Potřebuji pomoc

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Potřebuji pomoc

Příspěvekod Marie Sehnalová » úte čer 22, 2021 20:01

Dobrý den, potřebuji pomoc s dohledáním manželky Václava Zapletala z Hulína * 14.8.1742 v Hulíně (Str. 79) a zemřelého 23.12.1772 (str 141) Manželka byla Anna ale potřebuji jméno za svobodna. Případně i jména jejich rodičů. Něco jsem ještě dohledala ale nejsem si jistá. Za případnou pomoc děkuji a ráda zaplatím.
Přesunuto do správné sekce. Z
Marie Sehnalová
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 23, 2021 16:13

Re: Potřebuji pomoc

Příspěvekod Zora » úte čer 22, 2021 20:24

Vložte odkazy na poslední nalezené záznamy.
stačí okopírovat adresní řádek na otevřené stránce matriky.
Z

možná trošku poposune tento rodokmen., je tam příjmení manželky, datum narození, ale není tam místo narození,

https://www.myheritage.cz/site-family-t ... ko%C5%A1ne

edit, trochu jsem se na ten rodokmen dívala, je to nějaké popletené, musíte dát velký pozor :-) Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Potřebuji pomoc

Příspěvekod sykoras » stř črc 21, 2021 13:45

Možná tento záznam?
1761 Pravčice = Václav Zapletal + Anna Černoch
https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -00740.jp2 (1. vlevo)

V zadním indexu jsem nenašel jiný zápis sňatku s touto kombinací jmen.
sykoras
 
Příspěvky: 372
Registrován: sob kvě 12, 2012 10:57


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků