VYŘEŠENO Prolistování matriky sňatek Příbram - Fiala

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

VYŘEŠENO Prolistování matriky sňatek Příbram - Fiala

Příspěvekod kapo » pon kvě 24, 2021 19:05

Mohl by jste někdo prosím prolistovat matriku Příbram a pokusit se mi nalézt sňatek:

Matěj Fiala narozen zřejmě 1.1.1709 sňatek s Dorotou. Mohl by to být syn Martina Fialy ( Kocoura ) Příbram.

https://ebadatelna.soapraha.cz/d/13106/

případně tuto:

https://ebadatelna.soapraha.cz/d/13107/1

Je to nad moje síly...

Děkuju moc.
Naposledy upravil kapo dne stř kvě 26, 2021 12:44, celkově upraveno 1
kapo
 
Příspěvky: 41
Registrován: sob pro 30, 2017 21:11
Oblast pátrání: ČR, SR

Re: Prolistování matriky sňatek Příbram - Fiala

Příspěvekod zburget » úte kvě 25, 2021 9:46

A co je tam nad vaše síly? Nemůžete to přečíst? Pomůžeme vám s tím písmem.
Nemáte čas nebo se vám do toho jen nechce? Pak bych zvážil, jestli se neobrátit na profi genealoga. Bojím se, že tady nikdo jen tak nebude za někoho jiného prolistovávat 670 stran matrik a cokoli za něj hledat.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12611
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Prolistování matriky sňatek Příbram - Fiala

Příspěvekod Boza » úte kvě 25, 2021 11:01

@ kapo: sil nemá nikdo neomezeně a jistě, matriky před 1771 jsou oříšek, zvláště pokud nejsou indexy. Každopádně jste neuvedl to, co je důležité:

1) proč si myslíte že by si měl nějaký Matěj Fiala brát právě Dorotu?
2) jak jste dospěl k datu 1709; doložte záznam Matějova úmrtí
3) doložte první a poslední nalezené dítě (pokud měly všechny matku Dorotu)

Souhlasím s kolegou, že takto položená prosba má velmi malou šanci na odpověď. Můžete však tuto šanci zvýšit doplněním detailů.
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1978
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: Prolistování matriky sňatek Příbram - Fiala

Příspěvekod kapo » úte kvě 25, 2021 12:59

Hledám jen dobrou duši...

Písmo těch matrik prostě nepřečtu. Informace mám od archvivářky SOA Praha která dala dohromady návaznost ohledně vlastnictví mlýnu. Tento záznam chybí.
Pokud někdo umí najít část Manželství a jistě to není 670 stran.

Prolistovat lze na tomto serveru rychle, a pokud to má někdo v oku, a ví kde čekat jméno tak ho třeba jméno ho trkne během pár minut. Děkuju těm, kdo na to mají chuť a náladu.

Informaci od archivářky SOA Praha mám pouze Matěj Fiala křtěn 1.1.1709 mlynář a Dorota - informace zřejmě z nějakých gruntovních nebo knih o vlastnících mlýnů. Víc nevím, žádný dokument nemám.
Je mi jasné, že to není běžný požadavek - je to pro někoho kdo ma to má chuť...
Údajně je to kamínek který chybí k prokázání návaznosti...

Motivační heslo: "ten umí to a ten zas tohle".

hezký den všem
kapo
 
Příspěvky: 41
Registrován: sob pro 30, 2017 21:11
Oblast pátrání: ČR, SR

Re: Prolistování matriky sňatek Příbram - Fiala

Příspěvekod Zora » úte kvě 25, 2021 13:36

http://vodnimlyny.cz/mlyny/objekty/deta ... -a-u-hamru

zde je sepsána krátce historie mlynářů Fialů - Kočků v Příbrami. Jen upozorňuji, že se Martin, předpokládaný otec hledaného Matěje, přestěhoval v roce 1705 v rámci Příbrami na jiný mlýn také v Příbrami.
Nevím, jak je matriční kniha v Příbrami rozdělena. Tamní oblast neznám.
Z

edit
https://publikace.nm.cz/file/babc3d7d96 ... _67-72.pdf

https://kahan.pribram.eu/clanek/fialuv- ... k-rekreaci
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29180
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Prolistování matriky sňatek Příbram - Fiala

Příspěvekod kapo » úte kvě 25, 2021 13:54

Zdravím Zorko, ano přesně o tento rod jde. O tomto dokumentu vím, a k němu se váže ten záznam co hlednáme. S paní Smolovou jsem ve spojení, a ta mi právě psala co jí chybí...
Jsou to mí předci ;-) .

Díky.
kapo
 
Příspěvky: 41
Registrován: sob pro 30, 2017 21:11
Oblast pátrání: ČR, SR

Re: Prolistování matriky sňatek Příbram - Fiala

Příspěvekod Zora » úte kvě 25, 2021 14:00

Já tedy neumím hledat pozpátku, vědět nějakou informaci a dohledávat k ní cokoliv dopředu, bez toho, aniž bych znala něco o předcích.
V těch informacích je třeba zmíněn Matějův syn František, ten by mohl mít u záznamu narození uvedeny rodiče...
Přece se v rodokmenu musíte dostávat do minulosti od nějakého známého předka a máte jeho matriční záznamy...
Jinak pro Vás - ženich bude zapsán jako Matěj (Mathias, Matheaus apod), tedy od M, rozhodně není nic složitého matriční záznamy projít... Já si hledání zjednodušuji právě tím, že hledám podle křestního jména, a teprve potom "luštím" příjmení. Zkuste to. Křestní jméno nevěsty znáte také, ta to jen potvrdí...

Ono nejde o to, co kdo umí, ale ono jde všem stejně o čas... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29180
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků