Záznam narození Praha-Východ

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

Záznam narození Praha-Východ

Příspěvekod ukmouse » sob bře 13, 2021 9:54

Zdravím všechny,
za poplatek poptávám dohledání záznamu narození Václav Kurel.
Mám záznam o úmrtí i svatby. Ale narození se mi nedaří dohledat.
Nechci to zadarmo.
Záznam úmrtí: https://ebadatelna.soapraha.cz/d/9191/65 (6.11.1811 Tehovec 7)
Záznam svatby: https://ebadatelna.soapraha.cz/d/11436/171 (25.5.1774 Tehovec 7)

Moc děkuju
ukmouse
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv kvě 24, 2018 8:25
Oblast pátrání: Tehov, Tehovec, Svojetice, Kostelec nad Černými lesy, Černé Voděrady

Re: Záznam narození Praha-Východ

Příspěvekod Zora » sob bře 13, 2021 10:21

Zkuste napsat, co jste přečetla a kde jste hledala, určitě to pomůže.

Pokud si nevíte rady s přečtením odkazů, vložte do sekce čtení.

Tohle fórum se převážně zaměřuje na pomoc těm, kteří se snaží a vkládají co nejvíce údajů. Pokud chcete, aby za Vás předky někdo dohledával, pak snad raději oslovte profigenealoga.

Dívala jsem se na Vaše příspěvky, máte velké problémy se čtením.
Onu Vámi uváděnou svatbu jste hledala vícekrát, nakonec Vám ji v roce 2018 přepsala kolegyně.

V textu je uvedeno, odkud ženich pocházel - hledala jste v této farnosti?
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Záznam narození Praha-Východ

Příspěvekod Mistr Jan » sob bře 13, 2021 10:44

Zběžně jsem prohlídnul farnost Stříbrná Skalice v odpovídajícím období (kniha 1) – Voděrady nejsou uváděny až do r. 1754, mezi lety 1754 a 56 není uveden žádný Kurel – vsadil bych se, že je ten Váš někde skrytý v téhle knize: https://ebadatelna.soapraha.cz/d/6879/1. Bohužel není zaindexovaná, tak se v tom hledá dost blbě... Zkuste (zatím) odpovídající rok 1747, možná by tam mohlo něco být.

Ale jak již psala Zora – nevím, kde jste hledala a co víte a co máte již přečtené.

J.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2916
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Záznam narození Praha-Východ

Příspěvekod ukmouse » sob bře 13, 2021 11:08

Procházela jsem několik matrik Voděrady i Tehovec s roky 1747 - 1757 protože vím, že 64 let úmrtí nemusí být přesné.
Každopádně souhlasím, že mám problémy se čtením, to vím. Občas něco najdu, napíšu si to a druhý den když se na to podívám tak mám pocit, že zase tam Kurel není.
Dala jsem to sem, protože jsem si říkala, že tato sekce je na to jak dělaná a jak jsem psala nechci to zadarmo. Jeho narození hledám už půl roku a nedaří se mi.
Pokud víte o někom, na koho se obrátit, klidně mi na něj pošlete kontakt a já se s ním ráda spojím.
Děkuji
ukmouse
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv kvě 24, 2018 8:25
Oblast pátrání: Tehov, Tehovec, Svojetice, Kostelec nad Černými lesy, Černé Voděrady

Re: Záznam narození Praha-Východ

Příspěvekod Mistr Jan » sob bře 13, 2021 11:23

ukmouse píše:Procházela jsem několik matrik Voděrady i Tehovec s roky 1747 - 1757 protože vím, že 64 let úmrtí nemusí být přesné.
Každopádně souhlasím, že mám problémy se čtením, to vím. Občas něco najdu, napíšu si to a druhý den když se na to podívám tak mám pocit, že zase tam Kurel není.
Dala jsem to sem, protože jsem si říkala, že tato sekce je na to jak dělaná a jak jsem psala nechci to zadarmo. Jeho narození hledám už půl roku a nedaří se mi.
Pokud víte o někom, na koho se obrátit, klidně mi na něj pošlete kontakt a já se s ním ráda spojím.
Děkuji

Ale co přesně jste zkoumala? Prohledávala jste již někdy tu matriku, kterou jsem Vám poslal? Taky, nalezla jste nějaké jeho děti?

Dokud nepřečtete některá slova či jména úplně špatně (resp. dokud Vám to stačí ke správnému bádání), tak si s kurentem zase hlavu tak nedělejte, jestli potřebujete pomoc něco přečíst, vkládejte do čtení – dostane se Vám co nejpřesnější odpovědi. :wink:
J.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2916
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Záznam narození Praha-Východ

Příspěvekod Zora » sob bře 13, 2021 11:31

tabulka: http://genealogie.nka.cz/?page_id=177 převod kurentu a latinky
Pokud se chcete věnovat genealogii, i kurent se musíte učit

Doporučovala bych se v této chvíli věnovat jiné větvi, postupně se seznamovat se čtením zápisů , jak v latince, tak v kurentu. Později se Vám bude lépe hledat konkretní jméno, příjmení v matrice.
Rozhodně si většinu musíte dohledat, přečíst sama, my Vám můžeme jen pomoci...

A sorry, spojení na profigenealogy tady nehledejte.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Záznam narození Praha-Východ

Příspěvekod zburget » sob bře 13, 2021 14:24

Mistr Jan píše:Dokud nepřečtete některá slova či jména úplně špatně (resp. dokud Vám to stačí ke správnému bádání), tak si s kurentem zase hlavu tak nedělejte,…
Tohle není úplně šťastná rada.
Znalost čtení kurentu je naopak naprosto nezbytná. Ale je jasné, že žádný učený z nebe nespadl a proto je tady i tohle fórum. Se čtením vám rádi pomůžeme, ale naučit se to musíte sama v každém případě.

Mimochodem - on vám tady možná někdo i ten záznam zkusí najít, ale opravdu musíte napsat, co přesně jste už prohledala a jak (pouze podle indexů, stránku po stránce)… Protože jinak bude někdo jiný naprosto zbytečně prohledávat hodiny a hodiny to, co už jste prohlížela vy sama. A to nikdo zbytečně dělat nebude.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Záznam narození Praha-Východ

Příspěvekod Kamil » pon úno 20, 2023 20:05

Ve Voděradech jsem v roce 1735, 1736 a 1740 dohledal narození Václavů, ale z rodu Kuller. Petra, Tomáše a Matěje Kullerových.
Jednou z možností je zkomolení v Kurel.
Kamil
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 20, 2023 19:29

Re: Záznam narození Praha-Východ

Příspěvekod zburget » pon úno 20, 2023 20:29

Přesmyčka r <-> l je celkem běžná.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Záznam narození Praha-Východ

Příspěvekod Zora » pon úno 20, 2023 20:33

poslední návštěva ukmouse:
úte srp 10, 2021 22:01

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Záznam narození Praha-Východ

Příspěvekod brouck » pon črc 17, 2023 20:52

Kamil píše:Ve Voděradech jsem v roce 1735, 1736 a 1740 dohledal narození Václavů, ale z rodu Kuller. Petra, Tomáše a Matěje Kullerových.
Jednou z možností je zkomolení v Kurel.


Také teď řeším Kurely. A je to nějaké začarované. Jeden z těchto Václavů by se hodil k tomu v Tehovci, který tu byl zmíněn. Ale co mě od toho trochu odrazuje je, že tito Kurelové v Černých Voděradech byli podruzi, pak si Tomáš v obci později koupil chalupu. Za svobodna žili všichni tři bratři s rodiči ve Všestarech na pastoušce. Jenže již zmíněný Václav Kurel bych pak v Tehovci rychtářem. To mi přijde hodně velký skok- Nebo si myslíte, že to v té době bylo možné?
brouck
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned dub 17, 2016 19:29


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků