VYŘEŠENO Matriční zápis prapradědy

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

VYŘEŠENO Matriční zápis prapradědy

Příspěvekod RadekBohac » ned srp 22, 2021 16:36

Zdravím,
hledám matriční zápis mého prapradědy Františka Boháče, narozen 1.3.1880, Seč, okres Chrudim, jeho rodiče jsou Antonín Boháč a Juliana roz. Durrnbergerová. V matričních knihách z online archivu v Zamrsku se mi bohužel nepodařilo nic nalézt (je možné, že hledám špatně).
Případně bych rád nalezl jeho oddací list. Manželkou byla Marie Boháčová (roz. Paulusová), narozena 1.12.1879, Trhová Kamenice, okres Chrudim.
Roku 1916 se narodil jejich syn Bedřich Boháč.

Pokud by se někomu podařilo něco nalézt budu moc rád. Díky za pomoc.
Naposledy upravil RadekBohac dne pon srp 23, 2021 13:34, celkově upraveno 1
RadekBohac
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř srp 04, 2021 19:07
Oblast pátrání: Chrudimsko (Nasavrky, Seč)
Mladoboleslavsko (Staré Benátky, Maníkovice)
Náchod (Červený Kostelec)
Třebíč (Opatov)

Re: Matriční zápis prapradědy

Příspěvekod zeter » ned srp 22, 2021 17:50

Mohl byste prosím upřesnit, co přesně jste nenašel, kde jste to hledal, a z jakých dokumentů ta data máte?
zeter
 
Příspěvky: 3330
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Matriční zápis prapradědy

Příspěvekod Radix » ned srp 22, 2021 17:53

On už je Zámrsk online?
Radix
 
Příspěvky: 3202
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Matriční zápis prapradědy

Příspěvekod jano » ned srp 22, 2021 17:56

Tu je ako posledný zápis krst manželky Marie.
jano
 
Příspěvky: 177
Registrován: pon zář 15, 2014 16:45

Re: Matriční zápis prapradědy

Příspěvekod RadekBohac » pon srp 23, 2021 6:17

zeter píše:Mohl byste prosím upřesnit, co přesně jste nenašel, kde jste to hledal, a z jakých dokumentů ta data máte?


Hledám zápis o jeho narození. Prošel jsem všechny dostupné matriční knihy týkající se jeho rodné obce Seč. Vycházím z údajů uvedených v rodném a oddacím listě jeho syna Bedřicha Boháče. Jeho manželku Marii jsem našel prakticky hned, ale Františka pořád ne a ne najít.
Díky za jakoukoliv pomoc, nebo radu.
RadekBohac
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř srp 04, 2021 19:07
Oblast pátrání: Chrudimsko (Nasavrky, Seč)
Mladoboleslavsko (Staré Benátky, Maníkovice)
Náchod (Červený Kostelec)
Třebíč (Opatov)

Re: Matriční zápis prapradědy

Příspěvekod Zora » pon srp 23, 2021 6:41

Jak víte, že Seč je jeho rodná obec?

Pomůže, když vložíte odkaz na sken dokladu, ze kterého čerpáte. Doklad uložte na nějaké úložiště, sem vložte pouze odkaz. Doporučená úložiště najdete v sekci Čtení , je tam i postup.

Ještě upozorňuji na možnou záměnu farnosti a obce. Často je v dokladech uvedena pouze farnost, pod kterou obec spadala, ne tedy přímo název obce.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29316
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Matriční zápis prapradědy

Příspěvekod RadekBohac » pon srp 23, 2021 9:43

Zora píše:Jak víte, že Seč je jeho rodná obec?

Pomůže, když vložíte odkaz na sken dokladu, ze kterého čerpáte. Doklad uložte na nějaké úložiště, sem vložte pouze odkaz. Doporučená úložiště najdete v sekci Čtení , je tam i postup.

Ještě upozorňuji na možnou záměnu farnosti a obce. Často je v dokladech uvedena pouze farnost, pod kterou obec spadala, ne tedy přímo název obce.
Z


Čerpám z rodného listu jeho syna Bedřicha Boháče. Zde je odkaz se zmíněným RL a případně také oddací list zmíněného Bedřicha Boháče (aby nedošlo ke zmatení - v oddacím listě je chybně uvedeno jméno Jindřich - list s poznámkou o opravě je přiložen také)
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Děkuji za radu, snažil jsem se projít i všechny obce spadající pod farnost Seč, ale bohužel také bez úspěchu.
RadekBohac
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř srp 04, 2021 19:07
Oblast pátrání: Chrudimsko (Nasavrky, Seč)
Mladoboleslavsko (Staré Benátky, Maníkovice)
Náchod (Červený Kostelec)
Třebíč (Opatov)

Re: Matriční zápis prapradědy

Příspěvekod Zora » pon srp 23, 2021 10:14

Máte k dispozici výpis z matriky narození ve Vídni, zkuste najít zápis v matrice, třeba tam bude ještě nějaké vodítko.
Podle příjmení nevěsty není vyloučeno, že žila ve Vídni a svatba se konala právě tam. Navíc - velmi často bývá u narození dítěte poznámka o sňatku rodičů.


Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29316
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Matriční zápis prapradědy

Příspěvekod zeter » pon srp 23, 2021 10:18

narození Jindřicha/Friedricha ve Vídni, sv. Anton Paduánský:
https://data.matricula-online.eu/de/oes ... 31/?pg=382
u rodného zápisu poznámka o oddání rodičů ve Žlebích u Čáslavi:
https://ebadatelna.soapraha.cz/d/10139/132
a tady podle místa narození u oddacího zápisu poněkud nepřehledný zápis narození ve Vídni XV Fünfhaus (poslední zápis)
https://data.matricula-online.eu/de/oes ... -05/?pg=53
zeter
 
Příspěvky: 3330
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Matriční zápis prapradědy

Příspěvekod Zora » pon srp 23, 2021 10:48

začala jsem u sv. Jana Evang :-)
Nemám tolik času :-)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29316
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Matriční zápis prapradědy

Příspěvekod zeter » pon srp 23, 2021 11:27

Já měl u X. obvodu kliku, trefil jsem se do toho sv. Antoníčka Padovánského napoprvé, ale pak jsem si to vynahradil u Fünfhausu, protože jsem zase stačil zapomenout, že ho mají v tom přehledu jako Fuenfhaus, a tak jsem chvíli hledal všude okolo :-D
zeter
 
Příspěvky: 3330
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Matriční zápis prapradědy

Příspěvekod Zora » pon srp 23, 2021 11:29

V každém případě vzorná práce, a užitečnější, než problematika národností ... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29316
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Matriční zápis prapradědy

Příspěvekod zeter » pon srp 23, 2021 12:20

inu, znáš mě - vzorná práce na počkání, národnostní problematika do 24 hodin :lol:
zeter
 
Příspěvky: 3330
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Matriční zápis prapradědy

Příspěvekod Zora » pon srp 23, 2021 13:12

národnostní problematika je Tvůj životabudič... kolikrát ses dlouho neukázal, a jen přišlo téma, hned Tě bylo vidět...
Ale ano, Tvoje vzorné čtení (hledat skoro nikdy nepotřebuji) mně už mockrát hodně pomohlo. O tom žádná...

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29316
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Matriční zápis prapradědy

Příspěvekod RadekBohac » pon srp 23, 2021 13:34

zeter píše:narození Jindřicha/Friedricha ve Vídni, sv. Anton Paduánský:
https://data.matricula-online.eu/de/oes ... 31/?pg=382
u rodného zápisu poznámka o oddání rodičů ve Žlebích u Čáslavi:
https://ebadatelna.soapraha.cz/d/10139/132
a tady podle místa narození u oddacího zápisu poněkud nepřehledný zápis narození ve Vídni XV Fünfhaus (poslední zápis)
https://data.matricula-online.eu/de/oes ... -05/?pg=53


Tak to se upřímně klaním a mockrát děkuji. Ukázková práce...já bych ještě příští týden procházel všechny záznamy z Chrudimských obcí a pak zjistil, že obce došli a já furt nic nemám.
Ještě jednou díky.
RadekBohac
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř srp 04, 2021 19:07
Oblast pátrání: Chrudimsko (Nasavrky, Seč)
Mladoboleslavsko (Staré Benátky, Maníkovice)
Náchod (Červený Kostelec)
Třebíč (Opatov)

Další

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků