jsem v koncích hned na začátku

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

jsem v koncích hned na začátku

Příspěvekod marketcb » čtv dub 15, 2021 12:40

Dobrý den, žádám vás o radu a pomoc. S genealogií začínám. Bádám téměř rok, když mám volno. Nenašla jsem nikoho a jsem v koncích. Přeskočím rovnou na příklad: moje praprababička pumprová kateřina 18.4.1880 v Dunajovicích (to vím jistě z oddacícho listu mojí prababičky). hledám zde: https://digi.ceskearchivy.cz/Matriky-Ri ... ev-L-Lisov. A hned mám dilema č. 1 - jak vím v které církvi hledat? Ostatní cirkve stejně nejdou otevřít a tak hledám v římskokatolické, to mi tak nějak potvrdila i babička (ale předpokládám, že to byl babičky předpoklad). A nastává otázka č.2 v které z těch knih mám babi najít? žádná kniha narozených dunajovice 1880 tam není, tak hledám blbě nebo je kniha fuč? Hledala jsem 7 prapředků a u všech jsem dopadla stejně. Děkuji za radu

Přesunuto - u fóra Rady do začátku je jasně napsáno, - zde není místo na Vaše dotazy , ale pro Vaše poučení....
marketcb
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 31, 2020 7:21

Re: jsem v koncích hned na začátku

Příspěvekod Zora » čtv dub 15, 2021 13:35

Bohužel, asi se jedná o tuto matriční knihu.....

UPOZORNĚNÍ Matriční kniha uložená dnes na matričním úřadu: Lišov
(uložené mimo archiv, nedigitalizované)

Tato matrika bude předána do archivu nejdříve po roce 2026
Církev římskokatolická církev
Sídlo farního úřadu Dolní Slověnice
Pořadové číslo 1
Lokality
N 1867–1926 Dolní Slověnice /Dolnoslovenice, Unter Slowěnitz/, Dunajovice /Dunajice, Dunajitz/, Horní Slověnice /Hornoslovenice, Ober Slowěnitz, Slověnice/, Sádek /Sádky, Satka/

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29138
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: jsem v koncích hned na začátku

Příspěvekod Boza » čtv dub 15, 2021 13:38

Mno, a víte jak se jmenovali rodiče K. Pumprové? Nebo nějaký další detail z toho oddacího listu, jako třeba číslo popisné?
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1973
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: jsem v koncích hned na začátku

Příspěvekod Viola » čtv dub 15, 2021 15:01

Zkusila bych napsat na matriku v Líšově, ať vám pošlou doslovný výpis formou fotokopie narození vaší praprababičky a poslat samozřejmě jméno, datum a místo narození. Pokud se narodila 18.4.1880, tak je to už víc jak 100 let a měli by vám jej poslat. Zvlášť v dnešní době, kdy nejde osobní návštěva.

https://www.statnisprava.cz/rstsp/adresar.nsf/i/14071

Kniha Dunajovice N 1880 je tady (2. odshora), ale jak píše Zora, není digitalizovaná
https://digi.ceskearchivy.cz/Matriky-Ri ... ev-L-Lisov
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: jsem v koncích hned na začátku

Příspěvekod Zora » čtv dub 15, 2021 15:09

Viola píše:Zkusila bych napsat na matriku v Líšově, ať vám pošlou doslovný výpis formou fotokopie narození vaší praprababičky a poslat samozřejmě jméno, datum a místo narození. Pokud se narodila 18.4.1880, tak je to už víc jak 100 let a měli by vám jej poslat. Zvlášť v dnešní době, kdy nejde osobní návštěva.

https://www.statnisprava.cz/rstsp/adresar.nsf/i/14071

Kniha Dunajovice N 1880 je tady (2. odshora), ale jak píše Zora, není digitalizovaná
https://digi.ceskearchivy.cz/Matriky-Ri ... ev-L-Lisov


Ono by určitě mohlo rychleji pomoci, pokud zveřejní další údaje z rodného listu, který má k dispozici a vše upřesní. . Měly by tam přece být údaje o matce nevěsty a při troše štěstí i o jejím otci... (dědečkovi nevěsty)

pumprová kateřina 18.4.1880
je to snad údaj ze svatby její dcery... viz:
moje praprababička pumprová kateřina 18.4.1880 v Dunajovicích (to vím jistě z oddacícho listu mojí prababičky).
Takže rodné příjmení Kateřiny - upřesnit, je to opravdu Pumprová nebo je tohle příjmení jejího manžela?
.........
Rada - okopírujte rodný (křestní list), který mátze k dispozici a vložte ho do fóra, třeba se dá něco dalšího vyčíst. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29138
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: jsem v koncích hned na začátku

Příspěvekod janamic » čtv dub 15, 2021 18:44

Pro Dunajovice máte další zdroj informací - sčítání lidu 1890
https://digi.ceskearchivy.cz/630276/1
rychle jsem tam nahlédla, Pumprů je tam snad 10, snad tam nadete i tu správnou Kateřinu
Mám zkušenost, že ve sčítání lidu je spousta chyb právě v datech narození.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: jsem v koncích hned na začátku

Příspěvekod marketcb » pát dub 16, 2021 5:51

janamic píše:Pro Dunajovice máte další zdroj informací - sčítání lidu 1890
https://digi.ceskearchivy.cz/630276/1
rychle jsem tam nahlédla, Pumprů je tam snad 10, snad tam nadete i tu správnou Kateřinu
Mám zkušenost, že ve sčítání lidu je spousta chyb právě v datech narození.

děkuji moc, myslím že snímek 111 by mohl odpovídat, kromě toho data narození jak píšete. její otec byl Jakub a matka Františka, a Anežka Pumprová byla kmotrou mojí prababičky. Myslíte, že to tedy mohu prohlasit za spolehlivou informaci a zahrnout ji do stromu? a jestě asi hloupá otázka ty ostatní Pumprů mám předpokládat že jsou to taky vzdálení příbuzní nebo je to jen shoda jmen? to už do stromu nechci zahrnout jen čirá lidská zvědavost.
marketcb
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 31, 2020 7:21

Re: jsem v koncích hned na začátku

Příspěvekod Zora » pát dub 16, 2021 6:21

Jaké příjmení má hledaná Kateřina na oddacím listě své dcery - jinak řečeno, za koho se provdala? Zcela jistě tam bude uveden i otec nevěsty - pokud tedy nebyla nevěsta nemanželská.-

S velkou pravděpodobností jste našla narození hledané Kateřiny ve sčítání, ale naprostá jista to není , musíte se nějak propracovat k nějakému matričnímu záznamu narozených.

Ostatní uvedené osoby ve sčítání mají vždy zapsaný vztah k majiteli domu, z toho vyplývá příbuznost.
Z

edit zde je narození Josefa - stejní rodiče, stejné č. domu
https://digi.ceskearchivy.cz/3259/112

Jsou tam čitelné údaje o původu rodičů.
Ale fakt bych hledala cokoliv o Kateřině (svatbu, úmrtí,) abyste měla jistotu. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29138
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: jsem v koncích hned na začátku

Příspěvekod zburget » pát dub 16, 2021 6:34

Já bych, pokud je to možné, vyrazil na tu matriku v Lišově. Je to jeden ztracený den, ale byl by k dispozici nejdůležitější zápis, od kterého se dá odrazit dál. Pak už to půjde.
A nebo do Lišova zavolat a domluvet se zda a za jakých podmíánek by byli ochotní udělat sken nebo fotku příslušného listu matriky.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12587
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: jsem v koncích hned na začátku

Příspěvekod marketcb » pát dub 16, 2021 6:37

Zora píše:Jaké příjmení má hledaná Kateřina na oddacím listě své dcery - jinak řečeno, za koho se provdala? Zcela jistě tam bude uveden i otec nevěsty - pokud tedy nebyla nevěsta nemanželská.-

S velkou pravděpodobností jste našla narození hledané Kateřiny ve sčítání, ale naprostá jista to není , musíte se nějak propracovat k nějakému matričnímu záznamu narozených.

Ostatní uvedené osoby ve sčítání mají vždy zapsaný vztah k majiteli domu, z toho vyplývá příbuznost.
Z

edit zde je narození Josefa - stejní rodiče, stejné č. domu
https://digi.ceskearchivy.cz/3259/112

Jsou tam čitelné údaje o původu rodičů.
Ale fakt bych hledala cokoliv o Kateřině (svatbu, úmrtí,) abyste měla jistotu. Z
Přílohy
20210416_073413.jpg
oddací list
marketcb
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 31, 2020 7:21

Re: jsem v koncích hned na začátku

Příspěvekod marketcb » pát dub 16, 2021 6:43

zburget píše:Já bych, pokud je to možné, vyrazil na tu matriku v Lišově. Je to jeden ztracený den, ale byl by k dispozici nejdůležitější zápis, od kterého se dá odrazit dál. Pak už to půjde.
A nebo do Lišova zavolat a domluvet se zda a za jakých podmíánek by byli ochotní udělat sken nebo fotku příslušného listu matriky.

to mám v plánu ale jelikož jsem hledala sedm pra pra babiček a dědečku a všude jsem dopadla stejně tak jsem si nebyla jistá jestli nedělám neco blbě
marketcb
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 31, 2020 7:21

Re: jsem v koncích hned na začátku

Příspěvekod marketcb » pát dub 16, 2021 6:52

a za josefa děkuji, nenapadlo mě hledat rodice kateriny přes její sourozence. to je pro mě velký pokrok.
marketcb
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 31, 2020 7:21

Re: jsem v koncích hned na začátku

Příspěvekod janamic » pát dub 16, 2021 6:55

Žádný velký problém to není :-)
Ve sčítání lidu 1900 si můžete prohlédnout, co dělal Kateřina ve věku 20 let
https://digi.ceskearchivy.cz/630419/109
A že je to na 100% ona zjistíme ze záznamu sňatku:
https://digi.ceskearchivy.cz/8047/117
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: jsem v koncích hned na začátku

Příspěvekod Zora » pát dub 16, 2021 7:02

Takže jste kolegyni svatbu vyhledala - přesně, jak jsem ji naváděla. :-)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29138
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: jsem v koncích hned na začátku

Příspěvekod janamic » pát dub 16, 2021 7:12

Market, neodpustím si ještě nevyžádanou radu.
Zdá se mi, že vůbec nevíte o možnosti vyhledávání podle jmen v třeboňském archivu - záložka hledání.
Byla jsem překvapená, jak za několik let, co jsem v této lokalitě nebádala, pokročila indexace matrik.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Další

Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků