VYŘEŠENO Zápis v matrice oddavků 1869 německy Prorubky Rychn

Hledáte pomoc při pátrání třeba ve vzdáleném archivu? Potřebujete zjistit nějakou lokální informaci? Nevíte si rady se svým genealogickým projektem? Toto je sekce pro vás!
Pravidla fóra
1. PŘEDMĚT ZPRÁVY. Prosím, snažte se uvést předmět zprávy stručně a co nejvýstižněji
2. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny do začátku nadpisu v prvním příspěvku VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

VYŘEŠENO Zápis v matrice oddavků 1869 německy Prorubky Rychn

Příspěvekod Luki » stř bře 10, 2021 10:22

prosím o pomoc


V uvedeném odkaze mi kolegové načetli Otce a Matku u křtu v roce 1870 Prorubky na Rychnovsku.
viewtopic.php?f=9&t=54051&p=247237#p247237


u křtu byl otec Josef Dušanek syn Marianna Duschanek a matka: Maria dcera Ignaz Hotschel Barbora Rohl
Tady u svatby se ale vyskytuje u zěnicha také Mariana dcera Ignaz Hotschel = není to divné?
Asi se tam farář spletl ?!?

Hledal jsem svatbu /první zápis) rodičů 1869 Prorubky
https://2i.cz/i/8CfJB

Díky moc za pomoc názor proč je to tam 2x ????


Lukáš O.
Naposledy upravil Luki dne stř bře 10, 2021 15:58, celkově upraveno 1
Luki
 
Příspěvky: 267
Registrován: pát bře 08, 2013 12:48

Re: Zápis v matrice oddavků 1869 německy Prorubky Rychnovsko

Příspěvekod zeter » stř bře 10, 2021 11:30

Ano, podle mě je to chyba a u Josefa bych se držel toho, co jsme už vyluštili v tom odkazovaném vlákně... zapisovatel asi došel ke jménu Marianna a vysypal tam údaje o nevěstě Marianně místo o matce Marianně, a pak mu to z nějakého důvodu nepřišlo divné, když psal nevěstu Mariannu.
Svědčí o tom i ta malá poznámka pod věkem: "Duschanek aus Rampus Nr. 29", které se určitě týká toho, co má správně u Marianny-matky být.
zeter
 
Příspěvky: 3330
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Zápis v matrice oddavků 1869 německy Prorubky Rychnovsko

Příspěvekod Luki » stř bře 10, 2021 11:41

Díky za pomoc i názor

každopádně tato svatba potvrdila že Mariana měla maminku rozenou ROHR :=)) tady je to jasně vidět
Luki
 
Příspěvky: 267
Registrován: pát bře 08, 2013 12:48


Zpět na Hledám pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků