

odkaz:
https://drive.google.com/file/d/1Fg4ahQoq1PG3k7pMapWEpxjUR479l5RN/view?usp=sharing

Předem děkuji za pomoc
Týna
Naposledy upravil kikinecka dne sob lis 06, 2021 13:25, celkově upraveno 1
kikinecka
 
Příspěvky: 497
Registrován: úte kvě 24, 2016 18:01
Oblast pátrání: Zámrsk, okres rychnov nad kněžnou

Re: Hledá se znalec farnosti Krucemburk

Příspěvekod zeter » sob lis 06, 2021 11:52

v seznamu matrik, které jsou ještě na úřadech, vidím pro farní úřad Krucemburk matriku NOZ 1784-1946, územní rozsah Kohoutov, původní signatura "L číslo 11"

(a signatura v indexu je skoro určitě opravdu L, okolní písmena jsou G, H, J, K, N - to by chtělo hodně divný organizační úkrok, aby se tam objevilo Z)

EDIT: a teda tvrzení "Prohledala jsem i ty bez původní signatury, jenže, tam většinou strana 177 ani není, nebo na ní nevychází oddíl se zemřelými. Podlou soupisu matričních knih uložených ještě na úřadě též neexistuje žádná taková signatura." taky úplně neobstojí - v matrice sign. 712 je číslovaných stran 265, takže folio 177 tam je a je to matrika Z, akorát to bohužel není ta správná kniha.
zeter
 
Příspěvky: 3297
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Hledá se znalec farnosti Krucemburk

Příspěvekod kikinecka » sob lis 06, 2021 13:25

zeter píše:v seznamu matrik, které jsou ještě na úřadech, vidím pro farní úřad Krucemburk matriku NOZ 1784-1946, územní rozsah Kohoutov, původní signatura "L číslo 11"

(a signatura v indexu je skoro určitě opravdu L, okolní písmena jsou G, H, J, K, N - to by chtělo hodně divný organizační úkrok, aby se tam objevilo Z)

EDIT: a teda tvrzení "Prohledala jsem i ty bez původní signatury, jenže, tam většinou strana 177 ani není, nebo na ní nevychází oddíl se zemřelými. Podlou soupisu matričních knih uložených ještě na úřadě též neexistuje žádná taková signatura." taky úplně neobstojí - v matrice sign. 712 je číslovaných stran 265, takže folio 177 tam je a je to matrika Z, akorát to bohužel není ta správná kniha.


Děkuji za pomoc :)
kikinecka
 
Příspěvky: 497
Registrován: úte kvě 24, 2016 18:01
Oblast pátrání: Zámrsk, okres rychnov nad kněžnou

Re: VYŘEŠENO Hledá se znalec farnosti Krucemburk

Příspěvekod -jj- » pon lis 08, 2021 2:00

Dobrý den,

dívala jsem se znovu do soupisu matrik a prohlédla jsem ty, co mám stažené, ale zrovna signatura L tam opravdu není. Nicméně z indexu 714 jsem pochopila, že Terezie Kubátová zemřela mezi lety 1778-1816 (od str. 112 jsou tam už letopočty) a zkusila jsem se podívat do matriky 712. Na str. CZEC0004D_Matriky-Church-books-Havlíčkův-Brod-712-1778-1853_00051 (původní strana 89 této matriční knihy) jsem našla zápis, že Terezie Kubátová, vdova po Jiříkovi Kubátovi, domkaři, zemřela 24. 7. 1806 ve věku 62 let v čísle domu 129 (asi Krucemburk podle vysokého čísla, navíc ostatní obce jsou tam uvedené jmenovitě).
(Nedávám odkaz, protože matrika je ze Zámrsku.)
-jj-
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv čer 23, 2016 0:12
Oblast pátrání: Podřipsko, okolí Havl. Brodu

Re: VYŘEŠENO Hledá se znalec farnosti Krucemburk

Příspěvekod zeter » pon lis 08, 2021 8:53

Zajímavé! Díky, že jste to prověřila - já neměl stažený ten index a nalezená matrika se signaturou L (ta v seznamu knih na úřadě) pokrývala období už od r. 1784, takže jsem považoval za velmi pravděpodobné, že záznam bude tam. Vyvstává ovšem otázka, proč je to L v indexu a ne v matrice - ty staré signatury jsou většinou dobré vodítko a už mi kolikrát pomohly vyznat se v nepěkném zmatku. Už jsem ale párkrát potkal i duplicitní znáznamy - ve dvou různých knihách. Záhada! :-)
zeter
 
Příspěvky: 3297
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: VYŘEŠENO Hledá se znalec farnosti Krucemburk

Příspěvekod kikinecka » pon lis 08, 2021 13:11

-jj- píše:Dobrý den,

dívala jsem se znovu do soupisu matrik a prohlédla jsem ty, co mám stažené, ale zrovna signatura L tam opravdu není. Nicméně z indexu 714 jsem pochopila, že Terezie Kubátová zemřela mezi lety 1778-1816 (od str. 112 jsou tam už letopočty) a zkusila jsem se podívat do matriky 712. Na str. CZEC0004D_Matriky-Church-books-Havlíčkův-Brod-712-1778-1853_00051 (původní strana 89 této matriční knihy) jsem našla zápis, že Terezie Kubátová, vdova po Jiříkovi Kubátovi, domkaři, zemřela 24. 7. 1806 ve věku 62 let v čísle domu 129 (asi Krucemburk podle vysokého čísla, navíc ostatní obce jsou tam uvedené jmenovitě).
(Nedávám odkaz, protože matrika je ze Zámrsku.)



Děkuju moc!! Asi to bude ona. Moje chyba, přišlo mi zbytečné matriku prohledávat ručně, když sign. 712 má původní označení G (a smrt jejího manžela je označena správně - původní signatura G pro úmrtí v Krucemburku). Spíš bych si vsadila, že se znovu vdala (ovdověla poměrně brzy), než že by v index neseděl s matrikou vůbec v ničem. Napsala jsem mail i na matriku ve Žďárci, zda mi ověří tu matriku L, s. 177 pro obec Kohoutov, tak uvidíme s čím přijdou.
Ještě jednou děkuji moc za ochotu a pěkný den :D :D
kikinecka
 
Příspěvky: 497
Registrován: úte kvě 24, 2016 18:01
Oblast pátrání: Zámrsk, okres rychnov nad kněžnou


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků