VYŘEŠENO Fotografie školy v Praze

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

VYŘEŠENO Fotografie školy v Praze

Příspěvekod Morhuhn » pon srp 16, 2021 14:00

Dobrý den, prosil bych o pomoc s identifikací školy - někdo z vás třeba pozná své příbuzné nebo snad i budovu. Moji praprarodiče byli školník a školnice v jedné Pražské škole (možná Krč nebo Bubeneč?) a já bych rád vypátral víc, protože o jejich pobytu v Praze už se nemám koho zeptat. Časové okno bych řekl tak 40. - 60. léta. S díky V.K.
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil Morhuhn dne pon zář 06, 2021 13:01, celkově upraveno 1
Morhuhn
 
Příspěvky: 42
Registrován: úte kvě 05, 2020 11:43

Re: Fotografie školy v Praze

Příspěvekod Martin187 » pon srp 16, 2021 19:51

Morhuhn píše:Dobrý den, prosil bych o pomoc s identifikací školy - někdo z vás třeba pozná své příbuzné nebo snad i budovu. Moji praprarodiče byli školník a školnice v jedné Pražské škole (možná Krč nebo Bubeneč?) a já bych rád vypátral víc, protože o jejich pobytu v Praze už se nemám koho zeptat. Časové okno bych řekl tak 40. - 60. léta. S díky V.K.
Obrázek
Obrázek



V Bubenči to může být na adrese Rooselveltova 10, Bubeneč čp. 169. Případně Korunovační 8, Bubeneč čp. 164
Martin187
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv črc 29, 2021 22:37

Re: Fotografie školy v Praze

Příspěvekod Zora » pon srp 16, 2021 20:00

Obávám se, že kolega potřebuje jasně identifikovat školu podle fotografie (stavba, nádvoří), nepotřebuje, bohužel, seznam škol v Bubenči... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29143
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Fotografie školy v Praze

Příspěvekod janamic » pon srp 16, 2021 21:09

Z množství dnešních bubenečských škol opravdu typově odpovídají ty dvě, které uvádí kolega.
Budova (budovy?) na fotce je jasně neoklasicistní, Rooseveltova se mi zdá novější, u Korunovační zase nesedí sluníčko. Korunovační má dvůr víceméně na sever, muselo by být foceno z jihu, kde je jen chodník a ulice. Bubeneč tak detailně neznám, nemohlo by se jednat o nějakou bývalou školu, dnes neexistující?
Už asi hodinu zkoumám staré letecké snímky, které bohužel nepotvrzují, co jsem si původně myslela. Budova školy minimálně na prvním snímku dokonale odpovídá škole Baarova (dnes Elijas) v Horní Michli, což byla nejbližší škola i pro Krč, která snad ani školu neměla (až ve třicátých letech 20.stol., kdy se stavěly domy na Zelené lišce byla postavěna moderní škola v ulici Pacovské)
Na prvním snímku odpovídají okna, okna ze sklepa a nároží východní straně školy, ale dnes je tam chodník a silnice a na starých leteckých snímcích to také na žádnou zahradu nevypadá :-(
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Fotografie školy v Praze

Příspěvekod Morhuhn » úte srp 17, 2021 7:59

janamic píše:Z množství dnešních bubenečských škol opravdu typově odpovídají ty dvě, které uvádí kolega.
Budova (budovy?) na fotce je jasně neoklasicistní, Rooseveltova se mi zdá novější, u Korunovační zase nesedí sluníčko. Korunovační má dvůr víceméně na sever, muselo by být foceno z jihu, kde je jen chodník a ulice. Bubeneč tak detailně neznám, nemohlo by se jednat o nějakou bývalou školu, dnes neexistující?
Už asi hodinu zkoumám staré letecké snímky, které bohužel nepotvrzují, co jsem si původně myslela. Budova školy minimálně na prvním snímku dokonale odpovídá škole Baarova (dnes Elijas) v Horní Michli, což byla nejbližší škola i pro Krč, která snad ani školu neměla (až ve třicátých letech 20.stol., kdy se stavěly domy na Zelené lišce byla postavěna moderní škola v ulici Pacovské)
Na prvním snímku odpovídají okna, okna ze sklepa a nároží východní straně školy, ale dnes je tam chodník a silnice a na starých leteckých snímcích to také na žádnou zahradu nevypadá :-(


A nemyslíte tou Pacovskou náhodou tuto budovu? Do té můj dědeček, syn oněch školníkových, chodil. Dlouho mi trvalo tu budovu najít, dnes je to snad budova Teologické fakulty.
Obrázek
Morhuhn
 
Příspěvky: 42
Registrován: úte kvě 05, 2020 11:43

Re: Fotografie školy v Praze

Příspěvekod Morhuhn » úte srp 17, 2021 8:02

Ještě bych rychle naskočil pod tento příspěvek s další fotkou školníkových i s jejich synem, mým dědou. Tu byste mí drazí kolegové dokázali někam umístit? Jinak vám všem moc děkuji za informace!

Obrázek
Morhuhn
 
Příspěvky: 42
Registrován: úte kvě 05, 2020 11:43

Re: Fotografie školy v Praze

Příspěvekod jano » úte srp 17, 2021 9:15

Tu je história budovy Pacovská 350/4.
jano
 
Příspěvky: 177
Registrován: pon zář 15, 2014 16:45

Re: Fotografie školy v Praze

Příspěvekod to1jan » ned srp 22, 2021 21:55

Mohla by to být bývalá škola v Dolní Krči v ul. V Podzámčí. Foto je z jižní strany.
https://www.planina.cz/historie.htm
to1jan
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř říj 19, 2016 12:46
Oblast pátrání: Křížlice/Roudnice,Tábor,

Re: Fotografie školy v Praze

Příspěvekod Boza » pon srp 23, 2021 11:55

Jsem si teď jistý, že první foto je právě z té zaniklé školy v Krči. Vodítkem je jen málo vystouplé nároží viditelné v levé polovině, jak tam vede okap.

To druhé foto je pozdější, může to být jiná škola, nebo stále stará krčská po nějaké úpravě fasády.
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1973
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: Fotografie školy v Praze

Příspěvekod janamic » pon srp 23, 2021 15:18

to1jan píše:Mohla by to být bývalá škola v Dolní Krči v ul. V Podzámčí. Foto je z jižní strany.
https://www.planina.cz/historie.htm

Jejda, to jsem se blamovala. Na tuto školu jsem nepřišla, holt zůstanu do konce života náplavou...
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků